Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تولید محتوا و مدیریت شبکه اجتماعی

 

همه گیر شدن تلفن های همراه هوشمند و امکان دسترسی آسان میلیون ها کاربر به رسانه ها و شبکه های اجتماعی منجر به افزایش چشمگیر میزان محبوبیت و قدرت تاثیرگذاری شبکه اجتماعی و در نتیجه تبدیل آن به ابزاری قدرتمند برای بازاریابی در فضای آنلاین شده است و حضور کسب و کارها و برندها در شبکه های اجتماعی اجتناب ناپذیر است.

امکان تعامل نزدیک و بی واسطه با کاربران، مخاطبان و مشتریان در شبکه اجتماعی به کسب و کارها فرصت می دهد به عنوان یک شخصیت مجازی، کالا و خدمات خود را معرفی کنند، در مورد آنها نظرسنجی کنند، با برگزاری رویدادهای جذاب و مسابقات هدفمند و هیجان انگیز مخاطبان را بیش از پیش با برند درگیر کنند و جامعه مخاطبین خود را گسترش دهند.

استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی و تبدیل این پتانسیل به فرصت بازاریابی برای برندها نیازمند شناخت و تخصص کافی در خصوص تولید محتوا، شیوه ها و قالب های مناسب ارائه محتوا و روش های تعامل با مخاطبین در شبکه اجتماعی و مهم تر از هر چیز، نیازمند هدف گذاری، طراحی استراتژی و تدوین تقویم محتوایی است.  

بررسی ها نشان داده است، کسب و کارهایی که بدون برنامه و هدف گذاری مشخص و شناخت شبکه اجتماعی به ارسال پست اقدام می کنند، بازخورد مناسبی نمی گیرند.

از مزایای فعالیت کسب و کارها در شبکه های اجتماعی می توان به جذب بازدیدکننده، تبدیل آن به مخاطب و در نهایت تبدیل مخاطب به مشتری و ترویج نام برند و از همه مهمتر، ایجاد حس وفاداری در مشتریان اشاره کرد که البته تنها با طراحی و اجرای یک استراتژی اثربخش امکان پذیر خواهد بود.