Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

طراحی اینفوگرافیک

 

زندگی در عصر اطلاعات و رویارویی ناگزیر با حجم وسیعی از اطلاعات که در هر لحظه با سرعت بسیار زیادی در فضای آنلاین و دنیای وب منتشر می شوند باعث کاهش تدریجی دامنه توجه کاربران شده و همین موضوع باعث شده کاربران به سمت محتوای کوتاه و بصری گرایش زیادی پیدا کنند. محتوایی که علاوه بر جذابیت های تصویری بتواند اطلاعات کافی را در خصوص یک موضوع یا چند موضوع مرتبط در مدت زمان کوتاهی در اختیار آنها قرار دهد.

اینفوگرافیک، اطلاع‌نگاشت یا گرافیک اطلاع‌رسان به نمایش داده‌ها با استفاده از چند نمودار و شکل در  قالب یک تصویر گفته می‌شود. شاید بتوان اطلاع‌نگاشت‌ها را قدیمی‌ترین ابزار برقراری ارتباط بشر خواند. استفاده از  اطلاع‌نگاشت باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد.

اینفوگرافیک در زمان کمتری خوانده می‌شود و این قابلیت را دارد که پیام موردنظر شما را با سرعت زیادی به مخاطب منتقل کند و همینطور چون مغز انسان تمایل بیشتری به تحلیل و ذخیره اطلاعات در قالب بصری دارد، اطلاعاتی که به صورت اینفوگرافیک‌ منتشر می شوند به احتمال بیشتری در حافظه مخاطبان ذخیره خواهند شد.

یکی دیگر از مزایای طراحی و انتشار اینفوگرافیک، پتانسیل زیاد این قالب محتوایی برای ویروسی یا همان وایرال شدن است. البته انتخاب محتوای جذاب و همینطور رعایت اصول طراحی یک اینفوگرافیک جذاب و کاربرپسند از عوامل مهم بازنشر اینفوگرافیک توسط کاربران و ویروسی شدن آن در فضای مجازی و خصوصا شبکه های اجتماعی است.

تولید محتوای جذاب و منطبق بر اهداف تعیین شده در کنار طراحی گرافیکی مناسب و سازگار با محتوا کمک می کنند تا یک اینفوگرافیک جذاب و تاثیرگذار و ماندگار در ذهن مخاطب داشته باشید که نقش بسزایی در گسترش جامعه مخاطبین و در نهایت مشتریان شما خواهد داشت.