Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تبلیغات محتوایی همسان (نیتیو)

 

در دنیایی که از تبلیغات اشباع شده است، مصرف کنندگان و مخاطبین حساسیت بسیار زیادی به اشکال سنتی تبلیغات پیدا کرده اند و به راحتی قادرند تبلیغات را از هزار کیلومتر دورتر هم تشخیص دهند. علاوه بر این، مصرف کنندگان معمولا به اطلاعاتی که در قالب آگهی تبلیغاتی به آنها منتقل می شود با شک و تردید نگاه کنند. تبلیغات نیتیو برای مبارزه و مقابله بر این مسائل طراحی و توسعه داده شد. با شباهت به محتوای زمینه ای که آگهی در آن نمایش داده می شود، این نوع از تبلیغات با استتار و پنهان کردن پیام های فروش و بازاریابی در بطن خود به مقدار زیادی شبیه محتوایی است که توسط تحریریه وبسایت نمایش دهنده تولید و منتشر شده است.

تبلیغات نیتیو شکلی از تبلیغات آنلاین است که با فرم و کارکرد پلتفرمی که در آن نمایش داده می شود، همخوانی دارد و معمولا به دلیل این شباهت، تشخیص این نوع از آگهی و تبلیغ کار آسانی نیست. به عبارت دیگر، تبلیغات همسان شکلی از رسانه پرداختی است که تجربه آگهی منطبق بر شکل و کارکرد طبیعی تجربه کاربری در آن رسانه طراحی شده است و دو هدف اصلی را دنبال می کند:

  1. قرار دادن و تثبیت موقعیت تصویر برند در ذهن مصرف کننده
  2. تشویق و هدایت مصرف کنندگان برای انجام عملی خاص

بنابراین هر نوع محتوای سفارشی که برای آن هزینه پرداخت شده است و با شکل پلتفرم نمایش دهنده آن سازگار است و از همه مهمتر اینکه در تجربه کاربری اختلالی ایجاد نمی کند، یک آگهی نیتیو است. این محتوا می تواند در قالب مقاله، ویدیو و یا تصویر باشد.