Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

موشن گرافیک

 

امروزه موشن گرافیک یکی از پیشرفته ترین قالب های محتوایی است که در روند انتقال پیام و محتوا به ویژه در فضای آنلاین و شبکه های اجتماعی بسیار موثر است.

موشن گرافیک از دو لغت موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویر گرافیکی ساخته شده است که البته می توان برای جذابیت بیشتر و انتقال ساده تر پیام، عنصر صدا را هم به آن اضافه کرد. به عبارت دیگر، موشن گرافیک ترکیبی از تصاویر گرافیکی متحرک به همراه صداست که عموما در ساخت تیزرهای تبلیغاتی، برنامه های آموزشی، ساخت انیمیشن های دوبعدی، طراحی وبسایت های تعاملی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

عدم نیاز به امکاناتی مانند دوربین فیلمبرداری، تجهیزات نور، بازیگر و سایر تجهیزاتی که برای تولید یک فیلم لازم است و در عین حال جذابیت بصری زیاد و حجم بسیار پایین موشن گرافیک، آن را به یکی از پرطرفدارترین قالب های محتوایی برای انتقال پیام و تبلیغات تبدیل کرده است.

شاید یکی از مهمترین نکاتی که موشن گرافیک را به یک ابزار قدرتمند برای تبلیغات خصوصا در شبکه های اجتماعی تبدیل کرده است، قابل درک بودن آن برای اکثریت اقشار جامعه و حجم پایین آن است. قابلیت زیاد موشن گرافیک برای ویروسی یا وایرال شدن در شبکه های اجتماعی هم از دیگر مزیت های این قالب محتوایی است.

یک موشن گرافیک خوب علاوه بر داشتن جذابیت بصری زیاد باید کوتاه، قابل درک باشد و پیام موردنظر را به درستی به جامعه مخاطب منتقل کند. اصول طراحی موشن گرافیک برای انتشار در پلتفرم ها و رسانه های مختلف متفاوت است و خلاقیت و تکینک های مورد استفاده در تولید و ساخت یک موشن گرافیک از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر میزان موفقیت و دیده شدن آن توسط مخاطبان و ویروسی شدن آن در شبکه های اجتماعی است.