Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چطور استوری اینستاگرام باعث افزایش آگاهی از برند می شود؟

چطور استوری اینستاگرام باعث افزایش آگاهی از برند می شود؟

یکی از مهمترین ابزارهایی که در سال 2016 دنیای شبکه های اجتماعی را تغییر داد، اضافه شدن استوری به امکانات اینستاگرام بود. گزارش های اولیه نشان دادند در حدود 100 میلیون کاربر فعال روزانه با این ویژگی و امکان جدید درگیر شدند.

یکی از مهمترین ابزارهایی که در سال 2016 دنیای شبکه های اجتماعی را تغییر داد، اضافه شدن استوری به امکانات اینستاگرام بود. گزارش های اولیه نشان دادند در حدود 100 میلیون کاربر فعال روزانه با این ویژگی و امکان جدید درگیر شدند.

استوری ها به شکل یک تایم لاین 24 ساعته برای ارسال ویدیو و عکس مورد استفاده قرار می گیرند و کاربران می توانند تصاویر و ویدیوهای خود را با همه دنبال کنندگان خود به صورت موقت به اشتراک بگذارند. بعد از 24 ساعت، محتوای ارسال شده ناپدید می شود و همین موضوع، استوری را به کانالی برای به اشتراک گذاری «در لحظه» تبدیل کرده است.

بهتر است قبل از اشاره به مزیت های استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کارها و برندها، نگاهی بکنیم به اینکه استوری چیست و چطور می توانیم در اینستاگرام استوری بگذاریم.

استوری اینستاگرام چیست؟

قابلیت استوری اینستاگرام اواسط سال 2016 عرضه شد. استوری ها درست بالای صفحه «خانه» و بالای فیدهای شما قرار دارند و فقط در دستگاه های موبایل قابل مشاهده هستند. در این قسمت نواری از تصاویر پروفایل افرادی که دنبال کرده اید را می بینید. برای دیدن استوری ها باید آیکون پروفایل شخص موردنظر را لمس کنید تا استوری برای شما نمایش داده شود. اینستاگرام برای اولویت بندی نمایش استوری ها از الگوریتمی مشابه فیسبوک استفاده می کند تا به صورت تصادفی استوری هایی را به شما نشان دهد که برای شما جذابیت بیشتری دارند و به احتمال بیشتری با آن درگیر خواهید شد.

نواری که بالای صفحه استوری هر کاربر نمایش داده می شود به شما تعداد کل تصاویر و ویدیوهایی که به اشتراک گذاشته شده توسط همان کاربر را نشان می دهد و به سادگی با ضربه زدن روی صفحه می توانید تصویر یا ویدیوی بعدی همان کاربر را ببینید و یا با کشیدن صفحه به استوری کاربر بعدی بروید.

چطور در اینستاگرام استوری بگذارید؟

روی آیکون پروفایل تان کلیک کنید و یا در صفحه «خانه» با کشیدن صفحه به سمت راست و لمس علامت به علاوه در my story می توانید همان لحظه عکس یا ویدیو بگیرید و یا می توانید با کشیدن صفحه به سمت بالا از تصاویری که تا 24 ساعت گذشته ثبت کرده اید در استوری استفاده کنید.

برای گذاشتن ویدیو در استوری اینستاگرام باید دست تان را تا پایان ویدیو روی دکمه دوربین نگه دارید که البته حداکثر می تواند 10 ثانیه باشد. اینستاگرام برای ثبت ویدیو این ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد:

زنده (live): با این ویژگی می توانید ویدیوهای خود را به صورت زنده و در زمان واقعی با دنبال کنندگان به اشتراک بگذارید و در صورتی که از امکان پخش غیرزنده همان ویدیو به مدت 24 ساعت استفاده نکنید به محض تمام شدن پخش این ویدیو دیگر در دسترس نخواهد بود.

نرمال (normal): در این حالت می توانید یک عکس یا ویدیو را با استفاده از لنزهای استاندارد اینستاگرام به صورت استوری ارسال کنید.

بومرنگ (boomerang): از بومرنگ برای به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاهی که به شکل تکراری عقب و جلو می روند، استفاده کنید.

بدون دست (hands free): این ویژگی به شما امکان می دهد بدون نگه داشتن انگشت روی دکمه ضبط ویدیو بگیرید.

در مرحله بعدی می توانید با لمس آیکون قلم مو، متن و یا استیکر از آنها برای نوشتن، نقاشی کشیدن روی تصویر استفاده کنید و در آخر اگر دوست دارید با لمس فلش رو به پایین آن را ذخیره کنید و بعد با استفاده از علامت به اضافه آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.

امکانات بیشتر

با وجود اینکه استوری های اینستاگرام در آگوست 2016 عرضه شدند تا این لحظه به روزرسانی های زیادی برای این ویژگی انجام شده و ابزارهای بیشتری به آن اضافه شده اند که البته همه آنها با تمرکز بر امکان اشتراک گذاری در لحظه هستند.

برخی از این به روزرسانی ها شامل مواردی که در ادامه اشاره می کنیم هستند

پیشنهاد استوری: اینستاگرام امکان دیدن استوری های پیشنهادی را در قسمت Explore برای کاربران فراهم کرده است. استوری های مختلفی که در این قسمت نمایش داده می شوند با فیدهای شما مرتبط هستند.

بومرنگ: با اینکه بومرنگ در سال 2015 به عنوان یک ابزار و ویژگی جداگانه و مستقل از اینستاگرام ارائه شده بود اما در حال حاضر این ویژگی را برای ویدیوها به درون اپلیکیشن منتقل کرده است و می توانید مستقیما از آن استفاده کنید.

منشن: امکان تگ کردن کاربران دیگر اینستاگرام یکی دیگر از ویژگی هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. با تگ کردن کاربران موردنظر در استوری، پیامی برای آگاه سازی آنها ارسال می شود.

استیکرها: استیکرهای اینستاگرام در حال حاضر شامل منطقه جغرافیایی، زمان، وضعیت آب و هوا و یا تم های مربوط به تعطیلات و مناسبت ها است. علاوه بر این، می توانید با استفاده از قلم های موجود روی استوری متن موردنظرتان را بنویسید و یا تصویر موردنظرتان را نقاشی کنید.

پخش زنده: با انتخاب این گزینه در استوری می توانید به صورت زنده برای دوستان و دنبال کنندگان ویدیو ارسال کنید.

لینک: این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربرانی که بیشتر از 10.000 فالوئر دارند، فعال است. با استفاده از این امکان می توانید لینک موردنظرتان را در استوری بگذارید تا کاربران با کلیک روی آن به صفحه موردنظر شما هدایت شوند.

تاکتیک های بازاریابی برای استوری های اینستاگرام

بر اساس آمارهای منتشر شده، اینستاگرام با راه اندازی پلتفرم تبلیغات خود در سال 2016 توانسته 1.5 میلیارد دلار درآمد تولید کند و انتظار می رود این عدد تا سال 2018 به 5 میلیارد دلار برسد. این ارقام اهمیت استفاده برندها از پروفایل تجاری اینستاگرام را نشان می دهد. پس اگر برند هستید و تا این لحظه پروفایل تجاری خود را در اینستاگرام فعال نکرده اید، بهتر است هر چه زودتر این کار را انجام دهید تا بتوانید از سایر ویژگی های موجود برای اکانت های تجاری و برندها استفاده کنید. 

در ادامه به بعضی از مزایا و تاکتیک هایی اشاره می کنیم که بازاریابان برای موفقیت بیشتر می توانند از آنها در استوری استفاده کنند:

بهتر دیده شدن در فیدهای استوری اینستاگرام

آخرین به روزرسانی الگوریتم اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا پست های تجاری در فیدها نمایش داده شوند. محتوای ارگانیک بر اساس پیش بینی این شبکه در مورد ترجیحات شما برای دیدن فیدها مرتب و نمایش داده می شوند.

با استفاده از استوری اینستاگرام احتمال دیده شدن محتوای شما به دلیل نرخ سازگاری کاربران بیشتر خواهد بود. برای مثال اگر فقط 10% دنبال کنندگان یک کاربر استوری ارسال کنند، شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.

با توجه به آنچه که گفته شد، استوری های اینستاگرام شما باید به صورت منظم ارسال شوند تا به صورت معمول در فیدها نمایش داده شود. همانطور که می دانید، الگوریتم های شبکه اجتماعی به سمت کاربرانی تمایل دارند که  فعالیت بیشتری دارند و تعامل بیشتری ایجاد می کنند.

فقط یادتان باشد که کیفیت را فدای کمیت نکنید. روی محتوایی تمرکز کنید که نتیجه آن آگاهی از برند است و دنبال کنندگان شما را راضی و خوشحال می کند. مطمئنا خسته و ناامید کردن آنها، کاری نیست که بخواهید انجام دهید.

بر اساس شاخص های Sprout Social در سه ماهه سوم سال 2016 مشخص شده 41% از کاربران برندی را که اطلاعات مرتبط به اشتراک نمی گذارد، آنفالو می کنند. هم چنین 71% از کاربران گفته اند برندها را آنفالو کرده اند چون برند یا محتوایی که منتشر می کرده باعث ناراحتی و شرمساری آنها شده است.

درست است که دیده شدن در شبکه اجتماعی مهم و ضروری است اما چیزی که باید به عنوان برند روی آن تمرکز کنید، درگیر کردن کاربران و انتشار محتوای مرتبط است.

افزایش به اشتراک گذاری ها و منشن های اجتماعی

همانطور که به آن اشاره کردیم، ارسال محتوای زیاد در صورتی که درگیر کننده نباشد می تواند تاثیر منفی داشته باشد. یکی از مزایای استوری اینستاگرام، امکان محدود کردن محتوا در فیدهای معمول به عنوان پست و استفاده از قابلیت استوری برای ارسال محتواست.

استوری ها به عنوان راهی برای دیدن و درگیرشدن با محتوای منحصربه فرد عمل می کنند. بنابراین بهتر است به جای ارسال تعداد زیادی پست به صورت عادی از استوری استفاده کنید. چرخاندن  محتوای اینستاگرام و ایجاد تعادل بین پست های عادی و استوری ها به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری با کاربران برقرار کنید.

استوری اینستاگرام مسیری دیگر برای تولید محتوای منحصر به فرد است

برخلاف پست های معمول اینستاگرام، استوری ها خام تر و غیررسمی هستند که همین موضوع کار را برای استفاده از استوری توسط برندها آسان تر می کند چون لازم نیست وقت زیادی را صرف ارزش های بصری و تولیدی محتوا کنند.

البته این موضوع نباید دلیلی برای ساده گرفتن و ضعیف انگاشتن استوری باشد. سعی کنید از امکانات موجود در استوری مثل قلم مو و یا استیکرها برای نشان دادن خلاقیت تان استفاده کنید اما یادتان باشد که کاربران به سرعت از استوری شما عبور می کنند، بنابراین دچار وسواس نشوید!

از استوری برای ارسال تصاویری از پشت صحنه کسب و کارتان استفاده کنید. مثلا می توانید ویدیوهای غیررسمی از کارکنان، محل کار و یا روند تولید کالا یا خدمات تان تهیه کنید و در قالب استوری ارسال کنید. سعی کنید به اندازه کافی محتوای درگیرکننده ارسال کنید تا کاربران آن را دنبال کنند و منتظر استوری های بعدی شما باشند.

ایجاد تجارب شخصی بیشتر

یکی از مهمترین نکاتی که باید همیشه مدنظر داشته باشید، برقراری ارتباط انسانی با کاربران است. با استفاده از ابزارهای جدید استوری برای تگ کردن افراد، محتوای شما می تواند ارتباط بین فردی عمیق تری ایجاد کند.

این نوع از ویدیوها و تصاویر به دلیل تمایزی که با سایر محتواهای قابل جستجو دارند، عملکرد بهتری دارند. مردم بیشتر تمایل دارند محتوایی از شما ببینند که می دانند به صورت اختصاصی برای آنها تولید شده است.

به هیچ وجه بازدیدکنندگان بالقوه خود را نادیده نگیرید

اینستاگرام در حال حاضر بیشتر از 600 میلیون کاربر فعال دارد که آن را به یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی تبدیل کرده است. برای بازاریابان شبکه های اجتماعی، استوری اینستاگرام فرصت بسیار خوبی است تا میزان حضور خود را در شبکه افزایش دهند.

همیشه حواستان به دنبال کنندگان فعلی باشد اما در عین حال برای جذب دنبال کنندگان بیشتر برنامه داشته باشید و به هیچ وجه از آنها غافل نشوید.

میزان درگیری کاربران با استوری ها می تواند به میزان زیادی آگاهی از برند را افزایش دهد و کاربران بیشتری را برای استفاده از محصولات یا خدمات شما تشویق کند.

و در انتها چند ایده برای استفاده برندها از استوری اینستاگرام:

 

 1. تخفیف های خاص ارائه کنید
 2. دنبال کنندگان را به پشت صحنه کسب و کارتان دعوت کنید
 3. کاربران را به وبسایت تان هدایت کنید
 4. پخش زنده داشته باشید
 5. جلسات پرسش و پاسخ ترتیب دهید
 6. کالا یا خدمات خود را در حالی که توسط مشتریان مورداستفاده قرار می گیرند، نمایش دهید
 7. انتشار عکس ها و تصاویری که اینفلوئنسرها برای شما و در خصوص کالا یا خدمات شما تولید می کنند
 8. شمارش معکوس
 9. انتشار کلیپ و یا عناوین مربوط به مطالب طولانی تری که تولید کرده اید

 • تاریخ: دوشنبه 10 مهر 1396 - 11:31
 • صفحه: مقالات