Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

20 واقعیت تکان دهنده درباره شبکه های اجتماعی

20 واقعیت تکان دهنده درباره شبکه های اجتماعی

جمعیت جهان در حال حاضر بیشتر از 7 میلیارد نفر است که از این تعداد 3.5 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند و 2.3 میلیارد نفر عضو فعال شبکه های اجتماعی هستند. با وجود اپلیکیشن های گوناگونی که در دسترس هستند و به افراد کمک می کنند در سراسر جهان با یکدیگر در

جمعیت جهان در حال حاضر بیشتر از 7 میلیارد نفر است که از این تعداد 3.5 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند و 2.3 میلیارد نفر عضو فعال شبکه های اجتماعی هستند. با وجود اپلیکیشن های گوناگونی که در دسترس هستند و به افراد کمک می کنند در سراسر جهان با یکدیگر در ارتباط باشند، دنیا کوچک و کوچک تر به نظر می رسد.

با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید اخبار و مطالب موردنظرتان را با دوستان و یا افراد هم عقیده و شبیه خودتان که هزاران کیلومتر از شما فاصله دارند به اشتراک بگذارید. در ادامه به 20 حقیقت در مورد شبکه های اجتماعی اشاره خواهیم کرد:

1. اخبار دروغ بیشتر از اخبار واقعی ویروسی می شوند

در حال حاضر، محبوب ترین شبکه اجتماعی در دنیا فیسبوک است که انواع اخبار و اطلاعات توسط کاربران در آن منتشر می شود اما چیزی که معمولا مشکل ساز می شود این است که حجم زیادی از این اخبار غیرواقعی هستند. بر اساس تحقیقاتی که توسط BuzzFeed انجام شده است، 20-40% اخبار منتشره در فیسبوک غیرواقعی هستند. این اخبار توسط کسانی ساخته و منتشر می شوند که امیدوارند اخبار آنها وایرال شود تا بتوانند از فروش تبلیغات سود کنند. این اخبار هر چقدر بحث برانگیزتر باشند، شانس وایرال شدن بیشتری دارند.

44% بزرگسالان اخبار را از طریق شبکه های اجتماعی پیگیری می کنند و همانطور که شاهد بودیم شبکه های اجتماعی نقش موثری در انتخابات ریاست جمهوری امریکا داشتند و مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالتی واشنگتن نشان می دهد که اخبار غیرواقعی هزاران بار بیشتر از اخبار حقیقی به اشتراک گذاشته می شود.

2. تعداد کاربران فیسبوک تقریبا 4 برابر جمعیت ایالات متحده امریکاست

جمعیت کنونی امریکا تقریبا 320 میلیون نفر است در حالی که فیسبوک در حال حاضر بیشتر از 2 میلیارد کاربر دارد. این موضوع قدرت و تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی را برای تبلیغات برندها نشان می دهد که می توانند از طریق شبکه های اجتماعی به میلیاردها نفر در دنیا دسترسی داشته باشند. البته جالب است بدانید که به باور عده ای 130 میلیون اکانت غیرواقعی در فیسبوک وجود دارد.

3. توئیتر بیش از 320 میلیون کاربر فعال دارد

جالب است بدانید روزانه 3/1 این افراد وارد حساب کاربری خود می شوند

4. بازدیدهای روزانه اسنپ چت سالانه 400% افزایش پیدا می کند

در طول یک سال، بازدیدهای روزانه ویدیو از 2 میلیون به 10 میلیون رسیده که رشد مداوم و باورنکردنی شبکه های اجتماعی مختلف را نشان می دهد.

5. برای دیدن تنها یک روز از استوری های اسنپ چت 158 سال زمان لازم است

میانگین زمانی استوری اسنپ چت 10 ثانیه است اما بیشتر از 500 میلیون استوری در روز آپلود می شود.

6. تعداد افرادی که تلفن هوشمند دارند بیشتر از افرادی است که مسواک دارند

بیشتر افراد از طریق تلفن هوشمند خود وارد شبکه های اجتماعی می شوند. از 7 میلیارد جمعیت جهان، 3.7 میلیارد نفر تلفن هوشمند دارند اما تنها 3.5 میلیارد نفر مسواک دارند.

7. هر دقیقه بیشتر از 400 ساعت ویدیو به یوتیوب اضافه می شود

نگران نباشید! اگر جز کسانی هستند که برای گذراندن وقت به یوتیوب سر می زنید و ویدیو تماشا می کنید، خبر خوب این است که این بانک ویدیویی پایان پذیر نیست.

8. فیسبوک اعتیادآورترین شبکه اجتماعی است

تحقیقات صورت گرفته در خصوص شبکه های اجتماعی مختلف نشان داده که 23% از کاربران فیسبوک روزانه بیشتر از 5 بار حساب کاربری خود را چک می کنند.

9. بازاریابان معتقدند محتوای متنی بهتر از محتوای تصویری است

در یک نظرسنجی که بیش از 3000 بازاریاب شبکه اجتماعی در آن شرکت کردند، بیشتر از نیمی از آنها معتقد بودند که مدیای نوشتاری مانند پست های وبلاگ و غیره، فرم محتوایی مورد علاقه آنها برای بازاریابی بوده است.

10. فیسبوک بیشترین میزان هدایت ترافیک به وبسایت را دارد

فیسبوک بهترین مدیوم برای هدایت کاربران به وبسایت شماست. بعد از فیسبوک پینترست و توئیتر بیشترین میزان جذب و هدایت کاربر به وبسایت را دارند.                                                                                                                                       11. اکثریت کاربران با استفاده از تلفن همراه وارد شبکه های اجتماعی می شوند

در حال حاضر بیش از 1.65 میلیارد اکانت فعال موبایل در شبکه های اجتماعی وجود دارد. خصوصا در کشورهای در حال توسعه که اینترنت بی سیم همه جا در دسترس نیست، افراد برای دسترسی به اینترنت از شبکه موبایل خود استفاده می کنند.

12. پینترست بر بازار زنان سلطه دارد

پینترست بیش از 70 میلیون کاربر دارد که بیشتر از 70% این کاربران را زنان تشکیل می دهند. علاوه بر این، 88% افراد  محصولی که پین کرده اند را خریداری می کنند.

13. لینکدین بر بازار حرفه ای شبکه های اجتماعی سلطه دارد

لینکدین بیش از 350 میلیون عضو ثبت نام شده دارد و یکی از مواردی که به این شبکه اجتماعی کمک کرده تا جای خود را از زمان شروع فعالیتش در سال 2002 در بازار پیدا کند، اولین بودن در این حوزه است.

14. شبکه اجتماعی در سال 2015 بیش از 8.3 میلیارد دلار از تبلیغات درآمد داشته اند

این رقم ظرفیت بالقوه بازار شبکه های اجتماعی را برای درآمدزایی نشان می دهد.

15. اینستاگرام بیشتر از 400 میلیون کاربر فعال دارد

اینستاگرام از زمان شروع فعالیتش در سال 2010 رشد بسیار سریعی داشته و این رشد ادامه دارد. این شبکه اجتماعی به ویژه کاربران نوجوان و جوان را به خود جذب کرده است.

16. اینستاگرام بالاترین نرخ درگیری را به ازای هر کاربر دارد

نرخ درگیری کاربران در اینستاگرام 58 بار بیشتر از فیسبوک و 120 بار بالاتر از توئیتر است.

17. افراد جوان تر اینستاگرام را به فیسبوک و توئیتر ترجیح می دهند

این مسئله شاید به این دلیل است که اینستاگرام در مقایسه با سایر اپلیکیشن های قدیمی تر از گرافیک رنگی و جوان پسندتر استفاده کرده است. 90% از کاربران اینستاگرام کمتر از 35 سال سن دارند و 32% نوجوانان امریکایی اینستاگرام را به عنوان شبکه اجتماعی محبوب خود معرفی کرده اند.

18. بیشتر شبکه های اجتماعی از نظر توزیع کاربران زن و مرد یکسان هستند

میزان استفاده زنان از فیسبوک 77% و میزان استفاده از فیسبوک در میان مردان 66% است. این رقم در اینستاگرام به ترتیب 29% و 21%، در توئیتر 21% در برابر 24% و در لینکدین این میزان 27% و 28% است. پینترست تنها شبکه اجتماعی است که از نظر توزیع کاربران زن و مرد تفاوت معنا داری دارد و این مقدار 42% در مقابل 13% است.

19. فیسبوک دومین وبسایت پربازدید دنیاست

رتبه اول به موتور جستجوگر گوگل و رتبه سوم به یوتیوب اختصاص دارد.

20. بیشتر از 40 میلیون صفحه مربوط به کسب و کارهای کوچک در فیسبوک فعال هستند.

از این 40 میلیون صفحه تجاری تنها 2 میلیون صفحه برای تبلیغات خود هزینه پرداخت می کنند.

  • تاریخ: یکشنبه 18 تیر 1396 - 15:46
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر