Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

10 مهارت ضروری برای بازاریابان محتوایی (2)

10 مهارت ضروری برای بازاریابان محتوایی (2)

بازاریابان باید به طور منظم و مداوم مهارت های جدید را برای سازگاری با تغییرات فضای آنلاین یاد بگیرند تا به محض تغییر رفتار و الگوریتم های آنلاین، روش های خود را بر همان مبنا تغییر دهند

6. تجربه کاربر/مشتری

در حالی که کسب و کارها عموما تیم طراحی اختصاصی دارند اما بازاریابان هم باید شناخت کافی از اصول اولیه و پایه طراحی داشته باشند. بازاریابان با داشتن شناخت کافی از بازار هدف می توانند در کنار تیم طراحی به خلق تجربه کاربری کمک کنند تا با رعایت اصول بازاریابی و طراحی و ترکیب آنها به نتایج بهتری دست پیدا کنند.

95% از مشتریان اعتقاد دارند که تجربه کاربری مناسب تاثیر بسزایی در تعامل با وبسایت دارد و به همین علت بازاریابان باید مهارت های اولیه طراحی را یاد بگیریند تا تاثیر مثبتی بر تجربه مشتری داشته باشند.

7. بازاریابی درون نگر

از نظر هزینه، لیدهای درون نگر در مقایسه با لیدهای برون نگر 60% ارزان تر هستند و همین موضوع نشان می دهد که آشنایی با اصول بازاریابی درون نگر از مهارت های ضروری بازاریابان است.

بازاریابان باید بتوانند با استفاده از محتوا، شبکه اجتماعی و تاکتیک های سئو، مشتریان بالقوه را به وبسایت هدایت کنند و از آن مهم تر اینکه بازاریابان باید بتوانند مشتریان هدف را به وبسایت هدایت کنند.

جذب بازدید با انتشار محتوا در وبسایت کار چندان مشکلی نیست اما چیزی که بازاریابان به آن نیاز دارند، توانایی هدایت لیدهای باکیفیت به وبسایت است که تنها با بازاریابی درون نگر و استفاده از ابزارهای صحیح و مناسب برای هدایت خریداران بالقوه واقعی اتفاق خواهد افتاد.

8. شناخت و درک خریدار

برای موفقیت در بازاریابی درون نگر لازم است بازاریابان درک و شناخت کاملی از خریدار و سفر خریدار داشته باشند. به این منظور، بازاریابان باید به طور مداوم با تیم فروش در ارتباط باشند. شناخت درست خریدار و چرخه عملکرد کمک می کند تا در هر مرحله از سفر مشتری، محتوای خاص همان مرحله تولید شود.

95% از خریداران برندهایی را ترجیح می دهند که در طول فرآیند خرید برای مشتریان محتوا تولید می کنند و از آن جایی که این محتوا باید برای خریداران تولید شود، ارتباط تنگاتنگ تیم فروش و بازاریابی اجتناب ناپذیر خواهد بود. بازاریابانی که می تواندد با تولید محتوا، خریداران را به انتهای قیف فروش هدایت کنند در مقایسه با بازاریابانی که این مهارت را ندارند به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهند کرد.

9. موبایل

80% از کاربران اینترنت از تلفن های هوشمند استفاده می کنند و همین موضوع اهمیت آشنایی با روش های بازاریابی موبایل را برای بازاریابان ضروری می کند. بازاریابان باید از روش های طراحی کمپین های مبتنی بر زمان و منطقه که کاربران موبایل را هدف می گیرد، آگاهی داشته باشند. خوشبختانه با ضرورت بهینه سازی وبسایت ها برای نمایش در موبایل، بازاریابان می توانند از تاکتیک های دیگری مثل ارسال پیام کوتاه، شخصی سازی، پوش و آفرهای منطقه محور برای تشویق کاربران به تعامل با برند استفاده کنند.

10. سئو

نمایش برند، محصولات و خدمات در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل و یا در چند نتیجه ابتدایی، فواید و مزایای باورنکردنی خواهد داشت چون متاسفانه احتمال بسیار کمی وجود دارد که کاربران به صفحه دوم نتایج جستجو مراجعه کنند. همین موضوع اهمیت نمایش برندها را در صفحه اول جستجوی گوگل مشخص می کنند. بنابراین یکی از مهارت های ضروری بازاریابان در زمینه سئو، تولید محتوای باکیفیت و ساخت لینک است که دو مولفه مهمی است که توسط گوگل برای رتبه دهی سایت ها در موتور جستجو استفاده می شود.

به طور کلی می توان این طور گفت که بازاریابان باید به طور منظم و مداوم مهارت های جدید را برای سازگاری با تغییرات فضای آنلاین یاد بگیرند تا به محض تغییر رفتار و الگوریتم های آنلاین، روش های خود را بر همان مبنا تغییر دهند.

  • تاریخ: شنبه 19 فروردین 1396 - 12:31
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر