Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

10 مهارت ضروری برای بازاریابان محتوایی (1)

10 مهارت ضروری برای بازاریابان محتوایی (1)

با گسترش حیطه فعالیت بازاریابان محتوایی، به طور فزاینده ای از آنها خواسته می شود تا مهارت های خود را گسترش دهند و نقش های متعددی را در گروه بازی کنند. در واقع از بازاریابان مدرن انتظار می رود که توانایی نوشتن محتوا، درک داده ها و همکاری با فروش برای افزا

با گسترش حیطه فعالیت بازاریابان محتوایی، به طور فزاینده ای از آنها خواسته می شود تا مهارت های خود را گسترش دهند و نقش های متعددی را در گروه بازی کنند.  در واقع از بازاریابان مدرن انتظار می رود که توانایی نوشتن محتوا، درک داده ها و همکاری با فروش برای افزایش سود و درآمد را داشته باشند.

بازاریابان محتوایی برای کسب دانش، بهبود مهارت ها و در نهایت افزایش فرصت های خود باید 10 مهارتی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد را یاد بگیرند.

1. آنالیتیکز:

تعداد کثیری از بازاریابان و در حدود 84% از آنها اعلام کرده اند که قادر نیستند میزان اثربخشی برنامه هایشان برای کسب و کارها را اندازه گیری و گزارش کنند.

مدیران کسب و کارها برای ارزیابی میزان اثربخشی کمپین ها به اعداد و ارقامی نیاز دارند که با استناد به آنها بتوانند میزان تاثیرگذاری برنامه بازاریابی را اندازه گیری کنند.

بازاریابانی که می توانند roi یا همان «بازگشت سرمایه» را اندازه گیری کنند برای کسب و کارها در اولویت هستند  چون چیزی که برای شرکت ها اهمیت زیادی دارد این است که در ازای هزینه صرف شده دقیقا چه میزان سود به دست آمده است. کارشناسانی که می توانند به طور مداوم و منظم کمپین را بر اساس داده های به دست آمده، اندازه گیری و اصلاح و بهینه کنند از شانس بیشتری برای همکاری با شرکت ها برخوردارند.

بنابراین یکی از مهمترین مهارت های ضروری توانایی تحلیل و آنالیز نتایج کمپین است که با استفاده از ابزارهای آنالیز امکان پذیر است.

2. نوشتن و برقراری ارتباط

74% از کمپانی ها اعلام کرده اند که بازاریابی محتوایی کیفیت و کمیت لیدهای تیم بازاریابی را افزایش داده است. با وجود اینکه هوش مصنوعی و ابزارهای یادگیری ماشینی به شدت در عرصه بازاریابی مورد توجه هستند اما به هیچ وجه نمی توان آن را با انسانی که داستان خوبی تعریف می کند، قابل مقایسه نیست.

بازاریابان باید نقش معنادار و تاثیرگذاری در شکل دهی و ساخت استراتژی محتوای موثر در طول سفر مشتری داشته باشند. محتوا نقش حیاتی در آموزش، اطلاع رسانی، الهام بخشی و انگیزه بخشی به خریداران و مشتریان بالقوه بازی می کند و بازاریابان محتوایی باید از چگونگی تولید محتوایی که در هر کدام از این مراحل به تبدیل منجر می شود اطلاع کافی داشته باشند. البته توانایی نوشتن و برقراری ارتباط به عنوان مهارت های پایه و اولیه هستند و کارشناسان بازاریابی باید به صورت مداوم در حال بهینه سازی این مهارت ها و گسترش آنها برای برقراری ارتباط موثر با مخاطب باشند.

3. اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی به صورت کاملا معناداری می تواند عملکرد کمپین شما را افزایش دهد و به همین علت توانایی کار با اتوماسیون بازاریابی یکی از مهارت های ضروری برای همه متخصصین و کارشناسان بازاریابی است. یادگیری روش های استفاده از اتوماسیون بازاریابی برای پیشبرد روند کار و خوراک دادن و پرورش لیدها با استفاده از ایمیل و یا محتوا چندان آسان نیست اما آمارها نشان می دهن که اتوماسیون بازاریابی می تواند تا 14.5% بهره وری فروش را افزایش و تا 12.2% اتلاف هزینه بازاریابی را کاهش دهد.

بنابراین یکی دیگر از مهارت های بسیار مهم برای بازاریابان محتوایی، توانایی طراحی روند اجرای فرآیند بازاریابی در سطوح مختلف و فهم چگونگی آنالیز و تحلیل داده های معرف آن است.

4. تحقیق

کمپین های بازاریابی با تحقیق شروع می شوند و به همین دلیل کسب مهارت در تحقیق و پژوهش از ویژگی های تعیین کننده برای یک کارشناس بازاریابی است. لازم است بازاریابان درک و شناخت عمیقی از خریداران، ترندهای بازار، آنالیتیکز و فرصت های موجود در این زمینه است. همه مواردی که به آن اشاره شد، نیازمند مهارت های پیشرفته در تحقیق است که مطمئنا فراتر از توانایی جستجو در گوگل برای دسترسی به اطلاعات است.

با استفاده از این مهارت، بازاریابان باید درک و شناخت بهتری و کامل تری از خریداران و بازار به دست بیاورند.

5. مهارت های کدنویسی

بازاریابانی که با HTML و CSS آشنایی ندارند معمولا نمی توانند همکاری مفیدی با تیم توسعه داشته باشند. یادگیری اصول کدنویسی کمک می کند تا مشکلات و مسایل کوچک مثل تغییرات وبلاگ یا وبسایت با سرعت بیشتری انجام شود.

فهم و درک چگونگی استفاده از تمپلیت های اتوماسیون های ایمیل مثل MailChimp و یا بررسی و آنالیز وبسایت رقبا نیازمند دانش ابتدایی در خصوص HTML و CSS است

  • تاریخ: سه شنبه 17 اسفند 1395 - 12:18
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر