Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

همه چیز درباره تبلیغات بنری

همه چیز درباره تبلیغات بنری

بی تردید یک برنامه ی جامع آنلاین مارکتینگ برای توسعه هر کسب و کاری برگرفته از عناصر و ابزارهای مختلفی است که هر کدام در کنار یکدیگر و از مسیر متفاوت سبب معرفی، آگاهی رسانی در خصوص نام و هویت برند، محصولات و خدمات، ترغیب و ایجاد میل و رغبت در مخاطبان، تبدی

بی تردید یک برنامه ی جامع آنلاین مارکتینگ برای توسعه هر کسب و کاری برگرفته از عناصر و ابزارهای مختلفی است که هر کدام در کنار یکدیگر و از مسیر متفاوت سبب معرفی، آگاهی رسانی در خصوص نام و هویت برند، محصولات و خدمات، ترغیب و ایجاد میل و رغبت در مخاطبان، تبدیل مخاطب به مشتری بالقوه و در نهایت انجام عمل خرید خواهد شد. هر چند که انجام خرید یا سفارش توسط مشتری نقطه پایانی مسیر طراحی شده نخواهد بود اما قطعا فرایند آغاز شده توانسته رهگذر اینترنتی را تبدیل به مخاطب و این مخاطب را به مشتری تبدیل کند. از اینجا به بعد نیز این هنر برنامه آنلاین مارکتینگ ماست تا برای این مشتری برنامه ای تدارک ببیند که این مشتری را در چرخه تعامل بیشتر با خود نگه دارد و وی را به مشتری وفادار برند و کسب و کار ما تبدیل کند.
هر یک از ابزارهای آنلاین مارکتینگ در این مسیر نقش و وظیفه ای برعهده دارند و قطعا در کنار هم قرار گرفتن این ابزارها گاه به موازات هم و گاه به صورت سریالی سبب می شوند تا این فرایند بهتر و اثر بخش تر به نتیجه برسد.
اما قصد ما صرفا از این نوشتار پرداختن به یکی از ابزارهای مهم آنلاین مارکتینگ است که در این چرخه نقش بسیار مهمی در فرایند برندینگ و بازاریابی کسب و کار شما دارد.
همانطور که می دانید تبلیغات بنری یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین ابزارهای آنلاین مارکتینگ می باشد، هر چند با توجه به تغییرات فضای آنلاین و رفتار مخاطبان و همچنین اشباع شدن بازار از انواع و اقسام تبلیغات، اثر بخشی این شیوه کمتر از قبل شده اما هنوز و همچنان یکی از بهترین روش هایی است که می تواند ترافیک مناسبی روی وبسایت شما ایجاد کند.
اما آنچه مهم است و سبب اثر بخشی این مدل تبلیغاتی می شود برنامه ای است که برای کاربر مخاطب ورودی به سایت و یا هر صفحه فرودی است که تدارک دیده اید.
برنامه و رویکرد تدارک دیده شما می تواند با اهداف زیر باشد:

  

اولین قدم در این مسیر مشخص کردن نقطه ی فعلی کسب و کار شماست:

پاسخ به سوالات فوق مسیر مشخص و روشنی پیش روی شما ایجاد خواهد کرد و با توجه به پاسخ های داده شده می توانید برنامه تبلیغاتی هدفمندی را طراحی کنید، هر چند می توانید در مسیر طراحی برنامه جامع تبلیغات خود از کارشناسان خبره این حوزه نیز کمک بگیرید

همواره مسیر زیر را در طراحی برنامه تبلیغاتی خود در نظر بگیرید تا بتوانید کمپین اثربخشی طراحی کنید:

همواره قیف فروش را در نظر داشته باشید.

 

        

با توجه به برنامه بازاریابی کسب و کار خود رویکرد مناسب برنامه تبلیغاتی خود را پیاده سازی نمایید.
اینکه شما چقدر نسبت به موقعیت فعلی کسب و کار خودتان اشراف دارید و چقدر واقع نگر هستید در پیاده سازی یک برنامه تبلیغاتی اثر بخش بسیار تاثیر گزار است.

اینجاست که نیازمند اجرای کمپینی از جنس اطلاع رسانی هستید، در این مرحله واقع نگر باشید و تلاش کنید ابتدا حضور و وجود خود را به اطلاع مخاطبان برسانید، در اجرای این کمپین حتما نام و نشان و هویت بصری مشخص کسب و کار خودتان را در عناصر بصری کمپین پیاد سازی کنید، تلاش کنید شعاری هیجان انگیز و کمپینی با هویت اطلاع رسانی طراحی کنید، در این مرحله حتما از مشاوره کارشناسان آنلاین مارکتینگ و تیمی خلاق بهره ببرید که بتوانند پیام حضور کسب و کار شما به درستی و زیبایی به اطلاع مخاطبان برسانند.

از اجرای این کمپین انتظار فروش نداشته باشید و تلاش کنید خودتان را به درستی معرفی کنید.

در اجرای این مدل کمپین ها حتما باید اصول و عناصر برندینگ آماده و پیاده سازی شوند، عناصر بصری مانند، لوگو و نشان تجاری ، رنگ های اصلی و مکمل سازمانی ، عناصر کلامی مانند نام برند، شعار و اصوات سازمان و برند، عناصر حسی مانند شخصیت برند مواردی هستند که باید در طراحی و پیاده سازی کمپین برندینگ یک سازمان رعایت شوند.
توجه داشته باشید در اجرای این مدل تبلیغاتی کاربر نام و شکل و رنگ و پیام و حس برند شما را دریافت خواهد کرد و تنها و تنها از تمامی این پیام های تبلیغاتی یک یا دو عنصر را به یاد خواهد داشت پس با این عناصر امضای برند خود را در ذهن و یاد مخاطب حک کنید.
در طراحی چنین کمپینی حتما از دانش یک تیم تبلیغاتی حرفه ای بهره ببرید چرا که اجرای کمپینی از جنس برندینگ نیازمند بررسی دقیق کسب و کار و برند شما و همچنین مخاطب دارد، چه بسا در موقعیت فعلی کسب و کار شما اصلا نیازی به اجرای کمپینی اینجنینی نداشته باشید. همچنین ایده های جالب و متفاوت در اجرای کمپینی از جنس برندینگ بسیار در اثر بخشی و ماندگاری نام و نشان و هویت برند شما تاثیر گزار است، به عنوان مثال کمپین هایی از حنس مسوولیت اجتماعی و حضور و واکنش برند شما نسبت به جریان ها و مسائل اجتماعی می تواند سبب ایجاد هویتی اثر بخش و اجتماعی از نام و هویت برند شما شود. واکنش برند شما نسبت به مسائل روز جامعه و اتفاقات مهم یا حمایت از یک رویداد مهم می تواند سوژه ای برای یک کمپین برندینگ باشد.

پس ضروری است پایگاهی جالب و جذاب و در عین حال کاملا مشخص برایشان آماده سازی کنید، در اجرای چنین کمپینی حتما بررسی دقیقی از محصولات و خدمات خود و همچنین نیازها و علاقمندی های مشتریان داشته باشید. به فصل ها و مناسب های زمانی توجه خاص داشته باشید همچنین قیمت کالاها و خدمات ، احتمال ارائه تخفیف ها وپروموشن های جذاب در کنار دیگر ویژگی های منحصر بفرد کسب و کار شما می تواند سبب اجرای کمپینی اثر بخش شود.

صرف معرفی خدمات و محصولات بدون وجود جذابیت های لازم و بیان ویژگی های منحصر بفرد کسب و کار شما ضامن اجرای کمپینی اثر بخش نخواهد بود و احتمالا میزان پرش از سایت کاربران را بالا برده و ماندگاری کاربران در سایت را کم خواهد کرد.
با اجرای چنین کمپینی تلاش کنید که کاربر کمی کنجکاو اینترنتی را به کاربر علاقمند تبدیل کنید تا در سایت و صفحه فرود شما بیشتر بچرخد و برای مراحل بعدی آماده شود. به یاد داشته باشید با اجرای این کمپین شما یک قدم به فروش نزدیک می شوید ، این نباید تنها اثر معرفی محصولات داشته باشد. از تمامی ابزارها و امکانات ترغیب کننده مشتری برای بالا بردن نرخ تبدیل کمپین خود بهره ببرید و فراموش نکنید حتما از نظر کارشناسان خبره دیجیتال مارکتینگ بهره ببرید.

اینجاست که باید برنامه ای هدفمند و ایده ای جالب داشته باشید و پیشنهاد میکنیم که حتما با مخاطبان خود صادق باشید، اگر برنامه و کمپین طراحی شده را خلاقانه و صادقانه با انگیزه ی جلب رضایت و مطلوبیت مخاطب طراحی و اجرا کنید مطمئن باشید که بسیار اثر بخش خواهد بود و در نهایت با بررسی آمارو خروجی های دریافت شده خواهید دید که نرخ تبدیل بالایی به دست آورده اید.

 کمپین هایی از این جنس با ایده های خلاقانه طراحی می شوند، در نظر داشته باشید باید خوراکی مطلوب و دوست داشتنی و هیجان انگیز به مخاطبان خود ارائه دهید تا تمایل داشته باشند دعوت شما را پذیرا شوند و حضور اولیه شان در صفحه فرود وبسایت شما را به نتیجه ای از جنس ارائه نام و نشان و ایمیل و اطلاعات تماس خود بدل کنند.
در کمپین های lead generation انگیزه ما دریافت اطلاعات اولیه از مشتری است و یا ایجاد ارتباط اولیه ای از جنس ثبت نام یا عضویت در خبرنامه و یا شبکه های اجتماعی وبسایت که بتواند در مراحل بعدی تعامل بین کسب و کار و مخاطب را ایجاد کند.
به منظور پیاده سازی چنین کمپین هایی نیازمند طراحی و اجرای فرایندی بازی گونه هستید، طراحی یک مسابقه یا نظر سنجی جالب که بتواند هدیه و خاطره ای دوست داشتی در ذهن کاربر ایجاد کند می تواند نرخ تبدیل بالاتری ایجاد کند، همچنین ارائه یک خوراک خوب مانند اطلاعات جالبی که مخاطب کسب و کار شما احتمالا دوست دارد نیز می تواند میل و اشتباق کاربران را به تبدیل شدن به مخاطب شما بیشتر کند.
اما نحوه طراحی این فرایند از منظر جذابیت های بصری و استفاده از عناصر گیمیفیکیشن تاثیر به سزایی در اثر بخشی آن خواهد داشت، پس برای بهتر اجرا شدن این چنین برنامه هایی از مشاوره یک تیم آنلاین مارکتینگ حرفه ای و تیم هنری خلاقی بهره ببرید.
فقط نکته مهم اینکه فراموش نکنید هدف از اجرای چنین کمپینی فروش نیست و نتیجه این کمپین ها در درجه اول برقراری ارتباط و یافتن مشتری بالقوه است و عمل فروش در مراحل و تعامل های بعدی است که با این مشتریان خواهید داشت.

پس در چنین کمپین هایی کاملا مشخص و واضح به هدف اشاره کنید، اما به یاد داشته باشید حتما فرایند را به درستی روشنی و سادگی پیاده سازی کنید، در اجرای چنین کمپین هایی داشتن صفحه ی فرود با اطلاعات کامل و واضح بسیار مهم است، همچنین استفاده از پروموشن ها و برنامه های تخفیف و فروش فصلی و مناسبتی به بالا بردن نرخ تبدیل بسیارکمک خواهد کرد، در کنار این موارد ویژگی هایی نظیر بیان تضمین های احتمالی ، برگشت کالا و عودت مبلغ ، شرایط و تسهیلات ارسال کالا و خدمات جنبی که در کنار فروش محصولات و خدمات خود ارائه می دهید در نهایی شدن تصمیم خرید مشتریان بسیار تاثیر گذار است، همچنین بیان نظرات مشتریان دیگری که احتمالا آن محصول یا خدمت را پیشتر استفاده کرده اند نیز حس اعتماد و رضایت بیشتری در مشتری ایجاد خواهد کرد، در کنار این موارد سعی کنید راه های پرداخت مختلفی را برای مشتری ایجاد کنید، همچنین راه های ارتباطی و تماس را به منظور ایجاد حس اعتماد بیشتر حتما لحاظ کنید، سعی کنید جزییات اطلاعات محصولات وخدمات، رنگ بندی، جنس و عکس ها را به درستی و کامل تشریح کنید، مشتری باید عینیت کالا و محصولات شما را تصور کند، در برخی از کالاهایی که امکان ارائه تصاویر سه بعدی و یا احتمالا فیلم وجود دارد می تواند به ایجاد این تصویر ذهنی کمک شایانی کند، و در نهایت اینکه در تبلیغات فروش تمامی عناصر بنر ها و صفحات فرود باید بیانگر انجام فرایند ساده و آسان خرید و سفارش باشد.

و جمع بندی نهایی اینکه:
در طراحی کمپین های تبلیغات بنری حتما از مشاوره تیمی حرفه ای بهره ببرید تا بتوانید نتیجه ی درست را دریافت دارید و فراموش نکنید کمپین اثربخش باید در کنار خروجی های کیفی بتواند بازخورد های کمی مناسب و استانداردی را داشته باشد.
و مطلب آخر اینکه به منظور محاسبه اثر بخشی کلیه کمپین های تبلیغاتی آمار گوگل آنالیتیک وبسایت خود را دقیق بررسی کنید، قطعا کمپین تبلیغات بنری که از ابتدا هدفمند طراحی و اجرا شده باشد باید در انتها بتواند در چارچوب پیش بینی های معقول و استاندارد انجام شده بازخورد مناسب داشته باشد.
در تحلیل آمار تبلیغات به متریک هایی نظیر new session  ، returne session ، time on site , bounce rate ,  conversion rate , cpc, cpo  cpm, cpa  به دست آمده توجه کرده و آمار ها را به دقت بررسی و آنالیز کرده تا در ادامه بتوانید تبلیغات اثر بخش تری طراحی و اجرا کنید.
برای آنالیز دقیق تر کمپین تبلیغات بنری حتما از الگوی ساخت لینک نشاندار google analytics یا لینک های utm استفاده کنید.
کمپین ها را با توجه به تاریخ یا موضوع نامگذاری کنید تا در مراحل مختلف بتوانید تحلیل های دقیق و مشخص تری داشته باشید.

به طراحی بنرهای تبلیغاتی ، صفحه فرود و دکمه های call to action بسیار توجه کنید، پیام دکمه ی اقدام به عمل و رنگ آن تاثیر بالایی در میزان کلیک ها خواهد داشت، اما حتما از این عناصر به درستی و با صداقت استفاده کنید. به طوری که پیام نوشته شده روی این دکمه با محتوای صفحه فرود مطابقت داشته باشد.

 

 

 

  • تاریخ: یکشنبه 1 اسفند 1395 - 12:25
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر