Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چند نکته برای افزایش قدرت بازاریابی محتوایی

چند نکته برای افزایش قدرت بازاریابی محتوایی

یک کمپین موفق بازاریابی محتوایی می تواند به عنوان هسته اصلی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد و مزایای زیادی برای برند شما به همراه داشته باشد. می توان از قدرت بازاریابی محتوایی برای تولید ترافیک ورودی از جانب مخاطبان بیشتر با استفاده از اطلاعات مرتبط ا

یک کمپین موفق بازاریابی محتوایی می تواند به عنوان هسته اصلی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد و مزایای زیادی برای برند شما به همراه داشته باشد. می توان از قدرت بازاریابی محتوایی برای تولید ترافیک ورودی از جانب مخاطبان بیشتر با استفاده از اطلاعات مرتبط استفاده کرد. بازاریابی محتوایی میزان درگیری با مخاطبان هدف را افزایش می دهد، مخاطبانی که راهنماهای جز به جز کاربردی و خلاصه را ترجیح می دهند و یا مخاطبانی که محتوای تمام تصویری را ترجیح می دهند. با کمک بازاریابی محتوایی می توانید ترافیک وبسایت را افزایش دهید و لید و فروش بیشتری تولید کنید.

بازاریابی محتوایی یکی از به صرفه ترین و موثرترین روش ها برای گسترش و حفظ رابطه با مشتریان است. محتوای خوب و هدفمند به مخاطبان آموزش می دهد و در عین حال آنها را سرگرم می کند و به دغدغه ها و نگرانی های آنها پاسخ می دهد و راهکار ارائه می کند.

در ادامه به چند عامل بسیار موثر بر موفقیت بازاریابی محتوایی اشاره می کنیم:


 1. برای طراحی یک استراتژی موفق، مشتریان هدف خود را بشناسید

 

 مشخص کردن دقیق مشتریان از بازار هدف قبل از طراحی استراتژی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شناخت پایگاه اجتماعی مشتریان برای درک چالش ها، ارزش ها و علایق مخاطبان است. علاوه بر این، بسیار مهم است که به طور منظم پرسونای مشتری به روزرسانی شود چون بازار هم مشابه ابزارهای دیجیتال به تغییر نیاز دارد.

 

لازم است پاسخ این سوالات را بدانید:

 • چه کسانی محتوای شما را خواهند دید؟
 • مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند؟
 • مشتریان فعلی شما چه کسانی هستند؟

  

 2. قالب های مختلف محتوایی تولید کنید تا نظر تصمیم گیرنده ها را به خواندن آن جلب کنید

 

قالب و نوع محتوای شما مخاطبان را برای درگیرشدن، ترویج و تشخیص بهترین پلتفرم ها برای به اشتراک گذاری محتوا هدف قرار می دهد. یک استراتژی درست و صحیح برای بازاریابی محتوایی به اهداف کلی بازاریابی کسب و کار شما ارزش می دهد.

مزیت نوشتن بیشتر این است که احتمال بازنشر محتوای شما در شبکه های اجتماعی افزایش می یابد. محتوای کوتاه 400 کلمه ای به اندازه کافی برای افزایش ترافیک و اضافه کردن ارزش به کسب و کار شما خوب نیستند.

 

محتوایی که بیشتر از 3000 کلمه باشد تقریبا 2 یا 3 بار بیشتر از محتوای 1000 کلمه ای به اشتراک گذاشته می شود. آژانس تخصصی سئوادوایس اعلام کرده که یک محتوای سئو محور موثر باید تعداد کلمات بیشتر از 1500 باشد.

 • رتبه شما را در گوگل بهتر می کند
 • مطالب شما بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند
 • لینک های ورودی بیشتری دریافت می کنید

 

 3. محتوای خود را در کانال های ارتباطی مختلف منتشر کنید

 

برای ارائه محتوا به یک رشته محتوای آموزشی و سرگرم کننده نیاز دارید. اگر محتوای شما این دو خصوصیت را نداشته باشد نمی تواند موفق عمل کند. بعد از تولید محتوا باید آن از از طریق شبکه های اجتماعی مختلف در معرض دید کاربران قرار دهید.

چند روش برای ترویج محتوا:

- استفاده از اینفلوئنسرهای آنلاین برای ارجاع محتوا می تواند به سرعت و با شتاب زیادی ترافیک تولید کند

- محتوای تولید شده را در قالب خبرنامه و ایمیل به مشترکان خود ارسال کنید

- بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو در مقایسه با شبکه های اجتماعی ترافیک بیشتری تولید می کند

- توزیع محتوا به شکل گسترده با استفاده از شبکه ها و رسانه های اجتماعی

 

 4. آزمودن منظم و تجربه کردن

 

اندازه گیری پاسخ های مخاطبان به هر کدام از جنبه های استراتژی بازاریابی محتوایی ضروری است. بسیاری از بازاریابان برای اندازه گیری میزان عملکرد موفق محتوا در کانال های اجتماعی مختلف دچار اشتباه می شوند. گوگل آنالیتیکز یکی از مهمترین ابزارهایی است که به درک و فهم معیارهای مختلف مثل تعداد بازدید از صفحات، نرخ فرار صفحه، تولید لینک های ورودی، رفتار وبسایت، منبع ترافیک و ... کمک می کند.

ایده های زیر که بر اساس تجربه به دست آمده اند به پیدا کردن اهداف کسب و کار کمک می کند:
- دامنه آزمون ها را گسترش دهید تا تعداد مشارکت کنندگان در تست A/B و یا تست های چندگانه را افزایش دهید. این کار به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید محتوای منطبق بر اهداف سازمانی خود را تولید کنید.
- مثل یک متخصص داده فکر کنید تا بتوانید به موازات رشد مخاطبان محتوای موثر و غیرموثر را تشخیص دهید.

 • روی این موضوع تمرکز کنید که محتوای شما در کدام قسمت وبسایت منتشر شود و یا کدام محتوا باید در قسمت های ارزشمند وبسایت شما جاگذاری شود.
 • حتما تجربیات خلق کنید که ویژه مشتریان و مخاطبان شما طراحی شده اند
 • محتوا باید مرتبط باشد و به مشتریان ارزش زایی کند

در آخر باید گفت، همیشه نیاز دارید محتوای خود را در جایی قرار دهید که افراد بیشتر اطلاعات موردنیاز خود را از آنجا کسب می کنند. انتخاب محل مناسب انتشار منجر به افزایش میزان درگیری مشتریان و مخاطبان می شود.

 • تاریخ: سه شنبه 21 دی 1395 - 14:32
 • صفحه: مقالات

ارسال نظر