Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

5 سوالی که وبسایت شما باید به آن پاسخ دهد

5 سوالی که وبسایت شما باید به آن پاسخ دهد

با روند پیشرفت فن آوری و ابزارهای وابسته به آن، مشتریان به میلیون ها صفحه وب دسترسی دارند و این دسترسی منجر به آگاهی هرچه بیشتر مشتریان برای تشخیص این موضوع است که کدام وبسایت ارزش صرف وقت در آن را دارد. بر اساس آمارها، کاربران در 8 تا 20 ثانیه اولیه بازد

با روند پیشرفت فن آوری و ابزارهای وابسته به آن، مشتریان به میلیون ها صفحه وب دسترسی دارند و این دسترسی منجر به آگاهی هرچه بیشتر مشتریان برای تشخیص این موضوع است که کدام وبسایت ارزش صرف وقت در آن را دارد. بر اساس آمارها، کاربران در 8 تا 20 ثانیه اولیه بازدید تصمیم می گیرند که در یک صفحه خاص وب بمانند و یا آن را ترک کنند.

بهتر است همه چیز در نگاه اول در دسترس بازدیدکنندگان باشد، برای مثال با کلیک روی «تماس با ما» و ورود به صفحه موردنظر باید یک فرم ساده برای ارسال پیام و یا جزئیات مربوط به تماس مستقیم مثل آدرس و شماره تماس را مشاهده کنند.

مهمترین سوالی که باید در همه صفحات وبسایت مدنظر داشته باشید: آیا بازدیدکنندگان می توانند راهکارها و راه حل های دقیق را در وبسایت پیدا کنند؟

با توجه به این که شما نمی توانید پیش بینی کنید که بازدیدکنندگان به کدام صفحه از وبسایت شما وارد می شوند و چه مدت زمانی در آن می مانند، باید در طراحی تمام صفحات وبسایت دسترسی آسان کاربران به قسمت های مختلف وبسایت را در نظر داشته باشید چون در غیر این صورت وبسایت شما رشد نخواهد کرد.

در ادامه به 5 سوال اصلی که وبسایت شما باید حداکثر در مدت 30 ثانیه به آن پاسخ دهد، اشاره می کنیم:

 این وبسایت درباره چیست؟ و چطور کار می کند؟

اولین و ساده ترین سوالی که در اولین بازدید به ذهن بازدیدکنندگان می رسد این است که این چیست؟ و برای پاسخ به این سوال که این وبسایت درباره چیست و چه چیزی ارائه می کند به دنبال یک پاسخ دقیق و روشن و کوتاه هستند. بنابراین مهمترین مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که آیا وبسایت شما در نگاه اول به این سوالات پاسخ می دهد یا خیر. در صورتی که پاسخ شما منفی است، این سه مورد را مدنظر داشته باشید:

لوگو: نوع و استایل لوگویی که برای وبسایت طراحی کرده اید باید معرف نوع فعالیت کسب و کار شما باشد و ارزش های اصلی آن را منتقل کند.
محتوا: دومین چیزی که باید برای ارتباط با بازدیدکنندگان توجه ویژه ای به آن داشته باشید، محتوای وبسایت است. محتوا باید به شکل حلقه های پیوسته ارائه شود. رعایت شفافیت و وضوح در محتوایی که اطلاعات موردنظر را ارائه می کند باعث جلب نظر و توجه بازدیدکننده خواهد شد.

صفحه اصلی: صفحه اصلی وبسایت شما اولین عامل تاثیرگذاری کسب و کار شماست. این صفحه باید از نظر طراحی بسیار چشمگیر، از نظر محتوایی بسیار تاثیرگذار و حاوی لوگوی شما باشد و در نهایت کاربران را به دیدن سایر صفحات وبسایت تشویق کند.

این وبسایت برای چه کسانی است؟

دومین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بازدیدکنندگان تمایل دارند مطمئن شوند که آیا وبسایتی که به آن وارد شده اند همان کسب و کاری است که به آن نیاز دارند یا نه. به عبارت دیگر شما باید جامعه هدف وبسایت خود را مشخص کنید.  بنابراین بهتر است درباره محصولات یا خدماتی که وبسایت شما ارائه می دهد، توضیح کوتاه و روشنی داشته باشید تا کمک کند مخاطبان بالقوه در وبسایت بمانند.

این وبسایت چطور کار می کند؟

بعد از اینکه مخاطبان برند خود را مشخص کردید، در قدم هوشمندانه بعدی باید به آنها بگویید که خدمات/محصولات شما چطور به آنها ارائه می شود.

پاسخ به این سوال می تواند چالش برانگیز باشد و مطمئنا پاسخ کسب و کارها ارائه دهنده خدمات کاملا با پاسخ کسب و کارهایی که محصولات ارائه می کنند متفاوت خواهد بود.  

بهتر است بازدیدکننده مراحل کار را بعد از باز کردن وبسایت مشاهده کند اما در عین حال به این موضوع توجه کنید که نباید صفحه اصلی را با اطلاعات زیادی پر کنید. برای مثال می توانید مراحل انجام کار را با استفاده از تصاویر زیبا و متون بسیار کوتاه نشان دهید و یا می توانید یک دکمه را در صفحه اصلی در نظر بگیرید که بازدیدکننده را به صفحه حاوی پاسخ هدایت کند.

قیمت ها را مشخص کنید

بعد از انجام مراحل فوق و با فرض اینکه توانسته اید بازدیدکننده را در مورد نحوه فعالیت سایت ارائه دهنده کالا یا خدمات قانع کنید، قدم بعدی مشخص کردن قیمت هاست. برای این منظور می توانید صفحه ای در نظر بگیرید که قیمت ها در آن ارائه شده است و دکمه هدایت به صفحه موردنظر را در صفحه اصلی قرار دهید.

ویژگی که شما را متمایز می کند چیست؟

از آنجا که فضای وب از وبسایت های مختلف اشباع شده است، بنابراین برای قانع کردن بازدیدکنندگان به استفاده از کالا یا خدمات شما باید ویژگی متمایز کننده ای داشته باشید و یا اینکه برای جلب اعتماد آنها زمان کافی در نظر بگیرید. شاید بهترین شیوه برای نشان دادن برتری شما، نشان دادن این موضوع باشد که به چیزی که آنها فکر می کنند، اهمیت می دهید.

با استفاده از طراحی، استایل، فونت ها، محتوا، آیکون ها، تصاویر و مهمتر از همه صفحه نمونه کارها و محصولات مناسب و زیبا می توانید وبسایت خود را تاثیرگذارتر کنید.

با رعایت نکاتی که به آن اشاره شد و موفقیت در جذب بازدیدکنندگان توانسته اید 70% روی آنها تاثیرگذار باشید اما هنوز 30% دیگر باقی است تا تجربه مثبت بازدید از وبسایت شما بیشتر شود. دقت کنید که با پیشنهادات زیاد آنها را گیج نکنید و یا بیش از اندازه فراخوانی انجام ندهید. مطمئن شوید که دکمه اقدام به عمل شما حرفه ای، واضح و بر اساس توقعات بازدیدکنندگان طراحی شده است.   

 

  • تاریخ: شنبه 18 دی 1395 - 13:44
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر