Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

⁣7 گام برای بازاریابی موفق فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام (2)

⁣7 گام برای بازاریابی موفق فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام (2)

از اینفلوئنسرهای اینستاگرام استفاده کنید

همانطور که اشاره شده، 83% از کاربران اعلام کرده اند که تحت تاثیر پست های دوستان خود قرار گرفته اند. این قدرت در صورتی که از یک اینفلوئنسر برای پست کردن محتوای قابل اطمینان در خصوص برندتان در صفحه اینستاگرام آنها استفاده کنید، چندین برابر خواهد شد.

اینفلوئنسرها ممکن است صدها هزار و یا شاید میلیون ها دنبال کننده داشته باشند و از همه مهم تر اینکه استفاده از اینفلوئنسرها هزینه کمتری در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی برای برند شما خواهد داشت.

برای استفاده از اینفلوئنسرها حتما نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

هوشمندانه انتخاب کنید: با توجه به این واقعیت که محتوای تولیدی کاربران در اینستاگرام به دلیل جلب اعتماد بیشتر بسیار موثر است، انتخاب اینفلوئنسری که مناسب برند شما باشد، از محصولات شما لذت ببرد و مهم تر از همه اینکه دنبال کنندگان او با جامعه هدف شما مطابقت داشته باشد از اهمیت زیادی برخودار است.

اجازه بدهید اینفلوئنسرها خودشان محصولاتی را که تمایل دارند، انتخاب کنند: در صورتی که اینفلوئنسرها محصول موردنظر را ارزشمند بدانند، محتوای قانع کننده تری در مورد آن پست می کنند. به آنها فرصت دهید که محصول موردنظر را با سلیقه خودشان انتخاب کنند تا پست آنها صادقانه تر و تاثیرگذارتر باشد.

از آگهی های پویای اینستاگرام استفاده کنید

علاوه بر محتوای طبیعی و ارگانیک، اینستاگرام یک نقطه استراتژیک را برای جاگذاری آگهی در نظر گرفته است. بر اساس گزارش Forrester reported میزان درگیری ناشی از آگهی های اینستاگرام 58% بالاتر از آگهی های فیسبوک و 120% بیشتر از توئیتر است. برای بهره برداری از این پتانسیل:

نقد و بررسی محصول را فراموش نکنید: وجود یک نقد و بررسی و یا ارائه شواهد کوتاه و خلاصه در کنار تصاویر می تواند اعتبار و اصالت آگهی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بر اساس گزارش فیسبوک، نرخ کلیک آگهی هایی که نقد و بررسی مشتریان را در خود دارند 4 برابر بیشتر است و این آگهی ها 40% هزینه جذب کمتری دارند

از عکس های مشتریان استفاده کنید: کلید موفقیت در اینستاگرام این است که کنار سایر کاربران باشید و نه اینکه خودتان را جدا از آنها فرض کنید. آگهی شما باید مشابه سایر پست هایی که کاربران در صفحه خود می بینند باشد تا به سرعت از آن نگذرند. بهترین شیوه برای رسیدن به این هدف استفاده از عکس های تولید شده توسط کاربران است.

با مشتریان تعامل کنید

ایجاد یک گالری هشتگ اینستاگرام در وبسایت شما یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید مشتریان در معرض دید قرار دهید و وفاداری آنها به برندتان را افزایش دهید. این گالری نه تنها محصولات شما را در دنیای واقعی نشان میدهد، بلکه این حس را هم به مشتریان القا می کند که برای برند شما ارزشمند هستند و آنها را به ادامه تعامل تشویق می کند و در عین حال به مشتریان انگیزه می دهد تا بیشتر تعامل کنند و با برند شما در ارتباط باشند.

از لینک BIO اینستاگرام استفاده کنید

لینک بیو در صفحه اینستاگرام شما تنها جایی است که می تواند یک آدرس قابل کلیک وارد کنید. برای بهره برداری کامل از این امکان می توانید از پیشنهادات زیر استفاده کنید:

آن را به گالری قابل خرید لینک کیند: در صورتی که گالری قابل خرید ایجاد کرده اید (توضیحات آن پیش تر ارائه شد)، لینک بیو شما محل مناسبی برای مرتبط کردن دو گالری اینستاگرام شماست.

آن را تغییر دهید: در صورتی که از گالری قابل خرید استفاده نمی کنید، آدرس صفحه اصلی وبسایت، گالری هشتگ اینستاگرام در وبسایت و یا محصولات ویژه را در این قسمت درج کنید و حتما در پست های جدید وجود این لینک را یادآوری کنید. اگر تصویر یک محصول خاص را پست می کنید در توضیحات آن به وجود لینک محصول در قسمت بیو اشاره کنید.

با احتیاط حرکت کنید: وبسایت های زیادی هستند که اینستاگرام امکان لینک دهی به آنها را مسدود کرده است که از جمله می توان به وبسایت های مشابه اینستاگرام و رقبا اشاره کرد، علاوه بر این ممکن است لینک دهی به سایر شبکه های اجتماعی شما هم برای اینستاگرام قابل قبول نباشد. حتما قبل از قرار دادن لینک در بیو به این موضوعات توجه کنید و بررسی های لازم را انجام دهید.  

نتیجه گیری

اعداد غیرقابل انکار هستند: اینستاگرام یکی از مهمترین و بزرگترین تغییر دهنده های بازی در دنیای بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی  است. برای استفاده موثر از اینستاگرام، صفحه برند شما باید:

انگیزه بخش باشد: طراحی و شیوه فعالیت صفحه شما، از پست های اینفلوئنسرها تا آگهی و یا گالری قابل خرید شما باید به مشتریان بالقوه انگیزه بدهد تا در مورد محصولات شما محتوا تولید کنند و آن را به اشتراک بگذارند.

امتیاز ویژه قائل شود: شما باید مشتریانی را که محتوای اصیل و جذاب تولید می کنند را مورد توجه قرار دهید و آنها را به مشارکت هر چه بیشتر تشویق کنید تا سایر مخاطبین هم به مشارکت تمایل پیدا کنند.

درگیرکننده باشد: این مشارکت را با انتشار محتوای مشتریان ویژه در وبسایت به سطح بالاتری برسانید و با در نظر گرفتن جایزه و پاداش در قالب مسابقات و یا کمپین های ویژه مشتریان را تولید محتوای بیشتر در خصوص محصولات برند شما تشویق کنید.

در صورتی که صفحه اینستاگرام شما این سه ویژگی را داشته باشد علاوه بر بهبود و افزایش فروش، صفحه ای پویا و ارگانیک دارید که طرفدار محور و همیشه در حال رشد است و می تواند مشتریان جدیدی را به برند شما جذب کند.

 

  • تاریخ: چهارشنبه 15 دی 1395 - 10:24
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر