Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

⁣7 گام برای بازاریابی موفق فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام (1)

⁣7 گام برای بازاریابی موفق فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام (1)

اینستاگرام یکی از تاثیرگذارترین ابزارها برای بالابردن فروش در تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی است.

مثال هایی از چگونگی بهره برداری از اینستاگرام برای جذب مخاطبان جدید و تبدیل آنها به مشتری

اینستاگرام یکی از تاثیرگذارترین ابزارها برای بالابردن فروش در تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی است. بر اساس نظرسنجی اخیر موسسه Yotpo  که بیش از 165.000 کسب و کار تجارت الکترونیک به آن پاسخ داده اند، 75% از آنها گزارش کرده اند که در اینستاگرام فعالیت می کنند. بر اساس این تحقیق:

  • ترافیکی که از اینستاگرام به وبسایت هدایت می شود بسیار درگیرکننده است: این مسئله به این معناست که بازدیدکنندگانی که از اینستاگرام وارد سایت می شوند به طور متوسط 192 ثانیه در سایت می مانند. این زمان در مقایسه با زمان ماندگاری بازدیدکنندگانی که از کانال های دیگرمثل فیسبوک یا توئیتر وارد سایت می شوند، بیشتر است.
  • 30% از کاربران اینستاگرام چیزی را که برای اولین بار در اینستاگرام دیده اند را خریداری کرده اند: این مسئله نشان می دهد که پتانسیل تبدیل کانورشن ها به فروش بسیار بالاست.
  • 83% از کاربران اینستاگرام گزارش کرده اند که تحت تاثیر ارسال پست دوستان خود در مورد یک برند قرار گرفته اند: این موضوع نشان می دهد که اینستاگرام یک بلندگوی قدرتمند برای انتقال پیام برند شماست.

کدام کانال ها بیشترین میزان ترافیک درگیرکننده را به سایت هدایت می کنند؟

در نمودار بالا می توانید مدت زمان ماندگاری کاربرانی را که از کانال های مختلق وارد سایت می شوند، مشاهده کنید. همانطور که می بینید، اینستاگرام با 192.04 ثانیه در رتبه اول، ایمیل  با 188.65 در رتبه دوم و ترافیک ارجاعی با 184.01 در رتبه سوم قرار دارد. پینترست با کمترین مدت زمان ماندگاری کاربران در سایت یعنی 62.82 ثانیه کمترین میزان درگیری را دارد. این نمودار بر اساس تحقیق موسسه یوتپو بر روی بیش از 165.000 کسب و کار آنلاین طراحی شده است.

با توجه به اهمیت اینستاگرام برای کسب و کارهای اینترنتی در ادامه به 8 روش کارآمد برای فعالیت در اینستاگرام اشاره می کنیم که با استفاده از آنها می توانید به نتایج بهتری برسید:

 

از تصاویری که کاربران در اینستاگرام تولید کرده اند در وبسایت خود استفاده کنید:

ثابت شده که محتوای تولیدی کاربران در جلب نظر خریداران اینترنتی بسیار تاثیرگذارتر است. بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در خصوص عکس های تولید شده توسط کاربران، 77% از خریداران گزارش کرده اند که ترجیح می دهند زمان تصمیم گیری برای خرید، عکس های تولید شده توسط کاربران را به جای عکس های حرفه ای ببینند. در واقع، 72% اعلام کرده اند که دیدن عکس محصولات در اینستاگرام احتمال خرید آنها را افزایش می دهد.

یکی از بهترین روش ها برای استفاده از این موضوع، جمع آوری عکس محصولاتی است که توسط مشتریان در اینستاگرام تولید شده اند و استفاده از آنها در صفحات معرفی محصول است. بر اساس آزمون a/b یک کسب و کار اینترنتی بزرگ، نمایش عکس محصولاتی که توسط مشتریان در اینستاگرام تولید شده اند تا 24% مشاهده و بررسی محصولات را افزایش داده است.

با استفاده از مسابقات و کمپین های خلاقانه هشتگ الهام بخش باشید

برگزاری کمپین های هشتگ و یا مسابقات از روش های عالی برای تشویق مشتریان به درگیری با برند شما در اینستاگرام است. چند توصیه زیر به شما کمک می کند تا بازخورد بهتری بگیرید:

  • پاداشی در نظر بگیرید که کاربران نتوانند از آن صرف نظر کنند: مطمئنا یک جایزه هیجان انگیز باعث مشارکت طیف وسیع تری از مخاطبان خواهد شد. برای مثال مارک جاکوب در کمپین #Castmemarc  برای کاربری که بهترین عکس را با تگ موردنظر پست کند، یک قرارداد یکساله مدلینگ در نظر گرفت. این جایزه نه تنها باعث مشارکت تعداد زیادی از کاربران شد – 12.000 سلفی طی 24 ساعت اول پست شدند- بلکه توجه بسیاری از کسانی که تنها شاهد اجرای این کمپین بودند را نیز برای تماشای روند این کمپین جلب کرد.
  • خلاقیت مشتریان را تحریک کنید: در کمپین #PutACanOnIt ردبول از کاربران خواست تا از قوطی های ردبول که به شکل خلاقانه ای به عنوان مکمل محیطی در وضعیت های جالب نمایان می شوند، عکاسی کنند. یک وظیفه سرگرم کننده و غیرمعمول که به مشتریان اجازه می دهد خلاقانه عمل کنند، بر افزایش درگیری مشتریان موثر خواهد بود.
  • فراتر از تصاویر بیندیشید: در حالی که درخواست عکس محصول از مشتریان مزایای غیرقابل انکار خودش را دارد اما استفاده از روش های دیگر هم می تواند به تاثیرگذاری بیشتر کمک کند. برند TOMS در کمپین خود با عنوان #withoutshoes در ازای هر یک عکس کاربران از پاهای برهنه خود با هشتگ موردنظر، یک جفت کفش را به یک کودک نیازمند اهدا می کرد. در این عکس ها خبری از محصول نبود اما 296.000 لینکی که به TOMS نشان دهنده سروصدای زیادی بود که این برند در فضای مجازی ایجاد کرد.
  • زمان مسابقات را کوتاه در نظر بگیرید: اینترنت به سرعت حرکت می کند و به همین دلیل مسابقات باید در یک هفته و یا حتی کمتر برگزار شوند. برگزاری مسابقات در مدت زمان کوتاه باعث جذابیت بیشتر برای مشتریان و عکس العمل سریع آنها خواهد شد.
  • مطمئن شوید که دستورالعمل های شما روشن و قانع کننده است: به هیچ وجه مسابقه خود را با یک پست معرفی کوتاه و ناقص مثل یک تصویر متن محور و یا یک اقدام به عمل غیرواضح از بین نبرید.
یک گالری فروشگاهی در اینستاگرام ایجاد کنید

در حال حاضر امکان اضافه کردن لینک های قابل کلیک در توضیح عکس های اینستاگرام وجود ندارد، بنابراین آسان ترین روش فروش مستقیم محصولات در اینستاگرام، ایجاد یک گالری قابل خرید است که در واقع سایت موازی است که لینک آن در بیو اینستاگرام شما وجود دارد.

این لینک مشتریان را به نسخه افزوده اینستاگرام فروشگاهی هدایت می کند که شامل تصاویر قابل کلیکی است که آنها را به صفحات مربوط به هر محصول که در آن می توانند آیتم های موردنظر را خریداری کنند، هدایت می کند. علاوه بر این می توانید لینک بررسی محصولات را در توضیح هر کدام قرار دهید.

مزیت کلیدی استفاده از این روش در این است که اینستاگرام فروشگاهی بین اینستاگرام شما و صفحات مربوط به هر محصول لینک ایجاد می کند. در غیراینصورت، مشتریان بالقوه برای خرید محصول موردنظر خود باید در فروشگاه اینترنتی شما جستجو کنند که ممکن است به ضرر شما باشد.

  • تاریخ: سه شنبه 14 دی 1395 - 12:46
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر