Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

جذاب ترین ویژگی های برنامه وفاداری فروشگاه ها از دیدگاه مشتریان

جذاب ترین ویژگی های برنامه وفاداری فروشگاه ها از دیدگاه مشتریان

این نمودار بر اساس نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی جهانی در دسامبر 2016 از بیش از 30.000 کاربر اینترنتی در 63 کشور مختلف طراحی شده است.

 این نمودار بر اساس نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی جهانی در دسامبر 2016 از بیش از 30.000 کاربر اینترنتی در 63 کشور مختلف طراحی شده است. آگاهی از نتایج این نظرسنجی می تواند به شما کمک کند تا در برنامه های وفاداری مشتری که برای فروشگاه خود طراحی می کنید از مولفه هایی که بیشترین جذابیت را برای مشتریان دارند، استفاده کنید. 

 

 

 

 

 

 

 همانطور که مشاهده می کنید، 4 مولفه اصلی انعطاف پذیری، شخصی سازی، پاداش و فن آوری به عنوان مولفه های مورد پرسش در نظر گرفته شده اند.

 

انعطاف پذیری: همانطور که مشاهده می کنید 81% امکان تبدیل امتیازات به خرید در فروشگاه، وبسایت و یا دستگاه موبایل و 79% امکان انتخاب از بین چند نوع پاداش را جذاب می دانند.

شخصی سازی: بر اساس این نظرسنجی، 77% تخفیف ها و یا پروموشن های شخصی سازی شده و 62% توصیه کالا یا خدمات شخصی سازی شده را به عنوان ویژگی های جذاب یک برنامه وفاداری مشخص کرده اند.

پاداش: 76% از شرکت کنندگان در نظرسنجی امکان جمع آوری امتیاز در ازای فعالیتی خاص دریافت پاداش و 67% امتیاز در ازای معرفی مشتری و 60% برنامه های پلکانی و مرحله ای با جوایز ویژه هر سطح و مرحله را به عنوان جذابیت های یک برنامه وفاداری مشخص کردند.

فن آوری: در مورد آخرین مولفه مورد پرسش هم 67% وجود امکان پرداخت با موبایل، 62% دریافت پاداش و امتیاز در ازای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، 60% اپلیکیشن ویژه برنامه وفاداری مخصوص فروشگاه و 51% ادغام با اپلیکیشن های ثالث که اطلاعات برنامه وفاداری را یکپارچه سازی می کند را از ویژگی های جذاب یک برنامه وفاداری مشتری می دانند.

  • تاریخ: چهارشنبه 8 دی 1395 - 13:31
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر