Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

راهنمای انواع آگهی آنلاین و قالب های آن (2)

راهنمای انواع آگهی آنلاین و قالب های آن (2)

همانطور که در مطلب قبل به آن اشاره شد، تنوع تبلیغات آنلاین در دنیای اینترنت و ضرورت شناخت و درک انواع آگهی های آنلاین باعث شد تا در چند مطلب کوتاه به معرفی مختصر آنها بپردازیم.

آگهی های هدف گذاری مجدد

این نوع از آگهی با توجه به هیستوری وب کاربر، او را به وبسایت موردنظر هدایت می کند. زمانی که کاربر از یک وبسایت بازدید می کند، کوکی کمپین هدف گذاری مجدد نشان می دهد که بازدید کننده از کدام صفحات و محصولات در وبسایت بازدید کرده است.  

وقتی کاربر سایت آگهی دهنده را ترک می کند و به وبسایت های دیگر مراجعه می کند، آگهی های هدف گذاری مجدد در فضاهای خاصی نمایش داده می شوند، آگهی های نمایشی که به طور اختصاصی کاربر را به کالا یا خدماتی ارجاع می دهد که قبلا در وبسایت آگهی دهنده به دنبال آن بوده است.

آگهی های هدف گذاری مجدد به شدت بهتر از آگهی های معمولی بنری عمل می کنند، این اگهی ها نرخ کلیک و تبدیل بالاتری دارند. با استفاده از سرویس گوگل ادوردز می توانید این نوع از آگهی را ایجاد و مدیریت کنید.

آگهی های فلش

آگهی های فلش همان آگهی های بنری هستند که در قالب فلش طراحی می شوند، در آگهی های فلش برای جذب کاربران از عناصر تعاملی استفاده می شود. با وجود اینکه هنوز هم در بسیاری از آگهی های نمایشی به شکل هوشمندانه ای از فلش استفاده می شود اما میزان استفاده از این نوع آگهی ها به عنوان شکلی از آگهی های بنری در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است.  

آگهی های ردیت

آگهی های ردیت تبلیغاتی هستند که عنوان اصلی، آدرس مقصد و در صورت تمایل یک عکس را نمایش می دهند. این آگهی ها در قالب سیستم مبتنی بر پیشنهاد ارائه می شوند که در آن آگهی دهنده می توانند بودجه و مدت زمان اجرای کمپین را مشخص کنند. از ویژگی های آگهی ردیت می توان به کم هزینه بودن و اثربخشی بالای آن اشاره کرد.

چیزی که آگهی های ردیت را منحصر به فرد می کند، سیستم نظردهی و ثبت رای کاربران است که می توانند به آگهی شما امتیاز مثبت یا منفی بدهند و آگهی دهنده ها می توانند از رضایت یا عدم رضایت کاربران از آگهی درج شده باخبر شوند. همه آگهی ها در ردیت دارای بخش ارسال نظر هستند. این بخش به آگهی دهنده ها کمک می کند تا به صورت مستقیم بازخورد کاربران را دریافت کنند.

آگهی های موبایل

آگهی های موبایل، آگهی هایی هستند که در گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های مشابه دیده می شوند. بسیاری از پلتفرم های اجتماعی، وبسایت ها و اپلیکیشن ها امکان نمایش آگهی های موبایل را دارند و در صورتی که از گوگل ادوردز برای ثبت آگهی های خود استفاده می کنید با مراجعه به بخش کمپین های پیشرفته در دستگاه های موبایل تبلیغات داشته باشید.

 

آگهی های اپلیکیشن موبایل (admod)

این آگهی ها تبلیغاتی هستند که در اپلیکیشن های موبایل نمایش داده می شوند. ادموب پلتفرم تبلیغات موبایل گوگل است که به طراحان و صاحبان اپلیکیشن های رایگان مثل اپلیکیشن های بازی امکان کسب درآمد از فضای آگهی را می دهد و آگهی دهندگان می توانند با استفاده از ادموب در بازی ها و اپلیکیشن های معروف موبایل آگهی فضای تبلیغاتی داشته باشند.

این نوع آگهی می تواند در قالب متن بهینه سازی شده برای موبایل، بنر تصویر محور و یا آگهی های بینابینی نمایش داده شوند.

آگهی های ایمیل

آگهی های ایمیل تبلیغاتی هستند که از طریق ایمیل و سرویس وب میل به کاربران ارسال می شوند. آگهی های ایمیل می توانند برای آگاه کردن مشترکین از یک پروموشن خاص، تخفیف و یا محصولات و خدمات جدید مورد استفاده قرار بگیرند.

بیشتر تبلیغات ایمیل در قالب یک تصویر بزرگ با یک متن خلاصه و مینیمال طراحی می شوند تا کاربران به زمان زیادی برای مطالعه آن نیاز نداشته باشند. به همین علت انتخاب یک پیام مناسب، واضح و تا حد امکان مختصر از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باید در این نوع آگهی مدنظر داشته باشید، انتخاب یک عنوان مناسب و قانع کننده است تا مطمئن باشید کاربر ایمیل را باز می کند.

آگهی های جیمیل

آگهی های جیمیل در سرویس آنلاین ایمیل گوگل در واقع آگهی های متن محوری هستند که در یک پروسه خودکار بررسی ایمیل کاربران برای آگاهی از علایق و موضوعات مرتبط با کاربر تولید می شوند. در صورتی که کاربر ایمیل های زیادی در خصوص دستگاه تهویه هوا دریافت کند، احتمالا آگهی هایی درباره دستگاه تهویه هوا به او نمایش داده خواهد شد.

در حالی که طرفداران حفظ حریم شخصی و خصوصی کاربران با احتیاط از چنین روش هایی استفاده می کنند اما گوگل تاکید دارد که تبلیغات در جیمیل کاملا به صورت خودکار انجام می شود و فقط ربات ها ایمیل های کاربران را می خوانند.

  • تاریخ: دوشنبه 6 دی 1395 - 13:49
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر