Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

راهنمای انواع آگهی آنلاین و قالب های آن (1)

راهنمای انواع آگهی آنلاین و قالب های آن (1)

تنوع تبلیغات آنلاین در دنیای اینترنت، شناخت و درک انواع آگهی های آنلاین را برای افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده اند، پیچیده می کند. به همین علت تصمیم گرفتیم انواع آگهی آنلاین را فهرست و درباره هر کدام توضیحات مختصری ارائه کنیم:

تنوع تبلیغات آنلاین در دنیای اینترنت، شناخت و درک انواع آگهی های آنلاین را برای افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده اند، پیچیده می کند. به همین علت تصمیم گرفتیم انواع آگهی آنلاین را معرفی و درباره هر کدام توضیحات مختصری ارائه کنیم:

 

 

 

 

آگهی های شاپینگ گوگل

آگهی های شاپینگ گوگل نوعی از آگهی های آنلاین هستند که بعد از جستجوی یک عبارت یا کلمه کلیدی توسط کاربران در گوگل در کنار سایر نتایج جستجو نمایش داده می شوند. این آگهی ها از نوع ppc یا همان پرداخت به ازای هر کلیک هستند به این معنی که آگهی دهنده در ازای هر کلیک هزینه ی مشخصی پرداخت می کند. آگهی های ppc در پلتفرم تبلیغات گوگل ادوردز مدیریت می شوند. برای استفاده از این آگهی ها به اکانت گوگل ادوردز و ثبت نام در google merchant center نیاز دارید.

 

آگهی ادوردز شکلی از تبلیغات آنلاین هستند که با پلتفرم گوگل ادوردز طراحی و ایجاد می شوند و در دو شبکه نمایشی و جستجوی گوگل قابل نمایش و مدیریت هستند. این آگهی ها از نوع پرداخت به ازای هر کلیک هستند به این معنی که آگهی دهنده در ازای هر کلیک هزینه ی مشخصی پرداخت می کند. 

آگهی های ppc

آگهی های ppc یا پرداخت به ازای هر کلیک، تبلیغاتی هستند که در آن هزینه تبلیغات بر اساس تعداد کلیک هایی که آگهی دریافت می کند، محاسبه می شود. آگهی های ادوردز و بینگ از مدل ppc استفاده می کنند.

آگهی های موتور جستجوی بینگ

آگهی های بینگ مشابه آگهی های گوگل هستند که هزینه آنها بر اساس مدل ppc محاسبه می شود. برای ایجاد آگهی در موتور جستجوی بینگ باید در bing ads اکانت داشته باشید.

آگهی های فیسبوک

آگهی های فیسبوک در قالب ها و شکل های مختلفی در دسترس هستند و هر کدام از آنها برای آگهی دهندگانی که به دنبال تبلیغ در فیسبوک هستند زوایای مثبت و منفی منحصر به خود را دارند.

آگهی های Marketplace در ستون کناری فیسبوک نمایش داده می شوند. این آگهی ها عنوان، متن و تصویر دارند.

پست هایی که پروموت می شوند از دیگر شکل های آگهی های فیسبوک هستند که به سفارش دهندگان آگهی امکان می دهد با پرداخت مبلغی خاص یک پست را در صفحه تجاری خود پروموت کنند. پست هایی که پروموت می شوند در مقایسه با پست های عادی بازدید بیشتری بین طرفداران و دوستان آنها خواهند داشت.

آگهی هایی که در قالب Sponsored Story هستند، تعامل کاربر با صفحه یا محصول آگهی دهندگان را به دوستان کاربر و شبکه وسیع تری نشان می دهد. این شکل از آگهی فیسبوک امکان نمایش در نیوزفید کاربر را هم دارد.

 

Fbx یا تبادل فیسبوک، آگهی هایی هستند که بازاریابی مجدد انجام می دهند. این آگهی ها با استفاده از داده های هیستوری وب گردی کاربران به آگهی دهنده ها این امکان را می دهد که آگهی مربوط به کالا یا خدماتی را به کاربر نشان دهند که پیش تر در وبسایت آگهی دهنده در جستجوی آن بوده است.  

آگهی های توئیتر

آگهی های توئیتر به آگهی دهندگان امکان می دهد دامنه دسترسی توئیت های خود را گسترش دهند، هشتگ موردنظرشان را پروموت کنند و یا دنبال کنندگان بیشتری به دست بیاورند.

توئیت های پروموت شده در صفحه افراد بیشتری نمایش داده می شود و امکان دسترسی به گزینه های هدف مختلفی را به شکل سالم در اختیار آگهی دهنده قرار می دهد. علاوه بر این، آگهی های توئیتر می تواند در قالب اکانت های پروموت شده و تبلیغاتی باشد که به آگهی دهندگان امکان میدهد بیشتر در قسمت اکانت های پیشنهادی توئیتر برای دنبال کردن دیده شوند. ترندهای تبلیغاتی هم هشتگ های شخصی سازی شده را در ترندبار نمایش می دهد که باعث جلب توجه بیشتر و بهتر دیده شدن شما خواهد شد.

آگهی های تامبلر

آگهی های تامبلر در قالب های مختلفی ارائه می شوند، تامبلررادار و اسپات لایت به "اسپانسرها"، آگهی دهندگان با نام مستعار، امکان می دهد که در بخش مخصوص اکانت ها و محتوای ویژه به شکل برجسته نمایش داده شوند. تامبلر با 45 میلیون کاربر که روزانه 70 میلیون پست ارسال می کنند به عنوان فضایی فعال و زنده می تواند بستر مناسبی برای آگهی دهندگان باشد.

تبلیغات بنری

آگهی های بنری، تبلیغات تصویر محوری هستند که معمولا کنار، بالا و یا پایین صفحات وبسایت ها نمایش داده می شوند. این آگهی ها می توانند در اندازه ها و طرح های مختلف و با کارایی خاصی طراحی شوند. این شکل از آگهی در وبسایت ها، وبلاگ ها و انجمن های تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آگهی های نمایشی گوگل

این آگهی ها شکلی از بنرهای زمینه ای هستند که در شبکه نمایش گوگل مورد استفاده قرار می گیرند، مجموعه شبکه وبسایت هایی که با میزباین آگهی های نمایشی گوگل موافقت کرده اند، شبکه نمایش گوگل را تشکیل می دهند. شبکه نمایش گوگل شامل مجموعه وبسایت های متعلق به شرکت گوگل مثل یوتیوب، جیمیل، بلوگر و ... نیز می شود. تبلیغات نمایشی گوگل می تواند در قالب متن، تصویر و یا حتی ویدیو باشد.

  • تاریخ: شنبه 4 دی 1395 - 17:38
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر