Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

اهمیت شناخت و جذب خرده فرهنگ ها در شبکه های اجتماعی

اهمیت شناخت و جذب خرده فرهنگ ها در شبکه های اجتماعی

مشخص کردن جامعه هدف در شبکه های اجتماعی می تواند چالش برانگیز باشد، خصوصا زمانی که برندها با صرف کمترین زمان فرضیه هایی درباره جامعه هدف خود می سازند. اما چطور می توان از تعمیم و کلیت بخشی به جامعه هدف اجتناب کرد و اصلا سود چنین کاری در چیست؟

مشخص کردن جامعه هدف در شبکه های اجتماعی می تواند چالش برانگیز باشد، خصوصا زمانی که برندها با صرف کمترین زمان فرضیه هایی درباره جامعه هدف خود می سازند. اما چطور می توان از تعمیم و کلیت بخشی به جامعه هدف اجتناب کرد و اصلا سود چنین کاری در چیست؟

همه برندها نیاز دارند به دنبال راه های جدیدی برای برقراری ارتباط باشند اما مشکل اینجاست که بسیاری از آنها زمان و تدوین استراتژی های خود فقط کاربران «عادی و معمول» را مدنظر قرار می دهند. اما آیا واقعا کاربر عادی وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال اجازه بدهید درباره اهمیت توسل به خرده فرهنگ ها در شبکه های اجتماعی بیشتر صحبت کنیم و نکات مفیدی را درباره اینکه چرا برندها نیاز دارند تا سرمایه گذاری بیشتری روی مخاطبان فعلی خود بکنند در اختیارتان قرار دهیم.

تصور نکیند که مشتری خود را می شناسید

مطمئنا تصور اینکه شناخت کافی از مشتری خود دارید، آسان است خصوصا بعد از ترسیم پرسونای خریداری که در قالب معیارها و ضوابط برند شما جا می گیرد. درست است که پرسونای ترسیم شده می تواند مفید باشد اما همیشه دقیق نیست و احتمالا فقط تا حدودی می تواند معرف مخاطب شما باشد.

و عدم توجه به ارتباط فرهنگی می تواند مشکلاتی را در رابطه با درک و فهم مخاطبان برای برند به وجود بیاورد و منجر به تولید محتوای خسته کننده توسط آنها شود.

مطمئنا مدنظر قرار دادن مشتریان هدف عادی و معمولی تنها منجر به شکل گیری زنجیره ارزش های بازاریابی تنها در میان همین مخاطبان خواهد شد که البته نتایج بدی هم نخواهد داشت اما با شناخت هرچه بیشتر خرده فرهنگ هایی که با محتوای خود هدف گیری می کنید، می توانید استراتژی های خود را بهبود دهید.

خرده فرهنگ ها باید در مرکز توجه برندها باشند چون این خرده فرهنگ ها هستند که به برندها امکان می دهند تا هویت بسازند، اهداف معنادارتری خلق کنند و در نتیجه سود خود را با شناخت و درک جامعه آنها افزایش دهند.

 

نفوذ به خرده فرهنگ ها چطور باعث پخش پیام شما می شود؟

شناخت و درک خرده فرهنگ های مرتبط و خرده فرهنگ هایی که می توانید هدف قرار دهید به دلایلی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، از ارزش زیادی برخودار است.

  • به اشتراک گذاشته شدن ارزش ها و دیدگاه ها: وقتی یک برند تصمیم می گیرد که ارزش ها و دیدگاه های خود را به مخاطبان انتقال دهد، نتیجه درک متقابل برند و مخاطبان خواهد بود که می تواند منجر به افزایش اطمینان، وفاداری و حمایت شود.
  • خط داستانی ماندگار: به محض به اشتراک گذاشته شدن ارزش ها و دیدگاه ها، برند خط داستانی ماندگار خود را خلق می کند که از جانب مخاطبان مورد تمجید قرار می گیرد و باعث ماندگاری کلی پیام برند می شود.
  • نقش ها و وظایف با لایه های گوناگون اجتماعی: حتما داشتن مخاطبان و یا برندی که از نقش ها، وظایف و لایه های گوناگون اجتماعی از ارزش زیادی برخوردار است چون وجود این تفاوت ها باعث درک بهینه می شود.

رشد شبکه های اجتماعی مدیون حضور و فعالیت کاربرانی است که ویژگی های مختلفی دارند و جوامع کوچکتر خود را در دل شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند، به همین دلیل این شبکه ها برای نفوذ به خرده فرهنگ ها ایده آل هستند. بهتر است برندها روش درستی را برای دسترسی به هر کدام از جوامع انتخاب کنند. انتخاب روش صحیح با یادگیری و شناخت بیشتر این کاربران، درگیر کردن آنها و ارزش بخشی به ویژگی های خاص آنها ممکن خواهد بود.

پوما چطور به مخاطبان متفاوت نفوذ کرد؟

پوما برای گسترش مخاطبان خود تصمیم گرفت با خواننده معروف «ریحانا» همکاری کند. ریحانا مجموعه خود را با همراهی این برند روانه بازار کرد. پروموشن این مجموعه در پروفایل اصلی برند پوما، پروفایل جدید این مجموعه و اکانت مشهور این خواننده به طور مجزا ارائه شدند.

این روش به برند ورزشی پوما اطمینان داد که با تولید محتوای مناسب و منطبق بر ویژگی های هر کدام از جوامع موردنظر به طیف وسیعی از مخاطبان دسترسی خواهد داشت.

اگر برند شما هنوز در درک و شناخت مخاطبان هدف دچار مشکل است، احتمالا زمان آن رسده که مخاطبان عادی و معمولی را کنار بگذارید و روی جوامع کوچک تر و خرده فرهنگ هایی تمرکز کنید که معرف افرادی هستند که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

نفوذ به خرده فرهنگ ها به برندها کمک می کند که صدای قابل اعتماد خود را پیدا کند، ابزاری که به اندازه کافی قدرتمند است تا درگیری ارزشمند مخاطبان را افزایش دهد. افزایش درگیری مخاطبان نیز می تواند تبدیل به اعتماد و در نهایت تبدیل آن ها به مشتری شود.

  • تاریخ: سه شنبه 30 آذر 1395 - 14:04
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر