Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

وایرال ترین محتواها در سال 2016

وایرال ترین محتواها در سال 2016

با 30 پست در شبکه های اجتماعی که بیشترین تعداد به اشتراک گذاری را داشته اند آشنا شوید

با 30 پست در شبکه های اجتماعی که بیشترین تعداد به اشتراک گذاری را داشته اند آشنا شوید. در این تحلیل بازی ها و فرم ها و هم چنین ویدیوهای یوتیوب و واین در نظر گرفته نشده اند.  

 

 

 

 

1. درمان جدید آلزایمر

بیشتر پست های وایرال در فیسبوک گزارش هایی هستند که در خصوص آخرین تحقیقات و مطالعات علمی اطلاع رسانی می کنند. پستی هم که در سال 2016 بیشترین میزان به اشتراک گذاری را داشته از این قاعده مستثنی نیست.

این پست در واقع یک خبر خوب در مورد درمان آلزایمر بود که توانست بیشترین تعاملات را در فیسبوک به خود اختصاص دهد. البته نکته جالب توجه این است که مقاله تعداد کمی لینک دریافت کرد به دلیل اینکه بیشتر افراد به جای لینک به گزارش جدید به تحقیق اصلی لینک دادند. مقاله اصلی این تحقیق بیشتر از 400 لینک دامنه دریافت کرد.

انتشار گزارش در مورد نتایج تحقیقات جدید یکی از بهترین روش ها برای وایرال شدن در فیسبوک است.

2. آزمون وسواس فکری-عملی

آزمون های وایرالی که برای فیسبوک طراحی می شوند تا امروز به خوبی عمل کرده اند. امسال این آزمون بیشترین میزان درگیری را در Playbuzz به خود اختصاص داده است. نکته جالب این است که این کوئیز لینک های بسیار کمی دریافت کرده  اما از آنجایی که کوئیزها قابلیت به اشتراک گذاری بسیار بالای دارند اگر می خواهید در شبکه های اجتماعی دیده شوید می توانید از آنها استفاده کنید.

 

3. 100 نقل قول الهام بخش

این نقل قول ها که در قالب مجموعه ای از تصویر توسط Life hack منتشر شدند سه میلیون بار در پینترست به اشتراک گذاری شدند.

4. فرزندان اول باهوش ترند

همانطور که می بینید، این پست هم نمونه خوبی از گزارش نتایج تحقیقات علمی است که در فیسبوک وایرال می شود.

هر خانواده صاحب فرزند، دارای فرزند اول است و همین موضوع جامعه هدفی که نتایج تحقیق برای آنها جالب است را بسیار گسترده می کند.

5. دونالد ترامپ

فکر می کنم همه ما امسال مطلبی در مورد دونالد ترامپ خوانده ایم اما مطلبی که بیشترین میزان تعامل را به خود اختصاص داد، نامه سرگشاده ای بود که هافینگتون پست منتشر کرد.

افراد برای تعریف هویت خود در شبکه های اجتماعی، حمایت از موضوعات خاص و محکم کردن عضویت  خود در گروه پست های مختلفی را به اشتراک می گذارند. بنابراین تعجبی ندارد که پست های سیاسی در فهرست وایرال ترین پست ها با میزان درگیری بسیار بالا قرار بگیرند.  

6. میان وعده های سالم

 

 

جالب است که پینترست باید به عنوان سلامت ترین شبکه اجتماعی شناخته شود چون تعداد زیادی از پست های به اشتراک گذاشته شده در مورد سلامت غذا و تمرینات ورزشی هستند! این پست بیشتر از 380 لینک و بیشتر از 2 میلیون بار به اشتراک گذاشته شد.

7. مردان کچل جذاب ترند

این پست هم درست مثل پست های وایرال دیگر در فیسبوک گزارش نتیجه یک تحقیق علمی است که به مخاطبان هدف ویژه ای مربوط می شود که البته تعدادشان کم هم نیست!

8. نتایج آزمایش دی ان ای

این ویدیو که بسیار تامل برانگیز و درمورد افرادی بود که با انجام آزمایش دی ان ای و دریافت نتایج توانستند اطلاعات بیشتری در مورد اصل و نسب خود کسب کنند. پیام این ویدیو بسیار مثبت بود و بر این واقعیت تاکید داشت که نمی توان از ظاهر افراد در مورد آنها قضاوت کرد.

9. افراد باهوش

این پست احتمالا توسط افراد زیادی که شلخته هستند و زیاد عرق می کنند برای توجیه خودشان مورد استفاده قرار گرفت. همانطور که می بینید این پست هم از فرمول استاندار پست های وایرال در فیسبوک تبعیت می کند و نتیجه یک تحقیق را گزارش می کند که جامعه هدف آن بسیار گسترده است.

10. زنان به خواب بیشتری نیاز دارند چون مغز آنها سخت تر کار می کند

این پست هم نتایج یک تحقیق را برای مخاطبان خاصی گزارش کرده است. امروزه تقریبا برای توجیه و دفاع از هر عادت و ویژگی می توانید یک پست در فیسبوک پیدا کنید که شواهد علمی کافی را در اختیارتان قرار می دهد.

 

 

  • تاریخ: چهارشنبه 24 آذر 1395 - 11:58
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر