Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

5 واقعیت مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی

5 واقعیت مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی

علیرغم رشد و تغییرات سریع تکنولوژی، بازاریابی شبکه های اجتماعی مفهومی تازه و جوان است و متاسفانه بعضی از افراد فکر می کنند که شبکه های اجتماعی فضایی جادویی برای بازاریابی و فروش است که همه چیز در آن وایرال می شود اما حقیقت این نیست.

در ادامه به 5 واقعیت در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت که البته ممکن است چندان خوشایند نباشد اما حقیقت دارد.

1. جادویی در کار نیست

متاسفانه این تصور غلط وجود دارد که با فعالیت در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری چند پست می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. برندها از اهمیت فعالیت در شبکه های اجتماعی آگاهی دارند اما معمولا در خصوص چگونگی فعالیت در این شبکه ها برای رسیدن به موفقیت اطلاعات کافی ندارند.

حقیقت این است که رسیدن به اهداف موردنظر در شبکه های اجتماعی به زمان، استراتژی و بودجه کافی نیاز دارد. با یک بررسی مختصر متوجه خواهید شد که برندهای موفق این سه مولفه را مدنظر قرار دهید.

اگر تصمیم دارید از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف تجاری استفاده کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که موفقیت نیازمند تعهد، تداوم و سازگاری است.

 2. موفقیت بدون هزینه اتفاق نمی افتد

با وجود اینکه بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از اثربخش ترین و کم هزینه ترین روش ها برای ارائه محتوا به مخاطبان هدف است اما این به معنی رایگان بود و یا حتی لزوما ارزان بودن آن نیست.

وقتی به هزینه های فعالیت در شبکه های اجتماعی فکر می کنید باید این موارد را مورد توجه قرار دهید. تولید یک پست چقدر زمان می برد؟ انتشار و مشاهده و پیگیری واکنش مخاطبان چقدر زمان لازم دارد؟ هزینه بازنشر محتوا برای جذب مخاطبان بیشتر چه قدر است؟ و...

شبکه های اجتماعی درست مثل سایر کانال های بازاریابی عمل می کنند که نیاز به اختصاص بودجه مشخص دارند.  با به کارگیری یک تیم متخصص و یا همکاری با آژانس های تولید محتوا متوجه اثربخشی شبکه های اجتماعی در کلیه فعالیت های بازاریابی کسب و کار خود خواهید شد.

3. شبکه اجتماعی آینده شماست

شبکه های اجتماعی پیوسته در حال تغییر روش های ارتباطی ما هستند. با توجه به حجم استفاده از و میزان تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی، می توان از آنها به عنوان بستری مناسب برای انتشار محتوا و ارتباط با مخاطبان استفاده کرد. علاوه بر این امروزه شبکه های اجتماعی به عنوان رسانه های خبری نیز شناخته می شوند که کاربران از آنها برای آگاهی و دنبال کردن اتفاقات روز استفاده می کنند.

با صرف نظر از فعالیت در شبکه های اجتماعی، برند شما فرصت بزرگی را از دست خواهد داد و حتی اگر شما و یا جامعه مخاطبان مستقیم شما خود را به عنوان کاربران فعال شبکه های اجتماعی نمی شناسید اما این واقعیت را به خاطر داشته باشید که کسب و کارهایی وجود دارند که همیشه از این پلتفرم ها استفاده می کنند و حتی افرادی هستند که پیش از شروع تجارت خود در این شبکه ها سرمایه گذاری و فعالیت می کنند. کافی است به این موضوع فکر کنید که 5 سال  بعد برند شما بدون فعالیت در شبکه های اجتماعی چه جایگاهی خواهد داشت.

 4. استراتژی از تاکتیک مهم تر است

قسمت جالب در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی برای بیشتر افراد ارسال پست در این شبکه هاست اما تاکتیک بدون استراتژی فقط هدر دادن زمان و هزینه را به همراه خواهد داشت.

بسیاری از کسب و کارها هدف خود را از ارسال پست مشخص نمی کنند و عدم هدف گذاری صحیح می تواند به ضرر شما باشد. آیا می دانید تفاوت استراتژی و تاکتیک چیست؟ استراتژی پلن کلی یک کمپین است در حالی که تاکتیک ها اعمالی هستند که برای رسیدن به اهداف مشخص شده در پلن مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین تاکتیک بدون استراتژی شکست می خورد.

برای شروع می توانید اهداف خود را مشخص کنید، استراتژی طراحی کنید و بعد به تاکتیک های مورد استفاده فکر کنید.

5. روابط را دوباره تعریف کنید

بازاریابان شبکه های اجتماعی عموما به دو دسته تقسیم می شوند: واقع گرا و ایده آلیست.

ایده آلیست ها معتقدند که برندها برای بازاریابی موفق نیاز به شکل دهی و ساخت روابط مستقیم با کاربران در شبکه های اجتماعی دارند در حالی که بازاریابان واقع گرا می دانند که روابط مهم هستند در حالی که افراد تنها برای حمایت حسی به یک برند رو نمی آورند.

به همین دلیل لازم است یک بار دیگر مفهوم روابط در شبکه های اجتماعی را برای خودتان تعریف کنید. بنابراین به جای اینکه تبدیل به دوست صمیمی مخاطبان شوید، تلاش کنید که با محتوای ارائه شده برای کاربران شبکه های اجتماعی تولید ارزش کنید.  

تولید محتوایی که برای مخاطبان تولید ارزش می کند و همزمان با آنها از نظر عاطفی و حسی ارتباط برقرار می کند در شبکه های اجتماعی بیشترین میزان موفقیت را خواهد داشت.

 

  • تاریخ: سه شنبه 23 آذر 1395 - 12:20
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر