Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (4)

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (4)


لینک متقابل Reciprocal Link : زمانی که یک وبسایت به یک وبسایت دیگر لینک می دهد و وبسایتی که به آن لینک داده شده است متقابلا لینکی از آن وبسایت منتشر می کند.
بازگشت سرمایه ROI: درصد سود بدست آمده از سرمایه اولیه را بازگشت سرمایه می گویند. برای مثال اگر شما 100 دلار سرمایه گذاری کنید و 140 دلار به دست بیاورید، میزان بازگشت سرمایه شما 40% است.
ریدایرکت Redirect : زمانی که کاربران را از یک آدرس اینترنتی به آدرس دیگری هدایت می کنید. برای مثال در صورتی که آدرس یک صفحه از وبسایت تغییر کرده باشد از ریدایرکت استفاده می شود.
ریچ اسنیپت Rich Snippet : سرویس جدیدی از گوگل است که محتوای صفحات را به نحوی خلاصه می کند که کاربران هنگام مشاهده نتایج جستجو متوجه می‌شوند که محتوای آن صفحه چیست.
Robots.txt : یک فایل متنی است که در ریشه (root) سایت قرار دارد و شامل دستورالعمل هایی برای ربات ها، اسپایدرها و کراولرهایی است که وارد سایت شما می شوند.
آر اس اس RSS: یک سیستم استاندارد خوراک داده است که برای دریافت به روزرسانی های محتوایی وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
فانل فروش Sales Funnel : فانل فروش یک کانال یا مجموعه ای از صفحات وب است که برای تشویق کاربران به خرید کالا یا خدمات طراحی شده است.
بازاریابی موتورهای جستجو SEM: استفاده از موتورهای جستجو برای بازاریابی جامعه هدف از طریق سئو و یا روش های پرداختی مانند هزینه به ازای هر کلیک را بازاریابی موتورهای جستجو می گویند.
سئو SEO: بهینه سازی وبسایت و راهکارهایی که با استفاده از آنها می توان رتبه بهتری در نتایج طبیعی موتورهای جستجو کسب کرد.
صفحات نتیجه موتورهای جستجو SERP: صفحه ای که بعد از جستجوی کلمه یا عبارتی خاص در موتورهای جستجو مشاهده می کنید که حاوی وبسایت هایی است که محتوای موردنظر شما در آن وجود دارد.
هاست مشترک Shared Hosting : استفاده از یک هاست به صورت مشترک با یک یا چند وبسایت دیگر را هاست مشترک می گویند. در این حالت سرورها به صورت مساوی بین کاربران تقسیم می شود. استفاده از هاست مشترک به نفع وبسایت های کوچک تر است.
بررسی سایت Site Audit : انجام یک بررسی کامل و تحلیل سایت که با اهداف مختلف انجام می شود مانند کسب اطمینان از تجربه مناسب کاربر با کنترل و اصلاح لینک های شکسته و خراب و یا بررسی وضعیت سئوی سایت برای اطلاع از مشکلات سئوی داخلی سایت.
سرعت سایت Site Speed : مدت زمان بالا آمدن و لود شدن صفحات یک وبسایت را سرعت سایت می گویند.
لینک های سایت Sitelinks : فهرستی از لینک های مربوط به صفحه داخلی یک وبسایت که هنگام نمایش در نتایج موتورهای جستجو زیر صفحات نتیجه نمایش داده می شوند.
نقشه سایت Sitemap : صفحه ای که به تمام صفحات دیگر یک وبسایت لینک شده است و در واقع ارتباط صفحات مختلف سایت را مشخص می کند و به اسپایدرها و کراولرها کمک می کند تا به راحتی همه صفحات سایت را پیدا کنند.
رسانه اجتماعی Social Media : رسانه‌های اجتماعی وبسایت یا اپلیکیشین مبتنی بر اینترنت است که به کاربران اجازه تولید و تبادل محتوا را می‌دهد.
بازاریابی رسانه اجتماعی SMM: استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا توئیتر برای بازاریابی جامعه هدف. برنامه‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی معمولا بر ایجاد محتوایی تمرکز دارند که بواسطه آن بتوانند توجه مخاطبین را در آن پلتفرم‌ها جلب و خوانندگان را تشویق به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی کنند.
اشتراک گذاری در شبکه اجتماعی Social Share: انتشار محتوای وبسایت شما توسط کاربران در رسانه های اجتماعی را اشتراک گذاری اجتماعی می گویند.
سیگنال های شبکه اجتماعی: مقیاس سئوی خارج سایت است که می تواند میزان محبوبیت یک صفحه از وبسایت را بر اساس تعداد اشتراک گذاری ها و کامنت ها و گفتگوهای صورت گرفته در خصوص پست ارسالی از وبسایت شما مشخص کند.
اسپایدر Spider : ربات و یا بخشی از یک نرم افزار که برای خریدن و ورود به وبسایت های مختلف و ایندکس کردن اطلاعات و محتوای وبسایت ها مورداستفاده قرار می گیرد.
آزمون تقسیم Split Testing : در تست های تقسیم، یک برنامه نرم افزاری ترافیک ورودی به سایت را میان دو یا چند ورژن مختلف از یک صفحه خاص تقسیم می کند تا مشخص شود آیا تفاوتی در عملکرد صفحه – در راستای دست یابی به اهداف مشخص شده – به وجود می آید یا خیر.
مشترکین Subscriber : زمانی که یک کاربر در فرم دریافت خبرنامه یا آر اس اس شما ثبت نام کند و یا وبسایت شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کند به او مشترک گفته می شود.
جامعه هدف Target Audience : گروهی از افراد که ممکن است به کالا یا خدمات شما علاقه داشته باشند. انتخاب جامعه هدف بر اساس نوع کالا یا خدمات مشخص می شود و بازاریابی با تمرکز بر آن انجام می شود.
ترافیک Traffic : تعداد بازدیدهایی که توسط کاربران از وبسایت صورت می گیرد را ترافیک یک وبسایت می گویند.
هدایت ترافیک Traffic Driving : نوعی فعالیت بازاریابی است که با هدف افزایش بازدید یک وبسایت انجام می شود.
تولید ترافیک Traffic Generation : نوعی فعالیت بازاریابی است که با هدف افزایش بازدید یک وبسایت انجام می شود.
یو آر ال URL: آدرس هر یک از صفحات وبسایت در اینترنت را یو آر ال می گویند.
تشویق به خرید بیشتر Upsell : بخشی از روند فروش و زمانی است که یک کاربر کالا یا خدمات شما را خریداری می کند و شما تلاش می کنید تا او را به خرید کالا یا خدماتی با قیمت بیشتر تشویق کنید.
کارایی Usability : میزان کارایی یک صفحه وب که معمولا با بهبود طراحی آن برای آسان سازی استفاده و افزایش نرخ تبدیل است.
محتوای تولید شده توسط کاربر UGC: زمانی که کاربران با کامنت، ایجاد موضوعات تالار گفتگو، آپلود ویدیو و ... در وبسایت شما تولید محتوا می کنند. برای مثال یوتیوب یک مثال خوب از یک وبسایت UGC است.
میزبانی وب Web Hosting : سرویسی که میزبان وبسایت شماست و به کاربران از سراسر جهان امکان می دهد همیشه به وبسایت شما دسترسی داشته باشند. به عبارت دیگر، برای اینکه همه مردم امکان دسترسی به فایلها را داشته باشند نیاز است تا فایلها در کامپیوتری قرار گیرند که همواره به اینترنت پرسرعت متصل است به این کامپیوترها «سرویس دهنده» یا «سرور» می‌گویند.
سئوی کلاه سفید White hat SEO : استفاده از روش های اصولی سئو برای افزایش میزان محبوبیت و رتبه وبسایت در موتورهای جستجو را سئوی کلاه سفید می گویند. این روش ها می تواند شامل کدنویسی صحیح، تولید محتوای باکیفیت، انتخاب عناوین و توضیحات صفحه مناسب، استفاده از کلمات کلیدی و ... باشد.
ویکی Wiki : وبسایتی است که از تولید محتوا توسط کاربران و ویرایش مشترک سود می برد. وبسایت ویکی معمولا به تمام بازدیدکنندگانش اجازهٔ ویرایش، افزودن، یا حذف مطالب را می‌دهد.
وردپرس WordPress : یک سیستم مدیریت محتوای بسیار شناخته شده است. وردپرس در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار میداد و سپس به صورت یک CMS یا نرم افزار کدباز برای مدیریت محتوای سایت ها معرفی شد.

 

 

 

  • تاریخ: یکشنبه 14 آذر 1395 - 11:01
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر