Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (2)

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (2)

سرور اختصاصی Dedicated Hosting: در صورتی که سرور یک سایت با هیچ سایت دیگری مشترک نباشد به آن سرور اختصاصی می گویند.
لینک عمقی Deep Linking: زمانی که بک لینک خود را در صفحات داخلی یک وبسایت قرار می دهید به آن لینک عمقی گفته می شود. لینک هایی که در صفحه اصلی قرار داده می شوند، عمقی نیستند.
غیرفعال کردن لینکDisavow : ابزار غیرفعال کردن لینک ها در گوگل به شما امکان می دهد تا به گوگل اعلام کنید که کدام یک از بک لینک های شما را برای رتبه دهی به سایت نادیده بگیرد.
لینک فالو DoFollow : بک لینکی که می تواند توسط خزنده ها، ربات ها و اسپایدرهای موتورهای جستجو دنبال شود، یک بک لینک فالو است. به همین دلیل بک لینک های فالو از اهمیت زیادی برخوردارند.
دامینDomain Name : یک نام منحصر به فرد است که از حروف، اعداد و خط تیره ساخته می شود و به عنوان نام یک وبسایت و برای شناسایی آن به کار برده می شود.
دریپ فید Dripfeed: در صورتی که شما کار خاصی را در یک بازه زمانی خاص به صورت تدریجی انجام دهید از روش دریپ فید استفاده کرده اید. برای مثال در صورتی که در طول یک هفته 70 بک لینک را به صورت تدریجی منتشر کنید، نرخ روزانه دریپ فید 10 خواهد بود.
محتوای کپی شده Duplicate Content: این اتفاق زمانی می افتد که دو صفحه وب که به طور کامل مشابه هستند و یا بخش زیادی از محتوای آنها مشابه است. محتوای تکراری یکی از علل اصلی جریمه پاندای گوگل است.
تجارت الکترونیک Ecommerce : خرید و فروش کالا و خدمات در فضای مجازی و اینترنت را تجارت الکترونیک می گویند.
لیست ایمیل Email List : فهرستی از ایمیل آدرس های افرادی که در خبرنامه وبسایت شما ثبت نام کرده اند و یا کالا و خدمات شما را خریداری کرده اند را لیست ایمیل می گویند.
بازاریابی ایمیلی Email Marketing: شکلی از بازاریابی مستقیم است که به ایمیل جامعه هدف ارسال می شود.
دامین منقضی Expired Domain: در صورتی که دامین خریداری شده توسط افراد در مدت زمان تعیین شده که حداقل یکسال است، تمدید نشود، اعتبار خود را از دست می دهد.
لینک خروجی External Link : لینکی که در یک صفحه از وبسایت کاربران را به یک سایت دیگر هدایت می کند.
خوراک Feed : خوراک اطلاعاتی که می تواند با اهداف خاصی مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال فیدهای آر اس اس برای دریافت آخرین به روزرسانی های محتوایی وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرند.
ربات گوگل Google Bot: نرم افزار ربات یا خزنده جستجوگر که توسط گوگل برای ورود به صفحات وب و ایندکس محتوای آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
گوگل بولینگ Google Bowling : دستکاری عوامل خارجی موثر بر رتبه بندی وبسایت که منجر به کاهش رتبه وبسایت های رقیب می شود و یکی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه است.
گوگل دنسGoogle Dance: زمانی که رتبه یک وبسایت در گوگل از نوسان زیادی برخوردار است. گوگل دنس معمولا در ماه های اولیه شروع به فعالیت وب سایت ها و یا بعد از لینک بیلدینگ اتفاق می افتد.
بازدیدها Hits : مجموع کل زمان هایی که وبسایت شما در دسترس کاربران بوده است. هر بازدید یا Hit توسط یک فرد که از وبسایت شما بازدید می کند، اتفاق می افتد.
اچ تی ام ال Hypertext Markup Language: یک زبان برنامه نویسی برای ساختن وبسایت است.
بازاریابی اینترنتی Internet Marketing (IM): استفاده از بستر وب برای بازاریابی کالا یا خدمات که توسط صاحبان کالا و خدمات و یا کارشناسان بازاریابی انجام می شود.
ایمپرشن Impression: تعداد نمایش آگهی یا صفحه وب را ایمپرشن می گویند.
لینک ورودی Inbound Link : بک لینک هایی هستند که از خارج وبسایت شما کاربران را به وبسایت شما هدایت می کنند.
ایندکس شده Indexed : بخش های محتوایی سایت که در موتورهای جستجوگر ذخیره شده اند را صفحات ایندکس شده می گویند.
لینک داخلی Internal Link : لینک هایی هستند که در یک وبسایت، کاربران را از یک صفحه به صفحه دیگری در همان سایت هدایت می کنند.
کلمه کلیدی Keyword : عبارت یا کلمات مهمی که می خواهید با آنها در موتورهای جستجو نمایش داده شوید و با استفاده از آنها رتبه بهتری برای وبسایت خود کسب کنید.
چگالی کلمه کلیدی Keyword Density : میزان تکرار یک کلمه کلید در یک صفحه در مقایسه با کل مطلب را چگالی کلمه کلیدی می گویند. برای مثال اگر متن شما 100 کلمه داشته باشد اما فقط از 3 کلمه کلیدی هدف در این متن استفاده کرده باشید، چگالی کلمه کلید شما 3% است.
بررسی کلمه کلیدی Keyword Research : بررسی کلمات کلیدی برای فهمیدن میزان جستجوهای صورت گرفته برای آن، ارزش تجاری و قدرت آن در مقایسه با رقیبان در موتورهای جستجو انجام می شود.
کلمه کلیدی هرز Keyword Spam : زمانی که برای دستکاری نتایج موتوهای جستجو یک کلمه کلیدی را با روش های مختلف در یک صفحه بارها و بارها تکرار کنید.
صفحه فرود Landing Page : صفحه ای است که برای ورود کاربران به سایت طراحی و اجرا می شود. به عبارت دیگر صفحه فرود اولین صفحه ای است که کاربران تازه وارد در سایت شما با آن روبه رو می شوند.
نمایه سازی معنای پنهان Latent Semantic Indexing (LSI) : یک روش نمایه سازی و بازیابی است که ارتباط کلمات با یکدیگر را مشخص می کند. برای مثال گوگل می داند که کلمه سئو با کلماتی مانند لینک بیلدینگ و چگالی کلمه کلیدی مرتبط است.

 

 

  • تاریخ: یکشنبه 14 آذر 1395 - 10:46
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر