Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (1)

با اصطلاحات پرکاربرد آنلاین مارکتینگ آشنا شوید (1)

نیمه بالای صفحه Above The Fold : قسمتی از صفحه وب است که بدون نیاز به اسکرول و بالا و پایین بردن صفحه قابل مشاهده است.
نیمه پایین صفحه Below The Fold: قسمتی از صفحه وب است که تنها با اسکرول و پایین کشیدن صفحه توسط کاربر قابل مشاهده است.
ادسنس :Adsense یک پلتفرم ارائه دهنده خدمات آگهی متنی است که توسط گوگل ارائه می شود و به وبسمتران اجازه می دهد تا از طریق جاگذاری تبلیغات در سایت های خود کسب درآمد کنند.
ادوردز Adwords: یک شبکه تبلیغات است که توسط گوگل ارائه می شود و به آگهی دهندگان امکان می دهد تا تبلیغات متنی خود را در گوگل منتشر کنند.
رتبه الکسا Alexa Rank: رتبه الکسا شاخصی است که بر مبنای فاکتورهایی مانند ترافیک یک وبسایت، مدت زمان ماندگاری کاربران و تعداد صفحات بازدیدشده توسط کاربران تعیین می شود. هر چه قدر رتبه الکسا پایین تر باشد، نشان دهنده ترافیک بیشتر یک وبسایت است.
الگوریتم Algorithm : مجموعه از شاخص ها و قوانینی است که برای رتبه دهی سایت ها در نتایج موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند و به آن الگوریتم جستجوی گوگل هم گفته می شود.
ALT Text : برچسب ALT و یا ALT Text نوعی کد اچ تی ام ال است که به یک عکس اضافه می شود تا توسط موتورهای جستجو شناخته شود و در واقع متنی است که با نگه داشتن ماوس روی عکس های یک وبسایت نمایش داده می شود.
آنالیتیکز :Analytics مجموعه ای از اطلاعات و داده های مرتبط با وبسایت به همراه تحلیل آنهاست که می تواند شامل ترافیک سایت، تعداد بازدیدکنندگان، تعداد صفحات بازدید شده و ... است. برای دسترسی به این داده ها از گوگل آنالیتیکز استفاده کنید.
متن لنگر Anchor Text: متن قابل کلیک در یک لینک
قدرت Authority: میزان قدرت یک سایت بر اساس مجموعه ای از فاکتورها و عوامل مختلف مانند شهرت، ترافیک، بک لینک ها، اشتراک گذاری ها در شبکه های اجتماعی و ... تعیین می شود.
حق تالیف و نویسندگی Authorship: این ویژگی گوگل برای تشخیص نویسنده و ناشر اصلی بخش خاصی از محتوای یک وبسایت است که از طریق پروفایل گوگل پلاس منتشر می شود.
بک لینک Backlink: بک لینک ها در واقع لینک هایی از وبسایت شما هستند که در سایت های دیگر منتشر می شوند و بازدیدکنندگان را به سایت شما هدایت می کنند.
سئوی کلاه سیاه Black hat SEO :یک روش تهاجمی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است که در آن از روش های غیر اخلاقی و ابزارهای غیراصولی استفاده می شود.
بلاگ Blog: بلاگ یک ژورنال آنلاین و جایی است که افراد می توانند عقاید خود را به اشتراک بگذارند و درباره موضوعات مختلف صحبت کنند.
نرخ فرار Bounce Rate: درصدی از بازدیدکنندگانی که تنها با دیدن یک صفحه از وبسایت خارج می شوند و از صفحات دیگر بازدید نمی کنند.
لینک های شکسته Broken Link : بک لینک هایی که آدرس آنها به صفحاتی منتهی می شود که دیگر وجود ندارند و ارور 404 می دهند.
حافظه پنهان Cache: حافظه پنهان یا همان Cache در واقع نسخه استاتیک صفحات داینامیک وبسایت است که برای کاهش بار سرور، پنهای باند و افزایش سرعت صفحه مورد استفاده قرار می گیرد.
فراخوان اقدام به عمل CTA : کلمات یا دکمه هایی هستند که برای تشویق کاربران به انجام عملی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
کانونیکال Canonical : صفحه اصلی و منتخب زمانی که چندین صفحه با محتوای مشابه وجود دارند.
تصویر امنیتی Captcha: نوعی آزمون برای کاهش اسپم است و تشخیص کاربر واقعی از ربات است که معمولا از کاربران خواسته می شود تا حروفی را که در تصویر می بینند تایپ کنند و یا یک مسئله ساده ریاضی را حل کنند.
CSS: یک زبان وب است که سبک و استایل عناصر سازنده یک وبسایت مانند اندازه فونت ها، رنگ، پس زمینه و هم ترازی را مشخص می کند.
ذکر نام Citation :اشاره به نام و یا آدرس وبسایت مربوط به کسب و کار شما که می تواند به صورت بک لینک و یا غیربک لینک باشد.
نرخ کلیکCTR: نسبت کاربرانی که آگهی را دیده اند در مقایسه با تعداد کلیک های دریافتی همان آگهی که به صورت درصد بیان می شود را نرخ کلیک می گویند. برای مثال اگر یک آگهی 100 بار نمایش داده شود و 40 کلیک دریافت کند، نرخ کلیک این آگهی 40% است.
کلاک Cloak: زمانی که محتوای معرفی شده صفحات وبسایت به موتورهای جستجو با محتوایی که کاربر می بیند متفاوت باشد.
سیستم مدیریت محتوا CMS: سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت و انتشار مجموعه ای از محتوای آنلاین در قالب متن، عکس و ویدیو به کار گرفته می شود.
چرخش محتوا Content Spinning: زمانی که یک محتوا را به عنوان محتوای پایه انتخاب می کنید و با استفاده از کلمات و جملات جایگزین آن را به صدها محتوای منحصر به فرد دیگر تبدیل می کنید.
تبدیل Conversion: زمانی که کاربر عمل موردنظر شما را انجام دهد کانورشن یا تبدیل صورت می گیرد. عمل موردنظر شما می تواند ثبت نام در خبرنامه و یا خرید یک کالا و یا خدمات خاصی باشد.
نرخ تبدیل Conversion Rate: درصدی از بازدیدکنندگان است که تبدیل شده اند. برای مثال اگر 4 بازدیدکننده از 10 بازدیدکننده عمل موردنظر شما که خرید یک محصول است را انجام دهند، نرخ تبدیل 40% است.
کوکی Cookie : یک فایل متنی است که توسط مرورگرهای وب و وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد تا اطلاعاتی مانند سشن های لاگین و یا فعالیت کاربران در سایت را در خود ذخیره کند.
کپی رایتینگ Copywriting: به کارگیری کلمات برای نوشتن مطالب یک وبسایت را کپی رایتینگ و به کسی که این کار را انجام میدهد کپی رایتر می گویند. استفاده از مطالب مناسب برای جلب توجه و جذب بازدیدکنندگان کاربرد دارد.
هزینه به ازای کلیک CPC : در این شکل از تبلیغات میزان هزینه سفارش دهنده آگهی بر اساس تعداد کلیک هایی که روی آگهی محاسبه می شود. این آگهی می تواند در قالب بنر یا یک لینک باشد.
هزینه به ازای هزار CPM: در این شکل از تبلیغات میزان هزینه سفارش دهنده آگهی بر اساس هر 1000 نمایش و یا بازدید آگهی محاسبه می شود.
کراولر Crawler: کراولرها یا همان خزنده ها، ربات ها و یا بخشی از نرم افزاری هستند که برای استخراج و ذخیره کردن اطلاعات index وبسایت شما به آن وارد می شوند.
حملات تزریق کد XSS: وجود حفره امنیتی در قالب وبسایت می تواند برای تزریق کد و به دست آوردن دسترسی ادمین سایت مورد استفاده قرار بگیرد.

  • تاریخ: یکشنبه 14 آذر 1395 - 10:41
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر