Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نرخ متوسط کلیک برای آگهی های PPC چقدر است؟

نرخ متوسط کلیک برای آگهی های PPC چقدر است؟

میانگین CTR یا همان نرخ متوسط کلیک در واقع نسبت کلیک های آگهی به تعداد نمایش آن در کمپین های تبلیغاتی است. در حالی که نرخ پایه CTR در واقع نشان دهنده نرخ کلیک هایی است که روی هر کدام از آگهی ها صورت گرفته است اما میانگین یا نرخ متوسط کلیک ها تعداد کلیک ها را در مقایسه با تعداد نمایش آگهی ها یا هر کدام از کلمات کلیدی در کمپین تبلیغاتی مشخص می کند.

نرخ پایین AD CTR نشان دهنده عدم توانایی شما در برقراری ارتباط با بینندگان آگهی است چون نتوانسته اید بینندگان آگهی را به کلیک روی آگهی و بازدید از لندینگ پیج شما تشویق کنید. عدم ورود بازدیدکنندگان به لندینگ پیج طراحی شده منجر به عدم آگاهی آنها از پیشنهاد شما می شود و در نهایت بازدیدکنندگان آگهی عمل موردنظر شما را انجام نخواهند داد.  

از سوی دیگر، میانگین CTR بالا در کمپین های تبلیغاتی و یا برای کلمات کلیدی مشخص شده همیشه به معنای موفقیت نیست. در واقع میانگین CTR یکی از شاخص های میزان موفقیت است که در صورت ترکیب با شاخص های دیگر عملکرد کلمات کلیدی KPIs می تواند میزان موفقیت کمپین شما را مشخص کند. به هر حال، میانگین CTR بالا با میزان پایینی از کانورشن یا تبدیل می تواند به معنای اتلاف هزینه باشد. این اتفاق ممکن است به دلیل هدف گذاری نادرست آگهی ،خسته کننده و غیرمرتبط بودن آن و یا ترکیبی از آنها اتفاق بیفتد.

نرخ متوسط کلیک ها می تواند بر عملکرد و کارایی بعدی آگهی شما تاثیر داشته باشد چون گوگل از داده های ثبت شده شما برای محاسبه میزان CTR موردانتظار استفاده و مشخص می کند که در صورت نمایش آگهی شما برای کلمات کلیدی مشخص، چقدر کلیک خواهد خورد. هدف گذاری بهتر کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات کلیدی منفی می تواند به بهبود نرخ CTR شما کمک کند.

نرخ متوسط کلیک ها برای آگهی های PPC چقدر است؟

نرخ متوسط کلیک برای آگهی های ادوردز حدود 2% است و اگر میزان متوسط CTR بیشتر از این میزان باشد به عنوان نرخ متوسط CTR بالا درنظر گرفته می شود.

البته بهتر است این نکته را مدنظر داشته باشید که میزان CTR مانند معیارهای دیگر نظیر نرخ تبدیل می تواند در کسب و کارهای گوناگون متفاوت باشد. به همین علت بهترین روش برای تشخیص اینکه آیا میزان CTR شما بالاتر یا پایین تر از میانگین است یا نه، مقایسه میزان آن با کمپین های تبلیغاتی کسب و کارهای مشابه است.

مشخص کردن نرخ کلیک آگهی ها به زمان نیاز دارد و در مورد همه یکسان نیست. میانگین CTR به عواملی نظیر نوع کسب و کار، کلمات کلیدی و نرخ تبدیل بستگی دارد.

بر اساس گفته های یکی از کارمندان گوگل، کارشناسان و متخصصین تبلیغات تازه کار باید برای رسیدن به  نرخ کلیک 2% تلاش کنند اما متخصصین تبلیغات  در زمینه هزینه به ازای هر کلیک PPC معتقدند که این میزان باید بین 2% تا 5% برای کسب و کارهای رقابتی و ییشتر از 5% برای کسب و کارهای غیررقابتی باشد.

برای آگاهی از میزان CTR می توانید از AdWords Performance Grader برای اندازه گیری نرخ کلیک و مقایسه آن با رقیبان خود استفاده کنید.

حالا فرض را بر این قرار می دهیم که شما قصد دارید برای کسب و کار خود که نقاشی ساختمان است، به نرخ کلیک 2% برسید. در قدم بعدی لازم است که کلمات کلیدی را هدف گذاری و مشخص کنید و آگهی و لندینگ پیج خود را با کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید، طراحی کنید.

بعد از چند هفته به نرخ کلیک آگهی ها توجه کنید. اطلاعات موردنیازتان را می توانید در داشبورد اکانت ادوردز پیدا کنید. چقدر به نرخ هدف 2% نزدیک شده اید؟

اگر میزان نرخ کلیک آگهی ها کمتر از هدف است باید مجددا متن آگهی را مورد بررسی قرار دهید. آیا آگهی شما به اندازه کافی واضح است؟ آیا کلمات کلیدی کافی در آن به کار رفته است؟ آیا آگهی شما به اندازه کافی جذاب و پرکشش است؟

اگر میزان نرخ کلیک آگهی ها از مقدار هدف گذاری شده بیشتر است، باید هزینه آگهی را با درآمدی که از تبدیل های آگهی شما حاصل شده است، مقایسه کنید. اگر درآمد شما به شکل معنی داری از میزان هزینه آگهی بالاتر است، به کار خود ادامه دهید اما در غیراینصورت باید در استراتژی خود تجدیدنظر کنید. بالا بودن نرخ کلیک آگهی و پایین بودن درآمد ورودی به معنی این است که شما بازدیدهای زیادی می گیرید اما تبدیل یا کانورشن اتفاق نمی افتد.

حتما این نکته را موردتوجه قرار دهید که بعد از اعمال حتی کوچکترین تغییرات در آگهی باید نرخ کلیک ها و کانورشن ها را مانیتور کنید. در صورتی که درآمد بیتشر از هزینه کلیک است برای نرخ بالاتر کلیک هدف گذاری کنید. بهینه سازی متن آگهی، انتخاب کلمات کلیدی بهتر و حذف کلمات کلیدی منفی از کمپین ادوردز می تواند تعداد نمایش موثر آگهی، نرخ کلیک آگهی و میزان تبدیل را افزایش دهد.

هر چه کالا یا خدمات ارائه شده شما کمیاب تر باشد و هر چه کلمات کلیدی شما مرتبط تر باشد و هر چه بیشتر متن آگهی شما ساختارمندتر باشد، میزان CTR شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 

  • تاریخ: شنبه 13 آذر 1395 - 15:31
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر