Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بهترین مکان برای قرار دادن CTA یا فراخوان اقدام به عمل

بهترین مکان برای قرار دادن CTA یا فراخوان اقدام به عمل

در تبلیغات آنلاین یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است پیش بیاید در مورد چگونگی طراحی و جاگذاری CTA است. «فراخوان اقدام به عمل» نقطه نهایی و پایانی تعامل با مخاطب است و آخرین فرصت برای «تبدیل» بازدیدکنندگان است.

در این مطلب به نکات مهمی که برای جاگذاری CTA باید به آن توجه ویژه داشته باشید، خواهیم پرداخت.

به طور کلی دو جایگاه برای قرارگیری CTA وجود دارد که یکی از آنها در نیمه بالایی صفحه و دیگری در نیمه پایینی است. انتخاب یکی از این دومحل به میزان پیچیدگی یا سادگی پیشنهاد و آفر شما بستگی دارد.

قرار دادن CTA در نیمه بالایی صفحه و 6 موردی که باید به آن توجه کنید:

روش متداول معمولا قرار دادن CTA در نیمه بالایی صفحه است اما شاید توقع زیادی باشد که افراد به محض ورود روی آن کلیک کنند. راه حل این مسئله، خلق تجربه یک مینی  لندینگ پیج است که شامل اطلاعات اصلی و مهم در نیمه بالایی صفحه است. اطلاعات و محتوای تکمیلی می توانند در نیمه پایینی صفحه قرار داده شوند تا افرادی که به توضیحات بیشتری نیاز دارند هم قانع شوند.

مزیت این روش این است که به مخاطبان فرصت می دهد تا به سرعت متوجه محتوای صفحه شوند و در نتیجه نرخ فرار کاهش می یابد.

استفاده از این روش با تمرکز بر این 6 نکته می تواند تاثیر مثبتی بر روند تبدیل بازدیدکنندگان داشته باشد:

1. استفاده از «عنوان» توصیفی و قدرتمند: عناوینی را به خاطر بیاورید که با دیدن آنها در روزنامه های روی پیشخوان دکه ها میخکوب شده اید.

2. استفاده از «زیر عنوان» مکمل: استفاده از زیرتیتر به شما کمک می کند تا بتوانید از یک «عنوان» کوتاه استفاده کنید و اطلاعات تکمیلی را در قالب زیرتیتیر در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید.

3. استفاده از بهترین تصویر: بهترین تصویر برای ارائه محصول یا خدمات موردنظرتان تصویری است که نشان می دهد محصول یا خدمات شما در زمینه خاصی مورداستفاده قرار گرفته است. برای مثال، اگر کالای شما یک نردبان تاشو است باید مجموعه عکس هایی را نمایش دهید که نردبان تاشو را در حال استفاده برای دسترسی به قفسه ها نشان می دهد و در نهایت در فضای بسیار کمی جا گرفته است.

4. توضیح مزایا و سودمندی ها: در این قسمت باید به طور بسیار خلاصه در مورد مزایای اصلی محصول یا خدمات خود توضیح دهید.

5. استفاده از «فراخوان اقدام به عمل» واضح و روشن: حتما از CTA استفاده کنید که دقیقا مشخص می کند که قرار است چه چیزی خریداری شود. بهتر است عبارتی که در CTA استفاده می شود مرتبط با «عنوان» باشد تا هدف موردنظر را تقویت کند.

6. استفاده از شاخص های جلب کننده اعتماد: نمایش گواهی ها، لوگو مشتریان و یا حتی نمایش نظر برخی از مشتریان می تواند دلیلی بر اثبات مدعای شما در ارائه محصولات و خدمات با کیفیت باشد.

به کارگیری این 6 راهکار می تواند تجربه ای برای کاربر خلق کند که احتمال تبدیل در نیمه اول صفحه را تقویت می کند.

قراردادن CTA در نیمه پایین صفحه و نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید:

یکی از مفاهیمی که ممکن است برخی از بازاریابان به خاطر بیاورند AIDA است. این کلمه در واقع با حروف اول کلماتی ساخته شده که کارشناسان معتقدند بازدیدکنندگان در قالب مجموعه ای از مراحل خطی پیش از تصمیم گیری برای انجام عمل موردنظر آنها را انجام میدهد. این مراحل شامل توجه، علاقه، خواستن و عمل است.

چگونگی عملکرد اصول AIDA به صورت زیر است:

  • توجه: شما با یک عنوان بسیار مرتبط و جذاب توجه بازدیدکننده را جلب کرده اید.
  • علاقه: با استفاده از یک ویدیو توانسته اید علاقه و تمایل بازدیدکننده را جلب کنید.
  • خواستن: تمایل بازدیدکننده به کالا یا خدمات ارائه شده با استفاده از ویژگی ها و مزایایی که نیاز بازدیدکننده را برطرف می کنند، اتفاق می افتد.
  • عمل: و در نهایت، یک CTA قوی می تواند مکمل ماجرا باشد و بازدیدکنندگان را متقاعد کند که راه حل شما برای نیاز آنها مناسب است.

 

نیمه پایینی صفحه محل خوبی برای جاگذاری  CTA است چون نیمه پایین صفحه می تواند این جریان را تولید کند و به بازدیدکنندگان فرصت می دهد تا بعد از آشنایی با کالا یا خدمات معرفی شده با آن برخورد کند.   

چه زمانی باید CTA را در نیمه پایین صفحه قرار دهید؟

اگر کالا یا خدمات موردنظر ساده باشد و بازدیدکننده برای تصمیم گیری آگاهانه نیاز به تفکر زیاد نداشته باشد، در این صورت قرار دادن CTA در نیمه بالایی صفحه نتیجه بهتری خواهد داشت.

اگر کالا یا خدمات ارائه شده پیچیده است و بازدیدکننده برای تصمیم گیری آگاهانه نیاز به هضم حجم زیادی از اطلاعات دارد، در این صورت قرار دادن CTA در نیمه پایینی صفحه نتیجه بهتری خواهد داشت.

آزمون های مختلف نشان داده اند که برای صفحاتی که نیاز به جلب اعتماد بالا دارند – مثل خدمات مرتبط با سلامت – بهتر است قبل از اینکه از آنها انتظار تبدیل داشته باشید، به بازدیدکنندگان فرصت مطالعه اطلاعات ارائه شده را بدهیم.

در یکی از تحقیقات صورت گرفته، کارشناسان متوجه شدند که با انتقال CTA به انتهای صفحه، خوانندگان قادرند مقدار زیادی از اطلاعات منطبق بر هدف صفحه را هضم کنند و همین مسئله احتمال تبدیل را بیشتر می کند.

در یک تحقیق دیگر هم  با انتقال  فرم «فراخوان اقدام به عمل» نتایج مشابه به دست آمد و انتقال CTA به پایین صفحه تغییر مثبت زیادی در نرخ تبدیل به وجود آورد.

 

  • تاریخ: شنبه 13 آذر 1395 - 15:16
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر