Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

در کمپین های بازاریابی از این 10 رنگ استفاده کنید

در کمپین های بازاریابی از این 10 رنگ استفاده کنید

بازاریابان و طراحان گرافیک به خوبی از اهمیت بالای کاربرد و نقش رنگ ها در میزان موفقیت هر کمپین تبلیغاتی آگاهی دارند. رنگ های خاص، هیجانات خاصی را در مشتریان برانگیخته می کنند، موجب ارتباط بهتر آنها با نام تجاری و در نهایت منجر به ترغیب مشتریان به خرید می شود. در ادامه با 10 رنگی که با مکانیزم تحریک هیجانات خاص منجر به افزایش خرید می شوند، آشنا خواهید شد.

1. قرمز

قرمز سمبل و نماد قدرت است و رنگی است که در بازاریابی و تبلیغات بیشتر از سایر رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که قرمز یک رنگ درخشان است، توجه اکثر افراد را به خود جلب و حفظ می کند و همین موضوع تاثیر بسزایی در افزایش فروش کمپانی خواهد داشت. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از رنگ قرمز می تواند نتیجه منفی داشته باشد.

2. آبی

رنگ آبی در بازاریابی برای جلب توجه گسترده جمعیت های بزرگ استفاده می شود. از آنجا که رنگ آبی تداعی گر آرامش و اعتماد و اطمینان است، کاربرد آن در کنار رنگ های مکمل در کمپین های تبلیغاتی احتمال موفقیت را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.  

3. زرد

رنگ های زرد با ایجاد چشم انداز روشن و نشاط بخش که تداعی گر شادی، امید، سرگرمی و رضایت هستند، قدرت زیادی در جلب توجه مخاطبان دارد. رنگ زرد نشان دهنده اعتماد به نفس و باور قوی برند به توانایی در برطرف کردن نیاز مشتریان است. سطح خوش بینی افراد با دیدن رنگ زرد افزایش پیدا می کند. افزایش میزان خوش بینی با دیدن رنگ زرد به دلیل تحریک بخشی از مغز اتفاق می افتد که مسئول تولید هورمون سروتونین است که به هورمون «احساس خوب» مشهور است.

4. صورتی

رنگ صورتی دارای اثر آرامش بخشی و تسکین دهنده بر مخاطبان است. کمپین های بازاریابی که از رنگ صورتی استفاده می کنند معمولا جامعه زنان را هدف قرار می دهند و با استفاده از رنگ صورتی که نشان دهنده آرامش، عشق، جنسیت، طبیعت و بقا نسل است، زنان را به خرید تشویق می کند.

5. طلایی

طلایی به عنوان یکی از رنگ های مناسب بازاریابی دارای قدرت لوکس و تجملاتی، اعتبار و ارزش است. رنگ طلایی در بازاریابی نشان دهنده ثروت و اصالت است و معمولا برای محصولات با کیفیت و کارایی و سودمندی بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ طلایی مشتریان را در مورد کیفیت بالای محصول و قیمت بالای آن قانع می کند. رنگ طلایی خصوصا در ترکیب با رنگ های سبز و بنفش برای نمایش اعتبار، آگاهی زیست محیطی و تجملی و لوکس بودن محصول اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

6. سبز

قدرت رنگ سبز در کمپین های بازاریابی، انتقال حس تعادل است. رنگ سبر نشان دهند تعادل، هارمونی، مرمت، آرامش و آگاهی های زیست محیطی است. استفاده از رنگ سبز به مشتریان احساس دعوت شدن را منتقل می کند.

7. نارنجی

رنگ نارنجی قدرت زیادی در جلب توجه مخاطبان دارد و محصولاتی را در ذهن تداعی می کند که با روش جالب و سرگرم کننده ای به بازار عرضه می شوند. آرامش فیزیکی، گرما، امنیت، اشتیاق شدید و سرگرمی بعضی از معانی اصلی هستند که دیدن این رنگ در ذهن مخاطبان ایجاد می کند.

8. قهوه ای

قدرت رنگ قهوه ای در نمایش و تداعی ثبات، قابلیت اعتماد و اطمینان و دوستی است. این رنگ برای شکستن سد میان کسب و کار و مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ قهوه ای با ایجاد فضایی آزاد برای تعامل با محصولات، شانس موفقیت کمپین تبلیغاتی و فروش محصولات را افزایش می دهد. رنگ قهوه ای با القای آرامش و راحتی به مشتریان، میزان نتیجه بخشی بازاریابی و تبلیغات را افزایش می دهد.

9. بنفش

رنگ بنفش یکی دیگر از رنگ های قدرتمند در بازاریابی است که تداعی گر اصالت و قدرت خانوادگی است. بازاریابی محصولات با استفاده از کمپین ها و ابزاری که به صورت قالب از رنگ بنفش استفاده می کنند، نشان دهنده زیبایی و ظرافت، اعتبار، لوکس بودن و تصویری هستند که فروش را افزایش می دهد و در نهایت به موفقیت کمپین می انجامد. رنگ بنفش تداعی گر رفاه، کمال و کامیابی است.

10. مشکی

رنگ مشکلی قدرت ایجاد کنتراست و تضاد در ابزارهای بازاریابی است. این رنگ نشان دهنده و تداعی گر زرق و برق، امنیت عاطفی، رضایت، استحکام وامنیت در مخاطبان است و به همین علت استفاده از رنگ مشکی می تواند میزان فروش را افزایش دهد.

  

ویژگی های مختلف رنگ های گوناگون و آنچه به مخاطبان القا می کنند، فرصت های زیادی را برای بازاریابان فراهم می کند تا با ترکیب آنها به هدف موردنظر خود برسند. مطمئنا انتخاب رنگ ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آنها می توان به نوع کالا یا خدمات ارائه شده و جامعه مخاطبان اشاره کرد.

شناخت دقیق جامعه هدف و کالا یا خدمات موردنظر باعث می شود تا رنگ اصلی کمپین های تبلیغاتی به شکل هدفمند و به درستی انتخاب شود که می تواند تاثیر مثبتی در افزایش میزان فروش داشته باشد.

    

  • تاریخ: شنبه 13 آذر 1395 - 14:30
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر