Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

اصول طراحی یک CTA موثر

اصول طراحی یک CTA موثر

اگر بازدیدکنندگان روی دکمه «فراخوان اقدام به عمل» کلیک نکنند، تبدیلی صورت نخواهد گرفت و در نهایت هدف شما که اشتراک، دریافت سفارش و یا اعلام حضور در رویداد خاصی است، میسر نخواهد شد.

CTA حکم یک دروازه ورودی را برای افزایش نرخ تبدیل دارد و به همین علت باید در طراحی آن دقت و دانش کافی به کار گرفته شود تا نرخ کلیک و متعاقب آن نرخ تبدیل افزایش پیدا کند.

به کارگیری اصول بنیادی زیر در طراحی دکمه CTA می تواند تاثیر بسزایی در افزایش احتمال کلیک توسط کاربران داشته باشد:

کنتراست

استفاده از رنگ های متضاد یکی از روش هایی است که باعث جدا شدن دکمه CTA از زمینه و بهتر دیده شدن آن توسط بازدیدکنندگان می شود. به جای استفاده از رنگ هایی که دوست دارید، سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که در زمینه اصلی بهتر خودشان را نشان می دهند.

    - بعضی از کارشناسان بازاریابی آنلاین معتقدند که استفاده از رنگ قرمز برای دکمه CTA نتیجه بهتری دارد.
    - بهتر است برای انتخاب رنگ مناسب CTA از تست A/B استفاده کنید تا متوجه شوید کدام رنگ برای هدف شما کارایی بیشتری دارد.
    - احتمال دارد عملکرد و کارایی دکمه CTA بیشتر به کنتراست آن با صفحه اصلی مربوط باشد تا رنگی که برای آن انتخاب کرده اید.


قابل کلیک بودن

حتما در طراحی دکمه «فراخوان اقدام به عمل» به این نکته توجه کنید که CTA باید به شکل دکمه طراحی شود. اگر CTA به صورت تخت و غیرقابل کلیک طراحی شود ممکن است جزئی از طراحی کل صفحه به نظر برسد. بهتر است با استفاده از نوعی طراحی سه بعدی قابلیت کلیک را به خوبی منتقل کنید.

روش دیگری که می توانید از آن برای افزایش حس تعامل استفاده کنید طراحی دکمه CTA به صورتی است که با قرار گرفتن کرسر ماوس روی آن (ماوس هاور) رنگ یا عمق آن تغییر کند.

سایز

یکی از فاکتورهای دیگری که در طراحی دکمه CTA نقش دارد، اندازه این دکمه است. اگر این دکمه خیلی کوچک باشد در زمینه گم می شود و اهمیت خود را از دست می دهد. بنابراین بهتر است این دکمه را به اندازه کافی بزرگ طراحی کنید. علائم راهنما: اشاره به دکمه «فراخوان اقدام به عمل» یکی از روش های اثربخش برای بهتر دیده شدن آن در صفحه است و توجه بینندگان را به جایی که باید روی آن کلیک کنند، جلب می کند. متن: عبارت و متنی که روی دکمه CTA نوشته می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان یک قانون کلی، این عبارت باید به طور خلاصه و دقیق مشخص کند که بعد از کلیک روی آن چه اتفاقی خواهد افتاد. برای مثال به جای استفاده از عباراتی مانند «مشترک شوید» یا «اینجا کلیک کنید» از عباراتی مانند «کتاب الکترونیک رایگان ما را دانلود کنید» یا «درخواست دریافت مشاوره» استفاده کنید. اطلاعات تکمیلی: به کارگیری یک عبارت کوتاه که در واقع هدف اصلی دکمه CTA را روشن تر و مفصل تر بیان می کند به شما امکان می دهد تا عبارت مورد استفاده در این دکمه را کوتاه انتخاب کنید.
معمولا اندازه فونتی که برای عبارات تکمیلی از آن استفاده می شود کوچکتر از فونت روی دکمه اصلی است. این عبارت زیر یا داخل دکمه CTA قرار می گیرد.

فوریت

اگر پیشنهاد و آفر شما دارای محدودیت زمان یا مقدار است، حتما برای تشویق بازدیدکنندگان به کلیک این نکته را دوباره کنار دکمه «فراخوان اقدام به عمل» متذکر شوید و یا می توانید در متن اصلی که روی دکمه به کار برده اید از کلماتی مانند «حالا» یا «امروز» استفاده کنید. فضای سفید: برای بهتر دیده شدن دکمه CTA می توانید از فضای سفید در اطراف و یا زمینه آن استفاده کنید. رنگ سفید به بهتر دیده شدن این دکمه کمک می کند.

  • تاریخ: سه شنبه 9 آذر 1395 - 14:53
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر