Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بیزنس پروفایل یا پروفایل تجاری اینستاگرام چیست؟

بیزنس پروفایل یا پروفایل تجاری اینستاگرام چیست؟

اخیرا اینستاگرام به طور رسمی ابزار جدید خود برای کاربران تجاری را معرفی کرد که شامل پروفایل تجاری، قابلیت تحلیل و امکان تبدیل پست اینستاگرام به تبلیغات به صورت مستقیم از اپلیکیشن است.
از آنجا که هزاران اکانت در اینستاگرام وجود دارد که از این پلتفرم برای مقاصد تجاری استفاده می کنند، این کمپانی تصمیم گرفت تا ابزار و ویژگی جدیدی را برای رفع نیاز این دسته از کاربران به اینستاگرام اضافه کند. این ویژگی پس از درخواست های متعدد صاحبان کسب و کار برای اضافه کردن امکاناتی بود که با استفاده از آن بتوانند پروفایل و پست های آنها بهتر دیده شود و بتوانند رفتار مشتریان فعلی و آتی را تحلیل کنند و با کمک آن بتوانند مخاطبان و مشتریان بیشتری جذب کنند.
در نتیجه اینستاگرام تصمیم گرفت تا پروفایل های تجاری و امکان تحلیل و ابزارهای جدیدی را برای ارسال پست در نظر بگیرد.
به گفته جیمز کارلس، مدیر بخش توسعه جهانی کسب و کار و نام تجاری اینستاگرام در حال حاضر بیش از 200.000 آگهی دهنده فعال در اینستاگرام وجود دارد که اغلب آنها کسب و کارهای کوچک تا متوسط هستند و همین مسئله دلیلی بر لزوم وجود ابزارهای تخصصی در اینستاگرام برای این دسته از کاربران است. طبق آمارهای موجود، 50% از مردم یک کسب و کار را در اینستاگرام دنبال می کنند و حدود 60% از افراد اطلاعات خود در مورد کالا و خدمات گوناگون از اینستاگرام کسب می کنند.  
پروفایل های جدید تجاری به عنوان یک قابلیت جدید در اختیار همه کاربران قرار می گیرد و به آنها امکان ارتقا اکانت به تجاری را می دهد تا بتوانند از امکانات مختلف آن استفاده کنند. از جمله این امکانات می توان به ایجاد امکان دسترسی کاربران به صاحبان کسب و کار از طریق شماره تماس، ایمیل و یا پیام متنی اشاره کرد. علاوه بر این، پروفایل های تجاری شامل نقشه و مسیر دسترسی به کسب و کار است.
مطمئنا همه اکانت ها قابلیت تبدیل به تجاری را نخواهند داشت و تنها کسانی می توانند از این امکان استفاده کنند که در حال حاضر برای کسب و کار خود در فیسبوک صفحه دارند. به این منظور باید اکانت فیسبوک و اینستاگرام خود را لینک کنند.

با ابزار تحلیلی که اینستاگرام در اختیار صاحبان اکانت های تجاری قرار می دهد آنها را قادر می سازد تا با زیرنظر گرفتن رفتار فالوئرها متوجه شوند که کدام پست ها موفق تر عمل کرده اند و هم چنین اطلاعات جمعیت شناختی مخاطبان در اختیار آنها قرار می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید بهترین پست ها، تعداد نمایش، میزان درگیری کاربران برای هر پست و همینطور اطلاعاتی مانند جنسیت، سن و محل زندگی بازدیدکنندگان را نمایش می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های اکانت تجاری اینستاگرام، امکان ایجاد آگهی های موبایلی است. کاربران می توانند از پست های موفق و پربازدید خود برای ارسال آگهی استفاده کنند و به سرعت و سهولت آنها را به آگهی تبدیل کند تا اینستاگرام با توجه به میزان بودجه و مخاطبان اکانت موردنظر پیشنهادات خود را در خصوص نمایش آگهی ارائه دهد.
در حالی که  ابزار ایجاد آگهی در نسخه دسکتاپ فیسبوک به کسب و کارها امکان می دهد تا برای هدف گذاری مخاطب لیستی از ایمیل های موردنظر خود را آپلود کنند، صفحه فرود طراحی کنند و یا به گزارشات پیچیده تری دسترسی داشته باشند اما تمرکز این ابزار در اینستاگرام بر سادگی و سرعت انجام آن است.
از آنجا که اینستاگرام در واقع متعلق کمپانی فیسبوک است، صاحبان کسب و کارها می توانند از ابزارهای تحت موبایل برای مشخص کردن و ذخیره سازی مخاطبان بر اساس اطلاعات پروفایل کاربری فیسبوک مانند جنسیت، سن و محل زندگی و علایق شخصی آنها استفاده کنند.

همانطور که به آن اشاره شد برای داشتن اکانت تجاری در اینستاگرام ابتدا باید یک صفحه تجاری در فیسبوک ایجاد کنید. در مرحله بعدی در حساب اینستاگرام خود وارد بخش پروفایل (Profile) شوید. در بخش Account گزینه جدیدی با عنوان Switch to Business Profile را مشاهده خواهید کرد. این گزینه را انتخاب کنید. در مرحله بعدی با صفحه ای روبرو خواهید شد که باید گزینه Log in with Facebook را انتخاب کنید و اکانت اینستاگرام خود را با صفحه تجاری که در فیسبوک دارید لینک کنید. 

با انتخاب صفحه فیسبوک مورد نظرتان، اینستاگرام از شما سوالاتی در مورد اطلاعات مد نظرتان برای همگام‌سازی با بیزینس پروفایل (Business Profile) اینستاگرام مطرح می‌کند. به عنوان مثال شما باید در این بخش شماره تماس شرکت، شماره تماس بخش پشتیبانی مشتریان، آدرس ایمیل و برخی دیگر از مشخصات این چنینی را وارد کنید. با انجام این موارد بیزینس پروفایل (Business Profile) اینستاگرام کاربر فعال می‌شود و حساب کاربری یا اکانت وی به شکل زیر تغییر حالت پیدا می‌کند.

  • تاریخ: یکشنبه 7 آذر 1395 - 17:33
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر