Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

50 راهکار ساده برای افزایش بازدید وبسایت (2)

50 راهکار ساده برای افزایش بازدید وبسایت (2)

در بخش نخست این مقاله شما را با 25 روش ساده برای افزایش بازدید سایت آشنا کردیم. در ادامه مطلب می توانید 25 راهکار بعدی را مطالعه کنید:

 

حتما از مطالب منابع تاثیرگذار در وبسایت خود استفاده کنید

سعی کنید مطالب منابع تاثیرگذاررا در وبسایت خود بازنشر کنید. با انتشار این مطالب و لینک کردن آنها به منبع آن، علاوه بر اینکه امکان دیده شدن آنها را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده اید. این کار در واقع نوعی به اشتراک گذاری مخاطبان محسوب می شود.

انتشار مطلب در وبسایت های کسب و کارهای مشابه

همانطور که در مورد قبلی به آن اشاره شد، بازنشر مطالب شما در وبسایت های دیگر می تواند به افزایش مخاطبان شما کمک بسزایی بکند.

خبرنامه ارسال کنید

تدوین فهرست ایمیل ها و استفاده از این لیست برای ارائه محتوای وبسایت یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام بدهید. شما می توانید خلاصه ای از آخرین اخبار وبسایت را در قالب خبرنامه برای مخاطبان ارسال کنید و هر کدام را به صفحه مربوطه لینک کنید.

مطالب خود را در StumbleUpon منتشر کنید

انتشار مطالب در استامبل آپن که یک موتور کشف مطالب است، روشی ساده و سریع برای گسترش محتوای وبسایت است. در صورتی که مطلب ارسالی شما به اندازه کافی رای مثبت از سوی کاربران دریافت کند، صدها هزار بازدید به وبسایت شما سرازیر می کند که از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

مطالب خود را منحصرا برای مخاطبان هدف تولید کنید

مطمئنا توجه به ویژگی های مخاطبان برای تولید محتوا در سایت یکی از موارد مهم برای جذب و درگیر کردن آنهاست.

مطالب سایت را در خبرخوان ها منتشر کنید

بازنشر مطالب وبسایت در خبرخوان ها به بیشتر دیده شده آنها و هدایت کاربران از خبرخوان به سایت موردنظر کمک می کند.

به کامنت و سوالات کاربران جواب بدهید

پاسخگویی به کامنت بازدیدکنندگان و کاربران سایت به آنها نشان می دهد که شما برایشان ارزش قائل هستید و به آنها توجه دارید. همین نکته ساده می تواند باعث بازگشت کاربران به سایت شود و علاوه بر این در گسترش نام برند هم موثر خواهد بود.

حتما بخشی را به عنوان «سوالات رایج» در نظر بگیرید

برای پاسخگویی به سوالات احتمالی و رایج بازدیدکنندگان و مخاطبان بهتر است حتما قسمتی از سایت را به جمع آوری این سوالات و پاسخگویی به آنها اختصاص دهید تا کاربران با مراجعه به آن پاسخ سوالات خود را پیدا کنند.

مطالبی را در پاسخ به مطالب منتشر شده توسط دیگران در سایت قرار دهید

نوشتن مطلب در پاسخ به مقالات معروف و پربیننده یکی از روش هایی است که می تواند به بیشتر دیده شدن شما کمک کند.

انجام مصاحبه و انتشار آن

مصاحبه با کسانی که جزئی از منابع تاثیرگذار بر جامعه هدف هستند یکی از روش های عالی برای جذب مخاطب بیشتر است چون فرد مورد مصاحبه هم نقش بسزایی در به اشتراک گذاری مصاحبه و معرفی شما به مخاطبان خود خواهد داشت.

شبکه سازی کنید

حتما در رویدادها، مکالمات و سایر وقایعی که در آنها می توانید مستقیما با افراد در ارتباط باشید، شرکت کنید تا از این فرصت برای معرفی کسب و کار و وبسایت خود به آنها استفاده کنید.

در جلسات و همایش های مرتبط با کسب و کارتان سخنرانی کنید

با شرکت در این جلسات به عنوان سخنران می توانید به بهتر و بیشتر دیده شدن برند و نام تجاری و متعاقب آن به افزایش تعداد فالوئرها و بازدیدکنندگان سایت کمک کنید.

از میکروفرمتینگ استفاده کنید

برای فرمت کردن اطلاعات و افزایش احتمال دیده شدن شما در نمودار دانش گوگل می توانید از وبسایت Schema.org استفاده کنید.

مشتریانی که به فروشگاه مراجعه می کنند را با سایت آشنا کنید

فراموش نکنید که ترافیک حضوری در فروشگاه شما می تواند به ترافیک مجازی در وبسایت تبدیل شود. حتما از مشتریان فیزیکی خود بخواهید از وبسایت شما دیدن کنند. برای این منظور بهتر است از مشوق های انگیزشی استفاده کنید.

از موضوعات روز برای تولید محتوا استفاده کنید

از مطالب داغ خبری و هشتگ های ترند شده برای بیشتر دیده شدن مطالبی که تولید می کنید، بهره ببرید. بنابراین لازم است همیشه در جریان آخرین اخبار روز و مطالب داغ شده در دنیای وب باشید.

گزارش منتشر کنید

حتما از روند فعالیت ها و رویدادهای جدید و جذاب در کسب و کار خود گزارش تهیه کنید و آن را در وبسایت خود منتشر کنید.

محصولات خود را برای نقد و بررسی ارائه کنید

از کاربرانی که فکر می کنید می توانند نقد و بررسی صادقانه برای محصولات شما بنویسند، کمک بگیرید. با ارسال محصول موردنظر به نویسندگان از آنها بخواهید تا در ازای دریافت محصول یک نقد منصفانه بنویسند تا آن را در وبسایت منتشر کنید.

رقیبان را زیرنظر داشته باشید

با آگاهی از استراتژی های مورداستفاده کسب و کارهای رقیب می توانید راهکارهای مناسبی برای عملکرد بهتر طراحی و اجرا کنید و یا حتی ممکن است تصمیم بگیرید از استراتژی رقیب به شکل بهتری و به نفع خودتان استفاده کنید.

خودتان را از رقیبان متمایز کنید

راهی پیدا کنید تا در رقابت با کسب و کارهای مشابه خود پیشی بگیرید. بهترین روشی که می توانید خودتان را از رقبا متمایز کنید، به کارگیری راهکاری است که آنها از آن استفاده نکرده اند.

کتاب الکترونیکی منتشر کنید

برای جذب بازدید بیشتر و دادن خوراک محتوایی مناسب به بازدیدکنندگان می توانید کتاب الکترونیکی منتشر کنید. می توانید از بازدیدکنندگان بخواهید تا برای دریافت کتاب الکترونیکی ایمیل خود را وارد کنند.

اینفوگرافیک طراحی و منتشر کنید

اینفوگرافیک ها به شدت قابلیت به اشتراک گذاری دارند و خصوصا اینفوگرافیک هایی که با استاندارهای درست طراحی شده باشند این قابلیت را دارند که ترافیک ارجاعی زیادی وارد وبسایت شما کنند و به بهبود وضعیت سئوی سایت کمک کنند.

از استراتژی های بازاریابی محتوایی استفاده کنید

اگر نمی توانید محتوای باکیفیت در وبسایت منتشر کنید، بهتر است از داشتن سایت صرف نظر کنید زیرا هیچ چیز مثل محتوای باکیفیت نمی تواند در جذب مخاطب و دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو موثر باشد.

محتوای خود را بازیافت و در قالب جدید منتشر کنید

اگر مطالبی دارید که طولانی هستند می توانید آنها را به فایل های پی دی اف قابل دانلود تبدیل کنید و یا آن را به صورت یک وبینار برگزار کنید. علاوه بر این، می توانید محتوای موردنظر را در قالب پادکست یا ویدیو بازنشر کنید. قالب بندی مجدد محتوا می تواند در جذب مخاطبان بیشتر تاثیر زیادی داشته باشد.

به آمار دقت کنید

بررسی آمار برای بهبود عملکرد وبسایت از اهمیت زیادی برخودار است. درست و دقیق متوجه شدن آمار میتواند برای شما بسیار مفید باشد زیرا هر نکته مثبت یا منفی آماری به یک دلیل منطقی ارجاع داده میشود و شما میتوانید با بررسی آنها باعث پیشرفت سایت خود بشوید.

قالب و طراحی سایت را متناسب با جامعه هدف انتخاب کنید

یکی از عوامل موثر و تاثیر گذار در جذب کاربران، طراحی قالب و صفحات سایت و وبلاگ است ، تلاش کنید سایت و وبلاگ خود را از لحاظ طراحی متناسب با ویژگی های مخاطبان هدف انتخاب کنید.

از لینک های داخلی در وبسایت خود استفاده کنید

استفاده از لینک های داخلی در وبسایت می تواند به ماندگاری بیشتر کاربران در سایت منجر شود. لینک دهی داخلی هوشمندانه و هدفمند می تواند نتایج بسیار مثبتی زیادی داشته باشد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که لازم نیست از همه این روش ها برای افزایش بازدید وبسایت خود استفاده کنید. شما می توانید با به کارگیری و اجرای راهکارهایی که مناسب کسب و کار شما هستند به بهبود استراتژی های بازاریابی آنلاین و نتیجه بخشی بیشتر آن کمک کنید

  • تاریخ: یکشنبه 7 آذر 1395 - 16:58
  • صفحه: مقالات