Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

MarketPlace قابلیت جدید فیس بوک

MarketPlace قابلیت جدید فیس بوک

مارکت پلیس marketplace امکان جدید فیس بوک که کاربران با استفاده از آن می توانند با کاربران دیگر در منطقه خود به خرید و فروش لوازم موردنظرشان مشغول شوند.

اگر امروز به فیسبوک سر زده باشید، امکان برخورد با کاربرانی وجود دارد که سعی می کنند چیزی به شما بفروشند. این شخص می تواند دوستی باشد که می خواهد تلفن هوشمند قدیمی خود را بفروشد و یا گروه های متشکل از والدینی باشد که به دنبال خرید وسایل برای فرزندانشان هستند. کمی پیش تر فیسبوک ویژگی جدیدی را معرفی کرد که به کاربران کمک می کرد تا وسایل موردنظرشان را راحت تر فهرست کنند اما امروز این کمپانی بزرگ مارکت پلیس خود را راه اندازی کرد، امکان جدیدی که کاربران با استفاده از آن می توانند با کاربران دیگر در منطقه خود به خرید و فروش لوازم موردنظرشان مشغول شوند.

طی روزهای آتی، کاربران بالای 18 سال در امریکا، انگستان، استرالیا و نیوزلند آیکون مربوط به خرید را پایین منوی اپلیکیشین فیسبوک خواهند دید. در این بخش گزیده ای از عکس لوازمی که توسط کاربران در منطقه عمومی شما برای فروش گذاشته شده اند، نمایش داده می شوند.

علاوه بر این، امکان جستجو برای این بخش در نظر گرفته شده است تا در صورتی که به دنبال کالای خاصی هستید از این امکان استفاده کنید. فیلترهای جستجوی این بخش شامل مکان، دسته بندی و قیمت است. اگر چیزی نظرتان را جلب کرد، فیسبوک نام و جزئیات محصول موردنظر و عکس پروفایل شخصی که آن را برای فروش گذاشته و اطلاعات مختصری در خصوص محل زندگی او در اختیارتان قرار می دهد.

اما با وجود امکان ارسال پرداخت در مسنجر فیسبوک، این کمپانی قاطعانه اعلام کرده که قرار نیست نقش وبسایت های فروشگاهی و حراجی را داشته باشد بلکه خریدار و فروشنده می توانند در مورد جزئیات فروش مانند شیوه و هزینه ارسال با هم به توافق برسند و فیسبوک هیچ دخالتی در تسهیل پرداخت ها و یا ارسال محصولات موجود در مارکت پلیس نخواهد داشت و به همین علت هیچ هزینه و شارژی بابت خرید و فروش کالا از کاربران دریافت نخواهد شد که همین نکته می تواند دلیل مزیت فیسبوک نسبت به ebay و سایر اپلیکیشن های خرید و فروش باشد.

با ورود فیسبوک با داشتن بیش از 1.5 میلیارد کاربر به عرصه خرید و فروش آنلاین، وبسایت هایی مانند ebay و Craigslist مشتاقانه و با دقت آن را زیرنظر خواهند گرفت.

با وجود اینکه امکان خرید و فروش در حال حاضر فقط در 4 کشور وجود دارد اما به دلیل نقش کم رنگ کمپانی در نظارت و کنترل فروش و پرداخت ها، فیسبوک آزاد است تا مارکت خود را به هر کجا که می خواهد گسترش دهد.

فیسبوک اعلام کرده که مارکت پلیس خود را ازطریق اپلیکیشن iOS  و اندروید به کشورهای دیگر هم گسترش خواهد داد و در ماه های آینده نیز این سرویس را به نسخه دسکتاپ اضافه خواهد کرد.

  • تاریخ: یکشنبه 18 مهر 1395 - 15:09
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر