Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

4 عادت کارشناسان موفق سئو

4 عادت کارشناسان موفق سئو

یک کارشناس سئوی موفق، علاوه بر دانش سئو نیازمند عملکرد مناسب بر مبنای دانش و شکل دهی و پیروی از اصولی است که بهتر است عادت شما شوند.

اگر دوست دارید به عنوان یک کارشناس سئوی موفق فعالیت کنید، علاوه بر دانش سئو نیازمند عملکرد مناسب بر مبنای دانش خود خواهید بود و این عملکرد مناسب تنها با شکل دهی و پیروی از اصولی شکل خواهد گرفت که بهتر است عادت شما شوند. الگو قرار دادن کارشناسان سئوی موفق و تقلید از همکارانی که در زمینه سئو و بهبود رتبه وبسایت ها، مشتریان خود را راضی می کنند، راهکار مناسبی به نظر می رسد.
شاید بتوان اینطور گفت که ویژگی متمایز کارشناسان موفق سئو با دیگر همکاران آنها، رفتار حرفه ای درست و اصولی آنهاست.

مطمئنا این سوال پیش می آید که این ویژگی ها چه هستند؟ در این مطلب شما را با 4 ویژگی کارشناسان موفق سئو آشنا می کنیم:


1- اخبار و راهکارهای جدید را دیوانه وار مطالعه می کنند

شاید موضوعات کمی به اندازه سئو دستخوش تغییر شوند. همه کسانی که در زمینه سئو متخصص هستند و فعالیت می کنند به خوبی می دانند که در بهترین حالت؛ حداقل هفته ای یک بار با اخبار جدید در مورد تغییرات و یا به روزرسانی الگوریتم جدید گوگل مواجه می شویم. این مسئله دلیل اصلی اهمیت مطالعه اخبار جدید مرتبط با سئو است. در غیر اینصورت، اطلاعات گسترده ای که می تواند به بهبود وضعیت سئو و رتبه وبسایت موردنظر شما کمک کند را از دست می دهید.
خوشبختانه، منابع زیادی در دنیای آنلاین وجود دارد که با مراجعه به آنها می توانید به اطلاعات جدید و تغییرات و به روزرسانی های اخیر در «بهینه سازی موتورهای جستجو» دسترسی داشته باشید.
وبسایت های زیر می توانند به عنوان منابعی معتبر برای آگاهی از آخرین اخبار و تغییرات، مورد استفاده کارشناسان سئو قرار بگیرند:
•    Webmaster Central Blog: آیا می دانستید که گوگل یک بخش محتوایی دارد که مخصوص وب مسترها و کارشناسان سئو طراحی شده است تا با مطالعه آن بتوانند به مشتریان خود برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجو کمک کنند. اگر کارشناس سئو هستید، این وبسایت را بوک مارک کنید و حداقل هفته ای یکبار به آن سر بزنید تا از آخرین اخبار و تغییرات گوگل با خبر شوید. آگاهی از به روزرسانی ها و تغییرات الگوریتم گوگل به شما کمک می کند تا راهکارهای خود را منطبق با آن تغییر دهید.
•    Search Engine Land: یکی دیگر از وبسایت هایی که لازم است توسط بازاریابان دیجیتال مورد مطالعه منظم قرار بگیرد، Search Engine Land است. در صورتی که به همه جنبه های دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، این وبسایت را به طور منظم مطالعه کنید.
•    Search Engine Roundtable: خیالتان راحت باشد! هیچ اتفاقی در دنیای سئو نمی افتد مگر اینکه در این وبسایت گزارش شود. نویسندگان این وبسایت همیشه در حال رصد اخبار مرتبط با سئو، گوگل وب مستر سنترال و حتی اکانت های شبکه اجتماعی اشخاصی هستند که نقش کلیدی در اعمال این تغییرات دارند. با مراجعه منظم به این سایت می توانید در جریان آخرین تغییرات موتورهای جستجو قرار بگیرید.
•    Moz Blog: یکی دیگر از وبسایت های بسیار خوب برای آگاهی از آخرین توصیه ها در مورد سئو و حتی اطلاعات کلی و مفید درباره دیجیتال مارکتینگ، Moz blog است. اگر به دنبال راهکار و توصیه برای تولید محتوا، تحلیل داده های سئو و یا تکنیک های بهبود فروش هستید، حتما به این وبسایت مراجعه کنید.
•    SEMrush Blog : تقریبا همه شرکت های بزرگ و مطرح دیجیتال مارکتینگ بخشی از فعالیت خود را به تولید محتوای جدید در رابطه با دیجیتال مارکتینگ اختصاص می دهند. این مسئله به دلیل آگاهی آنها از اهمیت بازاریابی محتوایی است. SEMrush هم از این قاعده مستثنی نیست و یکی از وبسایت هایی است که کارشناسان توسعه کسب و کارهای آنلاین باید آن را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنند تا از آخرین تکینیک های بهینه سازی و تحلیل کلمات کلیدی و تولید محتوای تبلیغاتی باخبر شوند.

2- چگونگی عملکرد ابزارهای بهبود رتبه و تحلیل وب سایت را مرور و بازبینی می کنند

بعضی از کارشناسان و متخصصین سئو اجازه می دهند احساسات و برداشت های شخصی آنها بر آمار و ارقام واقعی غلبه کند و بر اساس آنچه که حس می کنند، راهکار و استراتژی طراحی می کنند. این ویژگی می تواند منجر به عدم موفقیت آنها در روند رشد و توسعه کسب و کار موردنظر شود.
متاسفانه این دسته از کارشناسان معتقدند با شناختی که از مشتری خود دارند، می دانند که چه شیوه ای برای آنها مناسب تر است حتی اگر ابزارهای مورداستفاده و نتایج حاصل از تحلیل داده ها چیز دیگری نشان دهند.
متخصصین موفق سئو با مراجعه منظم به موتورهای جستجو و بررسی وبسایت هایی که در اولین نتایج جستجو نمایش داده می شوند، سعی می کنند تا بفهمند چه عواملی باعث نمایش این وبسایت ها در رتبه های نخستین جستجو شده است و در مرحله بعد فرضیه سازی می کنند و فرضیه ها را مورد آزمون قرار می دهند تا بهترین تکنیک را برای مشتریان خود پیاده سازی و اجرا کنند.

3- بیشتر از اینکه حرف بزنند و استراتژی طراحی کنند، اهل عمل هستند

شما می توانید از آخرین اخبار آگاهی داشته باشید، وضعیت رتبه رقیبان خود را مورد مطالعه قرار دهید و از همه ابزارهای سئو که می شناسید، استفاده کنید اما اگر دانش خود را به عمل تبدیل نکنید، نتیجه نخواهید گرفت.
کارشناسان و متخصصین موفق سئو فقط تئوری بافی نمی کنند، آنها اهل عمل هستند و در دام تحلیل صرف گرفتار نمی شوند. بلکه با استفاده از نتایج به دست آمده و شناخت آنچه که لازم است انجام دهند، برنامه ریزی مناسب را برای بهبود رتبه و رشد و توسعه وبسایت مشتری خودانجام می دهند. طراحی استراتژی بدون عمل کردن به آن، بی نتیجه خواهد بود.
برای پیشبرد سریع و موفق یک پروژه 4 گام مهم وجود دارد:
•    پروژه را به همراه تحلیل هایی ارائه دهید که از اهداف بالقوه حمایت می کنند
•    پروژه ای طراحی کنید که بازگشت سرمایه در آن قابل مشاهده باشد.
•    الزامات فنی را به شکلی تعریف کنید که برای توسعه دهندگان وب سایت بدون معطلی قابل اجرا باشد.
•    یک جدول زمانی در نظر بگیرید و آن را به طور منظم و دقیق دنبال کنید.

4- همیشه در حال بهبود مهارت ها و وبسایت  خود هستند

کارشناسان موفق سئو چه در حال بهبود کیفیت محتوای وبسایت و بک لینک ها باشند و چه در حال بهبود کیفیت دانش فنی و یا مهارت های ارتباطی، بهترین کارشناسان و متخصصین سئو هیچ وقت از جستجو برای یافتن راهکارها و روش های بهتر در این حوزه دست نمی کشند.
سئو یک رشته بسیار گسترده و پیچیده است که به مهارت های گوناگونی نیاز دارد و به همین علت کسانی در این زمینه موفق می شوند که به سختی کار می کنند و از آموختن دست نمی کشند.

  • تاریخ: سه شنبه 16 شهریور 1395 - 12:40
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر