Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

وب سایتی برای آدم های شاد و رنگی

وب سایتی برای آدم های شاد و رنگی

رنگی رنگی یکی از سایت های بسیار متفاوت با رنگ های بسیار شاد، عناوین و دسته بندی های جالب و یک دامین دوست داشتنی است

وقتی در حال وبگردی در سایت های فارسی هستید کمتر به سایت های شاد و جذاب با سوژه های جالب و خلاقانه برخورد می کنید.

با اینکه یکی از بیزینس مدل های رایج تحت وب پیاده سازی سایت ها و مجلات اینترنتی محتوا محور است.اما این مدل کسب و کار در ایران خوب شناخته نشده و متاسفانه وب فارسی مملو از اطلاعات تکراری است که توسط سایت ها و وبلاگ ها مختلف کپی شده، اما در این بین هستند سایت ها و رسانه هایی که بسیار متفاوت و با استانداردهای مشخصی فعالیت می کنند.

حدود 4 سال پیش بود که با سایت رنگی رنگی آشنا شدم ، البته دقیق خاطرم نیست که به چه شکلی این سایت را پیدا کردم اما از همان ابتدا احساس کردم به سایتی بسیار متفاوت وارد شدم، رنگ های بسیار شاد، عناوین و دسته بندی های جالب و یک دامین دوست داشتنی رنگی رنگی را برای من به وبسایتی دوست داشتنی تبدیل کرد.

 

اگر محتوای تصویری رنگی رنگی رو یک بار دیده باشید جذابیت های بصری، ایده ها و سوژه های خلاقانه ، هویت و شخصیت منحصر به فرد این سایت همواره در خاطرتون میمونه.

زبان نوشتاری و گفتمان رنگی رنگی بسیار خودمانی و دوست داشتنی است قالب ساده ، رنگی و شاد و دوست داشتنی این وبسایت از آن فضایی بسیار دلپذیر ساخته.

موضوعات و سرفصل های جالب و متنوع ، تصویر سازی های منحصر بفرد نیز از دیگر ویژگی های سایت رنگی رنگی است.

رنگی رنگی یک مجله اینترنتی شادو جالب مملو از ایده های دوست داشتنیه ، محتوای کاملا خاص و متفاوت، طراحی های کاملا منحصر بفرد، رنگ های شاد و انرژی بخش و هویت و شخصیتی دوست داشتنی از این وبسایت فضایی کاملا متفاوت ساخته که اگر اهل خوندن و دنبال کردن محتواهای سبک زندگی باشید از وقت گذرونی و مطالعه در این سایت خسته نمی شید.

شاید اولین ویژگی این سایت که در اولین نگاه حدود 4 سال پیش در خاطرم ماند،شعار و تگ لاین بسیار متفاوتش بود.

"رنگی رنگی یعنی زندگی، یعنی شادی، یعنی سرخوشی، یعنی خود بودن، یعنی مهمترین شخص زندگی خود بودن. در رنگی رنگی ما نشان می دهیم که برای شاد بودن بهانه های کوچک فراوانی هست. برای رنگی بودن فقط کافی است دل رنگی باشد و بقیه اش حله"

تصور میکنم رنگی رنگی مجله ای برای آدم های شاد و رنگی است. شعار منحصر بفرد این وبسایت و هویتی که این وبسایت دوست داشتنی بر اساس آن بنا شده در تمامی بخش های آن به سادگی قابل رویت است.

تصور میکنم رنگی رنگی هدفی متعالی را دنبال می کند، انسان های شاد، و زنده افرادی تاثیر گزار هستند که در زندگی فردی و روابط اجتماعی افرادی مفید و خلاق و اثربخش هستند.

تصور میکنم رنگی رنگی تارگت مارکت بسیار خوبی را انتخاب کرده، کاربران این وبسایت قشر جوان ونوجوانی هستند که به خوبی برای این سبک زندگی آمادگی و اشتیاق لازم را دارند.

 

در رنگی رنگی شما همه گونه موضوعی پیدا خواهید کرد، کافیه یک نگاهی به منو و دسته بندی موضوعی خلاقانه این وبسایت پرمحتوا بندازید.رنگی رنگی برای همه مواردی که احتمالا دوست داشته باشید به شما پیشنهادات جالبی خواهد داد.

یکی دیگه از ویژگی های خوب رنگی رنگی استفاده خیلی خوب از انواع ابزارها ورسانه های ارتباطی واجتماعیش هست، میتونید به صفحات رنگی در شبکه های اجتماعی سربزنید ، یا با عضویت در خبرنامه سایت ایمیل های جالب و انرژی بخششو دریافت کنید.

رنگی رنگی برای بیشتر بخش های زندگی مخاطبان و کاربرانش برنامه داره از پیشنهادات مد و زیبایی و سلامتی گرفته تا پیشنهاد غذا و خرید و سفر و مطالعه و وبگردی و حتی مباحث روانشناسی واجتماعی ، اینجاست که میگم رنگی رنگی یک مجله متفاوت و بی نظیره.

فکر میکنم رنگی رنگی تونسته خیلی خوب از ابزارهای بازاریابی محتوا استفاده کنه و تیم بسیار بسیار حرفه ای در این زمینه داره.

میتونیم این سایتو یه نمونه درست و حسابی از بازاریابی محتوا بدونیم که با استفاده از شناخت دقیق جامعه هدفشون با ساخت و چیدمان شخصیتی دوست داشتنی از سایت ارتباط قشنگی با کاربرها و مخاطبانشون ایجاد کردند که گویای این امر کامنت ها و نظرات کاربران در صفحات سایت زیر مطالب و شبکه های اجتماعی وبسایت هست.

اما اینهمه تعریف کردیم و از مزایای رنگی رنگی گفتیم ولی ایرادی هم به این سایت پرمحتوا وارده ، انقدر سایت رنگی مملو از لینک ها و بخش های جذابه که اگر برای بار اول وارد سایت بشید واقعا بین اینهمه لینک خروجی و محتوا و عنوان جالب گم میشید که نمیدونید باید کجا برید و چی بخونید، دقیقا مصداق رفتن به یک فوت کورت با غذاهای خوشمزه و رنگ و وارنگ میمونه.

این ویژگی هم مزیت های فراوان و هم معایبی داره ، به عنوان یکی از مزیت هاش میتونیم به ماندگاری طولانی کاربر در سایت اشاره کنیم اما یکی از معایبش ایجاد حواس پرتی در کاربر هست که باعث میشه نتونه با تمرکز مطلبی رو دنبال کنه و شاید به یک مرور روزنامه وار از مطالب سایت اکتفا کنه و یا اینکه بخشی که بسیار مهمه رو نبینه و از سایت خارج بشه.

رنگی رنگی با تلاش هایی که تیم خوبش داره تونسته ورودی خوبی از گوگل و شبکه های اجتماعی خودش دریافت کنه که این نشون دهنده محتوای دست اول باکیفیت جذاب و همچنین وفاداری کاربرانش هست.

با یه بررسی اولیه روی کلمات و عبارات کلیدی ورودی به سایت و همچنین با یک بررسی اولیه از رنک الکسای سایت رنگی رنگی به نظر میرسه این سایت تونسته حلقه وفاداری از مشتریهاش تشکیل بده، شاید روند رشد کاربران جدید در این سایت به نسبت برخی از سایت ها کند و کم باشه اما رنگی رنگی با داشتن شبکه قوی و حرفه ای از کانال ها و ابزارهای اجتماعی وبسایتش کاربران خودشو حفظ کرده ، گویای این امر کلماتی هست که رنگی رنگی با اونها نتایج خوبی داره ، بیشتر عباراتی که کاملا مرتبط با نام و برند خودش هستند، که نشان از جستجوی این سایت با نام خودش داره، یعنی کاربرانی که از ابتدا با قصد و نیت وارد شدن به سایت رنگی رنگی جستجو کرده و وارد سایت شدند.رنگی رنگی وبسایتی بسیار حرفه ای از منظر مخاطب هست ، سایتی که گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغ بسیاری از برندهاست.

فکر میکنم در فضای وب ما جای چنین سایت هایی کمی خالیه ، و ما نیازمند رسانه هایی از این جنس و کیفیت هستیم تا ظرفیت های تبلیغاتی و ارتباطی قوی تری هم در وب فارسی ایجاد کنیم.

رنگی رنگی با رتبه الکسای 1400 ایران ، تایم ان سایت حدود 6 دقیقه و پیج ویوی نزدیک به 7 صفحه ، با تمام ویژگی های خوبی که ذکر کردیم میتونست رنک الکسای بسیار بهتری داشته باشه اما تصور میکنم دوستان ما استراتژی خوب و درستی انتخاب کرده باشند،

به جای تکیه بر ورودی های بالا به کیفیت و ماندگاری کاربر در سایت توجه کردند، اینجاست که رنک و رتبه خیلی ملاک و معیار تحلیل و سنجش کیفیت یک وبسایت محسوب نمیشه.

خیلی از رنگی رنگی گفتیم اما تمام این تلاش ها اگر بدون در نظر گرفتن یک بیزینس مدل خوب انجام نشه قطعا به سرانجام نخواهد رسید.

شاید اکثر سایت ها و رسانه های محتوا محور اولین و اخرین گزینه کسب درامد را مدل های رایجی نظیر تبلیغات بنری مستقیم، انتشار محتوا و طرح هایی از این دست بدونند.

مدل های رایجی که البته در جای خودشون معقول و لازم هستند اما از منظر من به عنوان یک تبلیغات چی نکته بسیار دوست داشتنی وبسایت رنگی رنگی که اون رو خیلی جذاب تر و خواستنی تر کرده نبود هیچ تبلیغ ظاهری در وبسایت هست، در رنگی رنگی از تبلیغات چشمک زن و رنگ و وارنگ برند ها هیج خبری نیست به جای اون دوستان رنگی رنگی از مدل هایی بسیار غیرمستقیم و لطیف و نامحسوس استفاده کردند ، اگر این وبسایت دوست داشتنی رو دقیق تر ببینید ردپای نامحسوسی از تبلیغات برخی از برندها را مشاهده خواهید کرد، تبلیغاتی در دل محتواها یا بخش هایی که به سایت اضافه شدند و به صورتی بسیار خلاقانه و جذاب بیانگر تبلیغات برخی از برندها هستند.

اما بخش دیگری در سایت رنگی رنگی که با هویت و ساختار یکپارچه سایت بسیار گره خورده ، محصولات منحصر بفرد تولید این وبسایت است ، انواع دفترچه ها ، اسکرپ بوک ها وبرچسب های جالب و زیبا که قطعا در میان مخاطبان و کاربران وفادار این وبسایت طرفداران خود را دارد.

با بیان این بخش کاملا مشخص شد که رنگی رنگی از دو مدل کسب و کار همزمان استفاده میکند، اداره یک فروشگاه و سایتی محتوا محور و البته در کنار آن اپلیکیشن تقویم رنگی رنگی که کاربران خود را دارد.

این همه نکات جالبو در مورد رنگی رنگی گفتم اما یادم رفت اشاره کنم که در بین داشته های رنگی رنگی تقویمشو حتما ببینید قطعا تقویمی بسیار متفاوت و جالب خواهید دید که هر روز از مطالبش جالب و رنگیش استفاده خواهید کرد.

در مورد این رسانه ی خوب زیاد نوشتم و گفتم چرا که تصور میکنم باید از خوبی ها و تلاش ها قدردانی کرد، میدانم که در فضای کسب و کار ایران ، دوستانی مانند موسسین رنگی رنگی بسیار هستند که با تلاش و همیت خودشون به موفقیتی رسیدند که البته جای تحسین داره، خصوصا اصحاب رسانه ای که چندین هدف والا رو با هم دنبال میکنند.

در پایان برای تیم خوب رنگی رنگی آرزوی موفقیت روز افزون دارم و مطمئن هستم با داشتن ایده های جالبشون مسیر بسیار موفق تری در پیش دارند.

نویسنده: غزال گودرزی

استراتژیست و مشاور آنلاین مارکتینگ

 

 

ارسال نظر