Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

معرفی ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ(قسمت اول)

معرفی ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ(قسمت اول)

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ زیادی برای بازاریابی آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند که روند بازاریابی در اینترنت را به صورت خودکار و آسان تر پیش ببرند. در این مقاله به معرفی ابزار دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت


در دنیای امروز، دیجیتال مارکتینگ به بخش جدایی ناپذیر کسب و کارها تبدیل شده است و ابزارهای که توسط کارشناسان دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و به همین علت، شناخت و استفاده از ابزارهای مناسب برای پیشبرد اهداف موردنظر ضروری به نظر می رسد. این ابزارها کمک می کنند تا روند بازاریابی در اینترنت به صورت خودکار و آسان تر و سریع تر پیش برود. آشنایی با ابزارهای کاربردی در دیجیتال مارکتینگ به کارشناسان این حوزه کمک می کند تا با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند.


1. Buffer: زمان بندی ارسال پست های در شبکه های اجتماعی

بهترین توصیه برای صرفه جویی زمان در بازاریابی شبکه های اجتماعی، برنامه ریزی و زمان بندی ارسال پست های موردنظر در شبکه های اجتماعی است. با استفاده از این ابزار می توانید روند بازاریابی شبکه های اجتماعی را سرعت ببخشید. با استفاده از این ابزار کافی است تا محتوای موردنظرتان را انتخاب و جمع آوری کنید و زمان انتشار هر یک را مدیریت کنید. این ابزار رایگان است و به شما اجازه می دهد روزانه 10 پست را برای انتشار در هر کدام از شبکه اجتماعی زمان بندی کنید.


2. Canava: طراحی

بیش از 2 میلیون نفر از این ابزار برای طراحی تصویر برای شبکه های اجتماعی، پست های وبلاگ و ... استفاده می کنند. قالب های موجود در اندازه های بهینه سازی شده  کمک می کنند تا طراحی تصاویر با ارتفاع زیاد برای Pinterest، مستطیل شکل برای Twitter، مربع شکل برای Facebook یا Instagram و اندازه های دیگر سریع و آسان انجام شود.


3. Google Analytics: تحلیل همزمان

گوگل آنالیتیکز تقریبا همه اطلاعات مربوط به ترافیک وبسایت موردنظر شما را در اختیارتان قرار می دهد و شما می توانید به اطلاعات و آمار موردنیازتان دسترسی داشته باشید. برای مثال اگر روی شبکه های اجتماعی کار می کنید، می توانید در لحظه ورودی های وبسایت را از شبکه های اجتماعی مختلف ببنید و حتی زمانی که این کاربران در وبسایت شما سپری می کنند را ملاحظه کنید.


4. Hotjar: بهینه ساز وبسایت

اگر کنجکاو هستید که بازدیدکنندگان چطور از وبسایت شما استفاده می کنند، مثلا اینکه کجا کلیک می کنند، چقدر صفحات را اسکرول می کنند و ...، ابزارهایی مانند هات جار می توانند دقیقا رفتار کاربران را نشان دهند. این اطلاعات با نقشه های حرارتی، نقشه های کلیکی و  نقشه های اسکرول و ... در اختیار شما قرار می گیرد. مطمئنا آگاهی از رفتار بازدیدکنندگان مانند اینکه چه مقدار از مطلب را مطالعه کرده اند؟ کجا مکث کرده اند؟ روی چه چیزی کلیک کرده اند و ... از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.


5. Open Site Explorer: سئو

این ابزار رایگان برای کنترل کردن دامین و ساختار صفحات وبسایت و علاوه بر این چک کردن تعداد لینک هایی که به وبسایت شما داده شده است و همین طور منبع این لینک ها کاربرد دارد. با کمک این ابزار می توانید در مورد رقبای خود هم اطلاعات مشابه کسب کنید. البته نسخه رایگان این ابزار 3 گزارش روزانه در اختیار شما قرار می دهد. برای دریافت گزارش، کافی است URL سایت خود را به این ابزار معرفی کنید.

 

6. Charlie: مدیریت روابط با مشتریان یا CRM

ابزارهای زیادی برای مدیریت روابط با مشتریان وجود دارند که به شما کمک می کنند تا همیشه خود را در کنار مشتریان فعلی و آینده احساس کنید. این ابزار در واقع شبیه یک دفترچه تلفن مدرن است که شما را برای ملاقات های کاری آماده می کند و اطلاعات کاملی از صفحات شخصی مشتری در شبکه های اجتماعی، زندگی نامه، علائق، اتفاقات مهم زندگی او در اختیار شما قرار می دهد. آگاهی از این اطلاعات می تواند مسیر جلسات شما را تغییر دهد.


7. Sidekick: گزارش صندوق دریافت ایمیل

این ابزار ایمیل های ارسالی شما را کنترل می کند تا خوانده شدن آنها در مقصد موردنظر را گزارش دهد. با استفاده از این ابزار پیشرفته اطلاعات و آگاهی سازی های زیادی در خصوص ایمیل خود به دست می آورید. این اطلاعات با سایدباری که این ابزار به ایمیل شما اضافه می کند در اختیار شما قرار می گیرد و علاوه بر آن، لینک همه شبکه های اجتماعی و توئیت های اخیر شخص موردنظر در این سایدبار نمایش داده می شوند.


8. Wordpress: طراحی صفحات فرود

برای صاحبان کسب و کار و مشاغلی که وبسایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی و اجرا کرده اند، شاید آسان ترین و سریع ترین راه برای درنظر گرفتن یک لندینگ پیج، طراحی یک صفحه جدید است که این کار با استفاده از این ابزار به راحتی قابل اجرا است.


9. Crowdfire: مدیریت توئیتر و اینستاگرام

شکی در این موضوع نیست که شما می توانید حساب توئیتر یا اینستاگرام موردنظر خود را با استفاده از امکانات موجود در آنها مدیریت کنید اما به کارگیری ابزارهایی مانند Crowdfire می توانید تعداد دنبال کنندگان را افزایش و شبکه اجتماعی خود را گسترش دهید . یکی از روش هایی که بسیاری از کارشناسان برای افزایش تعداد فالوئرها و تعادل میان دنبال شدگان و دنبال کننده ها پیشنهاد می کنند، کنترل، تحلیل و مدیریت منظم حساب کاربری با استفاده از این ابزار است.


10. Segment: تجزیه و تحلیل

این ابزار کمک می کند تا در صورت نیاز نرم افزار موردنظر خود را به وبسایت اضافه کنید. در واقع این ابزار نوعی رابط کاربری میان وبسایت شما و سایر اپلیکیشن هایی است که از آنها استفاده می کنید. با نصب این ابزار روی وبسایت خود می توانید ابزارهای دیگر مانند گوگل آنالیتیکز، میل چیمپ و ... را با یک کلیک در دسترس داشته باشید. این ابزار همه اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان را جمع آوری و دسته بندی می کند.

ادامه دارد...

 

برای خواندن بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید :  معرفی ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ(بخش دوم)

ارسال نظر