Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

11 توصیه برای افزایش نرخ تبدیل در لندینگ پیج

11 توصیه برای افزایش نرخ تبدیل در لندینگ پیج

طراحی لندینگ پیج مناسب در موفق امیز بودن کمپین تبلیغاتی بیشترین تاثیر را دارد. لندینگ پیج باید به کاربران در مورد رعایت حریم شخصی و حفظ امنیت، ارزش ها، نیاز ها، اولویت ها، شخصیت و حتی وقت آنها اطمینان دهد

همه صفحات فرود و یا به عبارت دیگر لندینگ پیج ها بر کاربران هدف خاصی تمرکز می کنند و در نتیجه طراحی این صفحات باید به شکلی باشد که توجه آنها را جلب کرده و آنها را درگیر و به مشتریان کالا یا خدمات موردنظر تبدیل کند. با توجه به هر چه بیشتر رقابتی شدن جذب مشتری و فروش و تلاش شرکت ها و کمپانی ها برای موفقیت بیشتر، یکی از مواردی که می تواند تاثیر بسزایی در این روند داشته باشد، طراحی یک لندینگ پیج مناسب است که به خوبی معرف کسب و کار شما باشد. به کارگیری توصیه هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، تاثیر زیادی بر بالا بردن نرخ تبادل خواهد داشت:

 1- از طراحی های ساده و مینیمال استفاده کنید

طراحی صفحات فرود باید ساده و مینمال باشد تا باعث سردرگمی کاربران تازه وارد نشود. یک طراحی ساده و  جذاب نتایج تاثیرگذارتری در مقایسه با یک صفحه شلوغ و پر از اطلاعات خواهد داشت، خصوصا اگر بر مبنای اهداف موردنظر طراحی و چیدمان شده باشد.

2- مثل یک کاربر فکر کنید

این اولین قدم در طراحی یک لندینگ پیج تاثیرگذار است. قبل از شروع طراحی و قالب بندی صفحه فرود به جامعه هدف خود فکر کنید:

* جامعه هدف شما چه کسانی هستند؟

* بهترین روش برای انتقال پیام موردنظر شما چیست؟

* محصولات چگونه به دست کاربران خواهد رسید؟

* چه چیزی باعث می شود که کاربران موردنظر شما برای دریافت کالا یا خدمات ثبت نام کنند؟

* چطور می توانید نرخ تبدیل (تبدیل بازدیدکننده به مشتری) را افزایش دهید؟

* یافتن پاسخ همه این سوالات و حتی سوالات بیشتر به شما کمک می کند تا جامعه هدف خود را بهتر درک کنید و بر اساس درک صحیحی که به دست آورده اید، می توانید یک لندینگ پیج فوق العاده بر مبنای نیاز و توقعات کاربران از کمپانی موردنظر طراحی کنید.

* حتی اگر پیش از این، کاربران هدف در مورد کالا یا خدمات موردمعرفی چیزی نشنیده باشند اما با تحلیل رفتار آنلاین مخاطبان می توانید یک صفحه فرود موثر طراحی کنید.

3- از زبان ساده استفاده کنید

قدرت تاثیرگذاری و اهمیت محتوا را در طراحی یک لندینگ پیج مناسب، دست کم نگیرید. ممکن است در دنیای آنلاین، محتوای تصویری غالب باشد اما محتوای متنی همیشه قدرتمند است. لازم نیست از اصطلاحات تخصصی و پیچیده استفاده کنید زیرا به احتمال زیاد باعث عدم درک آن از سوی کاربر و در نتیجه فراری دادن آنها می شود.

مثل یک کاربر فکر کنید، پیام موردنظر را در ذهن خود بررسی کنید، آن را با صدای بلند بخوانید و سعی کنید برای هرچه بیشتر ساده و شفاف کردن آن وقت بگذارید. اگر نمی توانید مفهوم موردنظر خود را به روش بسیار ساده برای کاربران توضیح دهید، مسلما پیام شما نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

4- سعی کنید تا جایی که ممکن است از کاربر اطلاعات بگیرید

یک صفحه فرود یا همان لندینگ پیج مناسب، حتما قسمتی را برای ثبت نام در سایت یا خبرنامه دارد که در واقع یک فرم کاربرپسند است که مخاطبان را تشویق می کند تا اطلاعات موردنظر شما را در اختیارتان قرار دهند. وجود این قسمت برای موفقیت لندینگ پیج ضروری است.

اغلب افراد برای پرکردن فرم ثبت نام و اطلاعات شخصی کمی محتاط عمل می کنند، به همین علت باید مطمئن باشید که در فرم طراحی شده فقط اطلاعات ضروری کاربر را درخواست می کنید. حتما یک دلیل پیدا کنید تا با آن کاربر را برای اعتماد کردن قانع کنید. این مشوق و دلیل می تواند یک جایزه و یا صرفا یک لندینگ پیج بسیار جذاب و مرتبط باشد. نکته بسیار مهم در فرم های ثبت نام و اطلاعات، سریع و ساده بودن آنهاست چون در غیراینصورت به احتمال زیاد کاربران از ثبت نام منصرف خواهند شد.

5- یک «فراخوان به عمل» یا CTA قدرتمند طراحی کنید

«فراخوان به عمل» شما باید پیام موردنظر را از لحاظ زیبایی شناختی و کاربردی به صورت کاملا شفاف مشخص کند. طراحی و اجرای CTA با این ویژگی ها همیشه آسان نیست و به همین علت باید قبل از تصمیم گیری همه جوانب را موردبررسی قرار دهید و صفحه طراحی شده را از نظر ترکیب رنگ، فرم، اندازه و حتی فونت مورد استفاده در «فراخوان به عمل» مورد آزمایش قرار دهید.

6- لندینگ پیج خود را هیجان محور طراحی کنید

بر اساس طراحی هیجان محور، جاگذاری پیام اصلی سمت راست صفحه خواهد بود که به احتمال بسیار زیادی کاربر آن را در بدو ورود می بیند. این روش باعث افزایش نرخ تبدیل بازدیدگنندگان خواهد شد و در این در حالی است که محرک های فیزیولوژیکی به ادامه روند کمک می کنند.

محتوای گنجانده شده در لندینگ پیج باید به کاربران در مورد رعایت حریم شخصی و حفظ امنیت، ارزش ها، نیاز ها، اولویت ها، شخصیت و حتی وقت آنها اطمینان دهد. بنابراین کوچکترین جزئیات به کاررفته در طراحی لندینگ پیج مانند رنگ ها می توانند بر وضعیت روانی کاربران تاثیر بگذارد و دقیقا به همین علت است که نمی توان نیازهای کاربران را در طراحی صفحه فرود نادیده گرفت.

 7- از تصاویر درست و سازگار با هدف طراحی استفاده کنید

محتوای تصویری می تواند به صورت معناداری  موجب بازگشت کاربران به صفحه ورود شود، البته به شرطی که محتوای تصویری شما با محتوای متنی مناسب ترکیب شده باشد. سادگی یکی از ویژگی هایی است که مورد استقبال زیاد کاربران قرار می گیرد و محتوای تصویری در صورتی نرخ تبدیل را افزایش می دهد که با اهداف زیر طراحی شده باشد:

* کمک به انتقال پیام موردنظر در صفحه فرود

* معرفی و توصیف کالا یا خدمات موردنظر در یک ویدیوی کوتاه یا یک اینفوگرافیک

* معرفی نمونه های واقعی

* تعامل با کاربران

 8- صفحه فرود را برای موبایل بهینه سازی کنید

همه صفحاتی که به عنوان لندینگ پیج طراحی می شوند باید برای موبایل بهینه سازی شده باشند زیرا افزایش تعداد کاربرانی که فقط از موبایل برای بازدید از صفحات وب استفاده می کنند، انکار ناپذیر است.

به این فکر کنید که اگر یک کاربر با استفاده از اسمارت فون وارد صفحه فرود شما شود تا در مورد محصولات شما اطلاعات کسب کند اما به دلیل طراحی ضعیف صفحه برای گوشی های موبایل موفق نشود.

9- مشکل را حل کنید و راه حل را توضیح دهید

مردم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کالا یا خدمات مورد جستجوی خود وارد صفحات فرود می شوند و در صورتی که نتوانید کاربر را در خصوص ارزش واقعی خود قانع کنید، مدت زمان بازدید او بسیار کوتاه خواهد بود.

فروش مستقیم و زبان وابسته به آن در دنیای آنلاین کارایی ندارد و تنها زمانی موفق خواهید بود که به مخاطب درباره کالا یا خدمات خود و مزایای استفاده از آن آموزش دهید.

همه لندینگ پیج ها و محصولاتی که در آن معرفی می شوند باید به حل مشکل کمک کنند و چیزی که بیشتر اهمیت دارد، توضیح این واقعیت است که محصول یا خدمتی که ارائه می دهید چگونه مشکل را برطرف می کنند. اگر پیام شما برای پیشنهاد راه حل و روش آن مشخص و روشن نباشد، نرخ تبدیل به حد موردنظر شما نخواهد رسید.

صرف نظر از شکل ارائه محتوی که می تواند در قالب متن، تصویر، ویدیو، اینفوگرافیک و ... باشد، صفحه فرود یا همان لندینگ پیج شما باید با معرفی ارزش ها و ایجاد نیاز برای ثبت نام به جذب کاربران هدف کمک کند.

10- از نوارهای منوها در طراحی صفحات فرود استفاده نکنید

نتایج یک مطالعه در سال 2013 نشان داده است که تنها 16% از صفحات فرودی که طراحی می شوند از نوارهای منو استفاده نمی کنند و این در حالی است  که آزمون ها نشان داده اند که عدم وجود نوارهای منو می تواند بر نرخ تبدیل تاثیر مثبت داشته باشد. در واقع استفاده از نوارهای منو در لندینگ پیج ممکن است باعث پیچیده شدن تجربه کاربر در این صفحه و در نتیجه پایین آمدن مدت زمان بازدید او شود.

 11- عوامل عدم تمرکز و توجه را از صفحه فرود حذف کنید

عوامل محیطی مختلف که می توانند منجر به عدم تمرکز و حواسپرتی شوند، همه جا وجود دارند و به دلیل کاهش دامنه توجه ما، تمرکز بر یک صفحه برای بیشتر از 10 تا 15 ثانیه مشکل تر شده است. همین مسئله طراحی صفحات فرود مناسبی که کاربر را برای مدت بیشتری درگیر کند، مشکل تر می کند و به همین دلیل بهتر است از جاگذاری مواردی غیرضروری در لندینگ پیج خودداری کنید.

 

  • تاریخ: یکشنبه 24 مرداد 1395 - 17:52
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر