Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

10 استراتژی موفق در آنلاین مارکتینگ

10 استراتژی موفق در آنلاین مارکتینگ

آگاهی از راهکار ها و استراتژی های نوین دیجیتال مارکتینگ یا آنلاین مارکتینگ تعیین کننده موفقیت کسب و کارهاست. در این مقاله به ده استراتژی موفق آنلاین مارکتینگ می پردازیم

با توجه به ضرورت روزافزون بازاریابی دیجیتال برای صاحبان کسب و کار، عدم آگاهی و شناخت استراتژی ها و راهکارهای مناسب در این زمینه می تواند میزان موفقیت کسب و کارها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد. اگر به دنبال راهی برای بهبود روند بازاریابی دیجیتال هستید، با استفاده و تمرکز بر 10 استراتژی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد می توانید کاربران بیشتری را به وبسایت خود هدایت کنید و با مشتریان قدیمی و جدید در ارتباط باشید و یک دیجیتال مارکتینگ موفق را تجربه کنید.

 1. طراحی وبسایت

اغلب افراد به طراحی سایت به عنوان یک تکنیک بازاریابی فکر نمی کنند، در صورتی که طراحی وبسایت در افزایش مدت زمان ماندگاری کاربران و تعداد صفحات بازدید شده در سایت تاثیر بسزایی دارد. همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که وبسایت شما، مثل یک هسته و مرکز اصلی است که همه کانال های ارتباطی شما در دیجیتال مارکتینگ با آن در ارتباط هستند. به همین علت در صورتی که صفحات آن از لحاظ بصری زیبا طراحی نشده باشند و یا کارکردن با قسمت های مختلف آن آسان و کاربردی نباشد، باعث از دست دادن مشتریان خواهد شد.

 1. استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای شما فرصتی فراهم می کنند تا وبسایت موردنظر شما در نتایج موتورهای جستجو دیده شود. با یک استراتژی صحیح و قدرتمند سئو، وبسایت ارائه دهنده کالا یا خدمات با کلمات کلیدی که برای پیدا کردن این نوع کالا و خدمات توسط کاربران مورد جستجو قرار می گیرد، مرتبط شود و در نتیجه زمانی که کاربران عبارات مرتبط با کسب و کار موردنظر شما را جستجو می کنند، به وبسایت شما هدایت می شوند.

 1. اجرای برنامه های مشارکتی

این روش ممکن است برای همه کسب و کارها مناسب نباشد اما به هرحال با به کارگیری این روش بدون نیاز به صرف انرژی زیاد شاهد پیشرفت برنامه های بازاریابی خود خواهید بود. با طراحی و اجرای برنامه های مشارکتی، در واقع شما از مشتریان قبلی که به شما اعتماد دارند، کمک می گیرید تا اطلاعات مرتبط با کالا یا خدمات موردنظر را با دیگران به اشتراک بگذارند و در ازای فروش، پورسانت دریافت کنند.

 1. ایمیل مارکتینگ

مطمئنا ارسال ایمیل تبلیغاتی نه تنها کافی نیست، بلکه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. بنابراین لازم است فهرست های متعددی از ایمیل مشتریان خود تهیه کنید و آن ها را بر اساس نیازهای ویژه طبقه بندی کنید. این کار به شما کمک می کند تا برای هر گروه ایمیل های شخصی سازی شده طراحی و ارسال کنید. توجه ویژه و دقیق به عادات خرید مشتریان و جمع آوری اطلاعات در این خصوص به موفقیت هر چه بیشتر بازاریابی ایمیلی کمک می کند.

 

 1. فرم اشتراک خبرنامه

در نظر گرفتن بخشی در وبسایت برای ثبت نام کاربرانی که تمایل به دریافت ایمیل دارند به شما فرصت می دهد تا با مشتریان جدید خود ارتباط برقرار کنید.

 1. انتشار رپرتاژآگهی

با تولید و انتشار رپرتاژآگهی در سایت های رسمی و پربازدید، فرصتی را فراهم می کنید تا روزنامه نگاران، وبلاگ نویسان و یا حتی کاربران عادی با شما آشنا شوند و بدون هیچ تلاشی از جانب شما؛ در مورد کالا یا خدمات شما مطلب بنویسند و به توسعه نام برند شما کمک کنند.انتشار نام و اطلاعات کسب و کار شما در قالب رپرتاژآگهی که در وبسایت های دیگر منتشر می شوند به رشد و توسعه آن کمک بسزایی می کند. برای موفقیت لازم است فضایی را انتخاب کنید که مشتریان بالقوه شما از قبل مراجع آن بوده اند. با این روش و به مروز زمان شما به عنوان یک ارائه دهنده کالا و خدمات مورداطمینان تبدیل خواهید شد.  

 1. بازنشر اخبار و مقالات 

بازنشر مقالات در وبسایت های دیگر به دیده شدن  نام و اطلاعات کسب و کار شما و  رشد و توسعه آن کمک بسزایی می کند. برای موفقیت لازم است فضایی را انتخاب کنید که مشتریان بالقوه شما از قبل مراجع آن بوده اند. با این روش و به مروز زمان شما به عنوان یک ارائه دهنده کالا و خدمات مورداطمینان تبدیل خواهید شد.  

 1. طراحی و اجرای مسابقات و اهدای جایزه

همه مردم دنیا عاشق مسابقه و برنده شدن هستند. طراحی و اجرای مسابقه همیشه باعث می شود تا مشتریان قبلی شما در ازای دریافت کالا یا خدمات رایگان به بازاریاب تبدیل شوند و اطرافیان خود را به شرکت در مسابقه ترغیب کنند.

 1. تولید محتوا در سایت

وبسایت شما باید حتما بخشی را برای انتشار محتوا داشته باشد که به نوعی با کالا یا خدمات شما در ارتباط باشد. این محتوا می تواند در قالب عکس، ویدیو و یا مقاله باشد. انتشار محتوا به صورت منظم و هدفمند باعث می شود وبسایت شما در موتورهای جستجو بیشتر نمایش داده شود و از همه مهتر اینکه از این طریق می توانید ارتباط واقعی با مشتریان خود برقرار کنید. به خاطر داشته باشید که یک رابطه پردوام و طولانی مدت با اعتماد شکل می گیرد و محتوایی که منتشر می کنید، بهترین راه برای پایه ریزی این اعتماد است.

 1. استفاده از کارشناسان و مشاوران بازاریابی و تبلیغات آنلاین

اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال و آنلاین تخصص ندارید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا با راهکارهای اصولی هر جه بیشتر به موفقیت نزدیک شوید. به یاد داشته باشید که روش های غیراصولی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

 • تاریخ: سه شنبه 19 مرداد 1395 - 21:39
 • صفحه: مقالات

ارسال نظر