Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تکنیک های موفق بازاریابی دیجیتال

تکنیک های موفق بازاریابی دیجیتال

صاحبان کسب و کار برای رشد و توسعه تجارت خود می توانند از تکنیک های مختلفی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند اما ایا تمام تکنیک های دیجیتال مارکتینگ موفق عمل می کنند؟

صاحبان کسب و کار برای رشد و توسعه تجارت خود می توانند از تکنیک های مختلفی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند. شاید مشکل اساسی که بسیاری از کمپانی ها با آن روبه رو هستند، پاسخ به این سوال است که با وجود کانال ها و مجراهای ارتباطی متعدد در بازاریابی دیجیتال، از کجا شروع کنند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برخی از شرکت ها مرتکب می شوند، استفاده از همه ابزارهای ارتباطی برای تبلیغات خود و در نهایت عدم برقراری ارتباط موثر با مشتریان و دیده نشدن آن هاست.

در ادامه به معرفی و بررسی چند تکنیک اثربخش دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت که با به کارگیری آنها می توان تجربه بهتری برای مشتریان ایجاد کرد:

مینمالیسم یا ساده گرایی:

یکی از تکنیک هایی که می تواند به اثربخشی بیشتر بازاریابی دیجیتال منجر شود، ساده گرایی است. مینیمالیسم یا ساده گرایی در واقع اشاره به یک مکتب هنری دارد که پس از جنگ جهانی دوم باب شد و هنرمندان پیرو این سبک تمایل به ساده کردن اشکال و رنگ ها و فرم ها در بیان آثار خود داشتند. آن ها سعی می کردند با استفاده  از کمترین فرم ها و رنگ ها با مخاطب ارتباط برقرار کنند. در طراحی تبلیغات نیز می توان از این شیوه بهره برد. در زمینه تولید محتوای تبلیغاتی،  استفاده از مطالب کوتاه و تایپوگرافی مناسب در قالب کلمات ساده که پیام موردنظر را در لحظه منتقل می کنند بر تاثیرگذاری هرچه بیشتر آن می افزاید. از آنجا که میزان توجه و تمرکز مخاطبان کم است، بهتر است مطلب در قالب چند پاراگراف کوتاه با میان تیترهای مناسب باشد.

استفاده از تصاویر ساده و گویا و اجتناب از پیچیدگی های بصری نیز بسیار نتیجه بخش خواهد بود. اگر محتوای تبلیغاتی شما ویدیویی است، بهتر است تا حد ممکن زمان آن را کاهش دهید زیرا همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، بسیاری از افراد بعد از کلیک روی ویدیو با دیدن مدت زمان طولانی از دیدن آن صرف نظر می کنند.

استفاده از طراحی مینمال برای ساخت تصاویر، ویدیوها، صفحات وب، مقالات و ...  که با هدف بازاریابی دیجیتال تولید می شوند به انتقال بهتر پیام موردنظر و در نهایت نتیجه بخشی بیشتر کمپین تبلیغاتی کمک می کند.

داستان پردازی موثر

داستان سرایی یا همان استوری تلینگ می تواند توسط کسب و کارها و سازمان های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار بگیرد. داستان پردازی در تبلیغات، روشی برای ایجاد ارتباط با مشتریان بدون تمرکز اولیه بر فروش کالا و خدمات است. این شیوه خصوصا در شبکه های اجتماعی بسیار موفق عمل می کند و به عنوان یک تکنیک بازاریابی کمک می کند تا مخاطبان اطلاعات موردنظر را بهتر به خاطر بسپارند. این مسئله عمدتا به دلیل درگیر کردن عاطفی و بر انگیختن واکنش هیجانی مخاطبان اتفاق می افتد.

به طور کلی، کمپین های تبلیغاتی که با هدف برانگیختن پاسخ عاطفی و هیجانی مخاطب مانند همدردی، همذات پنداری، خشم و یا شادی طراحی می شوند به احتمال بیشتری به خاطر سپرده می شوند.

علاوه بر این، داستان پردازی به برندها شخصیت و صدا می دهد و با درگیر کردن ذهن مخاطبان در روند اجرای کمپین، رابطه آنها با برند را مستحکم تر می کند. 

مخاطب سازی

اولین گام در مخاطب سازی، هدف گذاری مشتریان  بالقوه کالا و خدمات موردنظر و آگاهی از میزان آشنایی آن ها با برند است. گام بعدی استفاده از ظرفیت های موجود در کانال های ارتباطی برای ایجاد ارتباط با مخاطبان است. بررسی و اندازه گیری میزان درگیرشدن مشتریان در روند اجرای کمپین، بهترین راهنمای شما خواهد بود. مخاطب سازی روندی است که به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد اما نتایج آن  از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است. 


بازاریابی درونی

تکینک های بازاریابی درونی مانند سئو، تولید محتوای خوب، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، وبلاگ نویسی، طراحی لندینگ پیج مناسب و ... تاثیرگذارترین روش برای جذب مشتری است. هدف بازاریابی درونی کمک به مشتریان بالقوه ای است که در جستجوی کالا یا خدمات شما هستند. نتایج بررسی ها نشان داده است که طراحی یک لندینگ پیج مناسب بیشترین تاثیر مثبت را در جذب مخاطب دارد. علاوه بر این، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کمک می کند تا وبسایت موردنظر رتبه بهتری کسب کند و بیشتر دیده شود. محتوای کاربرپسند و تجربه خوشایند کاربر هنگام بازدید از سایت کلید بهبود رتبه وبسایت در موتورهای جستجو خواهد بود.

اندازه گیری میزان موفقیت یا شکست

شکست بسیاری از کمپین های بازاریابی دیجیتال نه به دلیل تبلیغات ضعیف و یا ناکارآمدی افرادی است که آن را طراحی و اجرا می کنند، بلکه به دلیل عدم وجود تفکر سازمان یافته در خصوص هدف تبلیغات است. عدم یافتن پاسخ برای سوالاتی مانند «جامعه هدف تبلیغات چه کسانی هستند؟»، «چطور می توان به مخاطبان دسترسی داشت؟» و ... می تواند به شکست منتهی شود.

یکی دیگر از عوامل شکست یک کمپین، ناتوانی در اندازه گیری میزان موفقیت یا شکست هرکدام از روش های مورداستفاده در روند اجرای آن است. هدف گذاری دقیق و واضح کمپین، مشخص کردن بخش هایی که مدنظر دارید، انتخاب کانال ها و مجراهای ارتباطی مناسب و مشاهده دقیق رفتار جامعه هدف از عوامل مهم موفقیت یک کمپین تبلیغاتی بر پایه دیجیتال مارکتینگ است.

از ابزارهای آنالیز مناسب استفاده کنید. برای مثال Google ad words planner کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را برای محتوای خود انتخاب کنید و یا Google analytics اطلاعات بسیار مفیدی مانند مدت زمانی که کاربران در وبسایت شما سپری می کنند و یا نرخ فرار آنها را در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی و برنامه ریزی یک استراتژی کارآمد برای بازاریابی دیجیتال، شاه کلید کنار زدن رقبا است. قدرت کسب و کارها در دنیای امروز با میزان موفقیت آنها در استفاده از رسانه های دیجیتال رابطه مستقیم دارد و به همین علت استفاده از تکینک های صحیح و اصولی بازاریابی دیجیتال اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

 

  • تاریخ: سه شنبه 19 مرداد 1395 - 16:50
  • صفحه: مقالات

ارسال نظر